physical graffiti

Durum: 132 - 0 - 0 - 0 - 06.04.2018 15:59

Puan: 1464 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 7

türkiye'de mastürbasyonun yasaklanması

dini kişilikler tarafından yerine göre helal kılındığı için yasaklanmayacaktır. sözde laik bir ülkeyiz.

zevk suyu

ilişkinin ilk dakikalarında rastladığım , bugüne kadar hep sperm sandığım sıvı.

sanırım bu yüzden şeffaf ve kayganmış. ufkum genişledi.

çelik

heteroseksist dünyanın heteroseksüel erkek robotu. son derece heteroseksüeldir ve son derece kadınsı bir sevgilisi olmuştur , adı da çeliknaz'dır.

heteroseksist bu dünyamızda çeliknaz da etek giymektedir ve toplumsal cinsiyet kalıplarına oturmaktadır.

benzer bir örnek arif v 216'da da görülmektedir , trajik.

ahmet kaya

son derece homofobik , ataerkil zihniyetli , toplumsal cinsiyet gericisi bir şahsiyet idi.

(bkz: ahmet kaya'nın eşcinsellere yönelik yorumu)

ha bunların yanında ağır milliyetçi olduğu da aşikardır. onun dışında güzel şarkıları vardır sanat ile sanatçıyı karıştırmamak gerekir.

lgbti+ temalı video oyunları

defalarca izlenilebilecek filmler

feminen

feminen bir ayı ile beraber olmuştum. gayet de çekici ve arkadaşcanlısı birisiydi. çoğu maskülenden de daha çekiciydi.

sanırım feminen denince herkesin aklına twinkler geliyor o yüzden önyargı var. kısacası çekiciliğe en ufak bir etkisi bile yoktur. kişinin doğal davranmasıdır hatta bence maskülen olmasa keşke herkes feminen olsaydı.

maskülenlik konusuna gelirsek aslında herkesin içinde biraz feminenlik var bence farklı zamanlarda ortaya çıkıyor. bu herkesin içine heteroseksüeller de dahil. neyse konuyu çok dağıttım.

where the bears are

ingilizce listening geliştirmek için başlayayım dedim gayet de güzel diziymiş çekici karakterler vs. dışında eğlenceli ve en önemlisi de erkek karakterlerin %95'i gey. bu yüzden insan bi hoş oluyor çoğunluk olmak ne güzel şeymiş dedirtiyor. bu dizide de o hissi yaşıyorsunuz.

keşke gerçek dünya da böyle olsaydı , ne harika olurdu.

yazarların ayı sözlük'e kayıt olma sebepleri

ayı sözlük yazarlarının korkuları

(bkz:ölüm) ha bir de köpeklerden çok korkarım sokakta görsem yolumu değiştiririm.

bir heteroya açılmak

birsürü hetero arkadaşıma eşcinselliğimi anlattım , destek oldular.

hetero birine de aşık oldum. ona da aşkımı açıkladım. sonuna kadar dinledi , eşcinselliğimi biliyordu zaten yıllardır. ben onu biseksüel sanardım. kibarca ve özür dileyerek , üzülerek hetero olduğunu söyledi. arkadaşlığımız devam etti , ben de imkansızı aramayı bıraktım. hala iyi arkadaşız hatta 7 yıl olmuş arkadaşlığımız. iyi heterolar da var hem de azımsanmayacak kadar.

onarım terapisi

(bkz:homofobi)

eşcinselliğini hala kabullenemeyip internette sözde kurtulma yolları arayanlar ve burayı okuyanlara sesleniyorum ; " öyle bir şey yok. cinsel yönelim asla , asla , asla , kıyamet de kopsa , kafanızı da kesseniz değişemez. eşcinselsiniz , hemen kabul edin ve aramıza katılın. siz busunuz ve ortada bir yanlış yok."

bir eşcinsele verilebilecek en güzel hediye

(bkz:bir insana verilebilecek en güzel hediye) eşcinselliğimiz sadece cinsellikle ilgili. cinsel yönelimimizi hayatın merkezine koymuyoruz.

ha tabi en büyük isteğiniz cinsellikle ilgili olabilir o zaman başlık bir anlam ifade edebilir.

transseksüel'den eşcinsel olmaz

transeksüelden de eşcinsel olabilir. cinsel yönelim farklı , cinsel kimlik farklıdır. kişi heteroseksüel bir kadın cinsiyetinde doğup erkek olmak isteyebilir . trans erkek olduktan sonra ise cinsel yönelim asla değişemeyeceğinden erkeklerden hoşlanmaya devam eder ve al sana transeksüel eşcinsel.

buna shameless dizisinden trevor örnek olarak gösterilebilir.

arif v 216

216 ilk gora'da feminendi , hatta kadınlardan hoşlanmıyordu. bu filmde ne olduysa hetero ve maskülen yapmışlar bu yüzden koca film gözüme battı. benden başka hiçkimsenin gözüne batmamış sanırım ki kimse de yazmamış.

31’den sonra düşünülen ilk şey

growlr'da beğenmediğin kişiyi kırmadan reddetme yöntemi

"tipim değilsin ben şöyle şöyle tip arıyorum" demek. öbür türlü insanı merak ettiriyorsunuz istemiyorsanız net olun.

aile arasında

trans karakter ayta sözeri çok iyi oynamış ve kendine hayran bırakıyor karakter olarak. türk sinemalarında , dizilerinde lgbti karakterlerin olması bizim için harika bir şey.

filmin ne yazık ki çok olumsuz bulduğum yönleri de var onları da yazayım. sürekli namusluluk ve adamlık vurgusu yapılması aşırı itici olmuş. sanki namuslu olmak gerekliymiş ve namussuzluk kötüymüş gibi. namus denen şey gerici topumun iğrenç dogmalarıdır.

seks yaparken dinlenecek şarkılar

karacaoğlan

cem karaca'nın ilk albümü olan 1967 yapımlı " cem karaca ve apaşlar " adlı albümünde , adından da anlaşılacağı gibi apaşlar adlı müzik grubuyla söylediği bir şarkıdır. cem karacanın ilk şarkılarından olması nedeniyse sesi oldukça ince ve güzeldir.

sözleri;
şu yalan dünyaya geldim geleli
tas tas içtim ağuları, sağ iken
kahbe felek vermez benim muradım
viran oldum, mor sümbüllü bağ iken

aradılar, bir tenhada buldular
yaslandılar, şıvgalarım kırdılar
yaz bahar ayında bir od verdiler
yandım gittim, ala karlı dağ iken

farımaz da deli gönlüm farımaz
akar gözlerimin yaşı kurumaz
şimden geri benim hükmüm yürümez
azil oldum, güzellere bey iken

karac'oğlan der ki, bakın geline
ömrümün yarısı gitti talana
sual eylen bizden evvel gelene
kim var imiş, biz burada var iken

karac'oğlan karac'oğlan oy
bana benden yakın
bana benden özge
yine ben karac'oğlan

farımaz da deli gönlüm farımaz
akar gözlerimin yaşı kurumaz
şimden geri benim hükmüm yürümez
azil oldum, güzellere bey iken

karac'oğlan der ki, bakın geline
ömrümün yarısı gitti talana
sual eylen bizden evvel gelene
kim var imiş, biz burada var iken
  • /
  • 7

heteroseksizm

yalnızca karşıcinsel ilişkinin doğru olduğunu öneren görüştür. heteroseksizme göre, eşcinsellik yoktur, yok sayılır, eğer kafasını kaldırırsa susturulur, eğer eşcinselse de yine tarafını seçmek zorundadır, kadın olan taraf mıdır erkek olan taraf mıdır? gey, lezbiyen ya da biseksüel olmak yoktur. düzen-düzülen üzerinden ilişkiyi örgütler, düzülen tarafsan kadın gibi olmalısın, sana yenge demeliler, düzen tarafsan sana enişte demeliler, düzülen taraf kadın gibi davranmalı, kadın gibi görünmeli, düzen taraf erkek gibi davranıp, erkek gibi görünmelidir.

heteroseksizm eşcinselleri yok sayar, kimsenin eşcinsel olduğunu aklından bile geçirmezsiniz, herkes ya kadın ya da erkektir ve herkes karşı cinsinden hoşlanır.

rimming yaptığı dudaklarıyla öpüşmeye çalışan tip

götü temiz tutup delik çevresine bakım kremi sürülürse sorun kalmayacaktır. 3 ayda bir göt bakımınızı da yaptırırsanız tadınızdan yenmezsiniz.

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

doğrusu:

bütün dünyası cinsellik olanlar

siz hiç bütün dünyası heteroseksüellik olan birini gördünüz mü? göremezsiniz.

işte bunlar hep içselleştirilmiş homofobi.

aileye açılmak

benim açılma hikayem çok çok ilginç olmuştu. ailem bir şekilde ajanlıkla bunu öğrenmişti fakat aldığım olumsuz tepki çok gariptir ki şuydu; böyle bir şeyi neden bizden saklıyorsun, biz senin aileniz her şekilde yanındayız, aptal mısın sen neden bizden saklıyorsun diye daha çok sinirlerimi bozmuşlardı. aradan aylar geçince inanın herkes alışıyor o kriz bir şekilde aşılıyor.(tabii benim ailem kabullenip sağlıklı biçimde bunu aşan tipe örnek) şimdi annem yüzümün gülüşünden anlıyor, sevgilimle barışık mıyım?, ayrı mıyım?, kavgalı mıyım? diye. hatta son günlerde aramızda geçen bomba muhabbet;

"ay ona mı üzülüyorsun oğlum, yavrum be! bir senin güzelliğine bak bir de şu adama, haşlanmış yumurta gibi! üzme kendini sen en iyilerini bulursun!" *

yine de şu var ailenin bireyi kabulu ve anlayış göstermesi çok önemliyken aynı şekilde açılmamanız da bence bir sorun çıkarmaz. yani illa ki bilmek zorunda değiller. eğer bu sosyal ilişkilere zarar verecek derecede ailede bir bozulma yaratacaksa en iyisi açılmamaktır. ayrıca kimse kusura bakmasın ama evladını her şekilde kucaklayamayan aile, aile değildir! siz onları reddedin, kendi hayatınızı kurun, dostlarınız, sevdikleriniz, aşklarınızla kendi ailenizi kendiniz kurun! unutmayın açık ya da gizli; ne yanlışız, ne de yalnız!

sohbetin aniden kesilmesi

uygulamaları geçtim whatsappta bile olan durum.birbirini beğenmişsin numaranı vermişsin belli bir süre mesajlaşmışsın sonra pat diye muhabbet kesiliyor.kendi adıma eskiden görüşürüz ,iyi akşamlar gibi veda cümleleri kullanmadan muhabbeti bitirmezdim ve sebepsiz yere pat diye kesenlere sinir olurdum.surata telefon kapatmaktan farksız gelirdi.zamanla anladım ki o mesajlaşma en az benim kadar karşıdakinede sanal ve pamuk ipliğine bağlı .buluşma olmadığı sürece de ne yaşarsan yaşa öyle kalmaya mahkum.sanal muhabbet ne kadar artarsa da reel de buluşma ihtimali o kadar azalıyor .o yüzden çok beğendiğiniz biri olduğunda tüm imkanları zorlayıp mümkün olan en kısa sürede buluşmaya çalışın.

lgbti temalı filmler

tarafımdan izlenmiş ve arşivimde bulunan filmler. izlemek isteyip de bulamayanlara yardımcı olabilirim. iyi ki sinema var. başlıyoruz efendim.
dipnot: bazı filmlerin ana teması eşcinsellik olmasa da eşcinsel karakterler barındırmaktadır.

a single man: üniversitede akademisyen olan bir adamın yalnızlığını konu alır. hem gay hem olgun hem okuyan-araştıran bir erkek olmanın ister istemez yalnızlaştırdığını okuyabiliriz filmden. filmin yönetmeni ise ünlü modacı tom ford.

all you need is love: şu an konusunu tam hatırlayamıyorum ama çerezlik lgbti temalı filmlerden biriydi kanımca.

american beauty: yıllardır amerikan rüyasının birçok amerikan filminde gözlerimize içine sokulduğu durumu ters köşeye yatıran bir film. aslında o mutlu görünen, herşeye sahip olan amerikan ailelerinin kendi içlerinde nasıl da yalnız olduklarını ve başka limanlarda mutluluk aradığını gösterir. filmin baştan sona konusu eşcinsellik olmasa da içerisinde eşcinsel bir ilişkiyi ufak da olsa barındırır.

anlat istanbul: 5 farklı yönetmen tarafından çekilen, 5 farklı masalın birleştirilmesinden ortaya çıkan film içerisinde birçok yıldız oyuncuyu barındırırken bir eşcinsel ve bir transa da yer verir. hatta bu beş masaldan biri trans karakterin hayatına odaklanmaktadır. güven kıraç'ı bu filmde eşcinsel rolünde izlerken parmaklıklar ardında dizisinden tanıdığımız yelda reynaud'u ise travesti rölünde görüyoruz.

any day now: erkek eşcinsel bir çiftin annesi tarafından ilgilenilmeyen down sendromlu bir çocuğu evlat edinmeye çalışmasını anlatan duygusal bir film. hem eşcinselliğe hem de down sendromuna dikkat çeken bir film iki ötekiyi tek potada birleştirmeyi başarıyor.

ağır roman: mustafa altıoklar'ın yönetmenliğini yaptığı başrollerinde okan bayülgen ve müjde ar'ın oynadığı film içerisinde bir adet eşcinsel karakter barındırmaktadır. yan karakterlerden biri olsa da ((bkz: küçük iskender ) hikayede kendine oldukça fazla yer bulmaktadır. ayrıca filmde söz yazarlarının kraliçesi aysel gürel'i de izlemek mümkün.

billy elliot: tam olarak eşcinsel temalı film olarak değerlendirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama cinsiyet rollerinin üzerine gitmesi bakımında izlenmesinde fayda olan film. erkek bir çocuğun yaşıtları gibi futbol oynamak istemeyip bale yapmak istemesi üzerine 'bale sadece kız çocuklarına özgü müdür, yapmak isteyeceğimiz dans, spor veya başka bir eylemin çeşidini toplum mu belirliyor, bir erkek dans etmek istiyor fakat çük buna engel midir, engelse çük ağır olduğu için dans ederken kişi zorlanır bu nedenle yapmaması gerekir diye mi hoş bakılmaz' gibi kafamda deli soruları çözmeye çalışan film.

black swan: başrolünde bir adet natalie portman barındıran hoolywood yapımı film. oscar adaylığı da bulunan filmi göze sokulur derecede olmasa da lezbiyen temalı filmler listesine sokabiliriz.

behind the candelabra: amerikada zamanında yaşamış eşcinsel piyanistin hayatını anlatan film. söylentilere göre zeki müren isimli sanat güneşimiz de bu piyanisti izleyip ondan esinlenmiştir sahne şovları ve kıyafetleri bakımından.

edit: a ve b harfindeki bazı filmler şimdilik bu kadar, diğerlerini ve diğer harfleri daha sonra ekleyeceğim.


iki pasif gay aktiviteleri

ibneliği seks,rol modelleri sınırlara indirgeyenler için merak konusu olmuş mesele.
iki pasif gay ne la? sanki iki tiksinç varlık ya da bir araya gelince bir bok olmayan atomlar gibi.

gaylerin sevişmeden duramayan abazanlar olması

analizim geldi hemen yapim
öncelikle katılıyorum çünkü;
-sex bir kaçış yöntemidir,bizler gerçeklerden hayattan kaçıyoruz çünkü;
-türkiyede özellikle çok izole bir hayat yaşıyoruz, ailemizle arkadaşlarımızla cinsel kimliğimizi paylaşamıyoruz
-gelecek planı yapamıyoruz, evliik şansımız yok, sadakatin bağlılığın bi anlamı kalmıyor, biriyle beraber olmak hayatı daha da zorlaştırıyor
-sürekli kendimizi anlamaya çalışıyoruz kafamız hep yorgun, sex bir kafa dağıtma şekli oluyor
-aşk emektir, sevgi emektir, sanal alemden partner yapıyoruz, emeksiz, kolay gelen kolay gidiyor
hiç kimseden farklı değiliz aslında sadece havamız sanal alemde gerçek hayatta kimse o kadar sex yapamaz

kapitalizmin escinselligi kullanmasi

en azından sosyalizmdeki gibi eşcinsellik yasaklanmıyor. insanlar canı ne isterse yaşayabiliyor, herhangi bir kısıtlama yok. paran olduğu sürece tabi.

biscolata reklamları

new world orderın ticari metaforu olarak bellediği kaslı, ince ve tüysüz erkek bedeni ambalajına sarılı pazarlama ve satış harikası(!) yöntemin sonuna kadar kullanıldığı komik reklam..
karşı cinsin buna eşdeğer ambalajı da 90-60-90 tüy gibi olan, güldüğünde ağzı kulaklarına kadar uzama kabiliyeti gösteren çiroz hatunlardır.

dünya insanı, gerekli ve doğru olanın yukarıda açıkladığım ölçü ve özelliklere sahip olan insan olduğu noktasında birleştirmek istenir daima. bu özellikleri taşımayan, ve hatta bunun çok dışında özellikler arz eden insanlar ise açıkça ama çok derinden bir dışlamayla karşı karşıyadır her zaman. bazı reklamlarda, yukarıda sayılan özelliklerin çok dışında özellikler taşıyan ögelerin (örneğin başlığa konu olmuş reklamda ayı tipli erkeklerin kullanılması durumu) kullanılması da, bu dışlamanın aslında açık ve ironik bir göstergesidir. burada tüketiciye sunulan şey tam olarak, seyircinin istediği ya da beklemesi arzu edilen şeyin tam aksinin sunulması yöntemiyle komedi unsuru kullanmak ve dikkati bu yönde odaklayarak akılda kalıcılık oluşturmaktan başka birşey değildir.

tek tip bir doğru ve beğeni yaratmak adına yapılan bu türden dayatmaları kınıyor ve kelli felli, götlü göbekli ayılarla kısacası değişik renklerle dünyanın daha yaşanası ve güzellikte bir yer olacağını hatırlatıyor ve bear forever diyoruz..

(bu arada tam entry yi göndermek üzereyken televizyonda bu mükemmel reklam başlamasın mı?)

Toplam entry sayısı: 132

transseksüel'den eşcinsel olmaz

transeksüelden de eşcinsel olabilir. cinsel yönelim farklı , cinsel kimlik farklıdır. kişi heteroseksüel bir kadın cinsiyetinde doğup erkek olmak isteyebilir . trans erkek olduktan sonra ise cinsel yönelim asla değişemeyeceğinden erkeklerden hoşlanmaya devam eder ve al sana transeksüel eşcinsel.

buna shameless dizisinden trevor örnek olarak gösterilebilir.

zırıl zırıl kadınsı olup sadece aktifim diyen gay

feminenlik ile eşcinsellik arasında hiçbir ilgi olmadığı gibi aktiflik pasiflik tercihleri arasında feminenliğin bir ilgisi yoktur.

hiç doğmamış olmak

ne kadar şanslılar , bizden ilerisini görecekler.

ne kadar şanssızlar , onlar da ölecekler.

tinder

karşıma hep eğitimli , açık fikirli , çekici kişileri çıkarmış efsane uygulama. sayesinde çok iyi insanlar tanıdım . üstelik bolca ayı da bulunuyor.

buradaki ayılar growlr'daki gibi 55 yaşında olup da 60+ yaşında dede arayan kompleksli tiplerden değiller. bu kadar kaliteli insanları bu uygulamada bulabilirken hornet, growlr gibi virüsleri silmek en iyisi.

iyi ki varsın tinder.

ayı sözlük'ten nasıl haberiniz oldu

4 - 5 yıl önce , eşcinselliği kabul edemediğim zamanlar , liseliyken eşcinsellikten kurtulma kararı almıştım -ki kendimden utanıyorum eskiden böyle salakça düşündüğüm için *- internette bunun üzerine araştırma yaparken buraya denk geldim. bayağı okudum ve aydınlandım.bu sürecin hemen arkasından eşcinselliğimi kabul etmiş ve lisedeki arkadaşlarıma açıklamıştım.

ayısözlük iyi ki var çok büyük destek oldu ve oluyor.

carl sagan

çok değerli bir bilim insanı. insanlara bilimi sevdirmek adına birçok kitap yazmış ve belgeseller hazırlamıştır (bkz: cosmos)

cosmos belgesellerinden birinde beni çok derinden etkileyen bir konuşma yapmıştır. * . insanoğlunun şu küçücük gezegende sadece 50 yıl hakim olabilmek için birbirine neler yaptığını düşünün. ne kadar da zavallıyız. birbirimizi öldürmeye ne kadar can atıyoruz , gerek şeref için olsun gerek ülke kurabilmek için olsun veya din için. oysa ki hayatı kendimiz ve çevremizdeki tüm canlılar için iyi kılmaya çalışsak her şey çok daha güzel olurdu.

işte carl sagan'ın o efsanevi cümleleri
carl sagan - the pale blue dot * =

transseksüel'den eşcinsel olmaz

transeksüelden de eşcinsel olabilir. cinsel yönelim farklı , cinsel kimlik farklıdır. kişi heteroseksüel bir kadın cinsiyetinde doğup erkek olmak isteyebilir . trans erkek olduktan sonra ise cinsel yönelim asla değişemeyeceğinden erkeklerden hoşlanmaya devam eder ve al sana transeksüel eşcinsel.

buna shameless dizisinden trevor örnek olarak gösterilebilir.

cemaatçilerin ortak özellikleri

carl sagan

bu adam sayesinde hayata artık çok farklı bakıyorum. evren ve canlılar ne kadar da harika. bence gerçek mutluluk bunlarda saklı. kendi çıkarları için birbirlerine kötülük yapan insanları gördükçe ne kadar aptal olduklarını da farkediyorum

bu da evrim teorisi ile ilgili çok güzel hazırlanmış bir konuşması. 6-7 dakikada evrimin bizi ilgilendiren kısmını öğrenebilirsiniz.

ayı sözlük itiraf

1 ayı aşkın süredir hiçbir haber izlemedim , hiç haber okumadım (referandum sonucunu öğrenmek hariç) , hiç haber dinlemedim. türkiye gündemine , dünya gündemine dair ne varsa öğrenmekten kaçındım. bu zalim insanoğlunun dünyasında aklınızı kaçırmamak için yapacağınız en mantıklı hareketlerden birisi.

japon erkeği

orta ve üstü kiloda olanları çok çekicidir. vücut yapısı ile de tanınabilirler genelde kılsız olsalar da vücut hatlarıyla maskülenliği yakalarlar.

zayıfları? çöp kadar bile değerli değil.

heteroseksüel görünmek için yapılan saçma hareketler

benim asla yapmadığım hareketlerdir. beni heteroseksüel sansalar bile asla heteroseksüel olduğumu ima etmedim , aksini de. zor durumda kalırsam da cevap vermiyorum. akrabağlar ''kız yok mu? evlenme sırası sana geldi hıhıhı'' gibi şeyler söyleyince de ya cevap vermiyorum ya da gülüp geçiyorum * asla heteroseksüel gibi davranmam , bu benim özüme aykırı ve kendimden nefret ederim böyle bir şey yaparsam. herkes kendisi gibi olmalı.

bu davranışlarım beni heteroseksüel sananlara karşıdır

bediüzzaman said nursi

bediüzzaman (zamanın alimi) falan değildir.

islam dinini ayaklar altına alan , kendini peygamberden üstün gören , gerici , atatürk düşmanı , cahil , sobayla sohbet eden , ölülerden yardım dileyen , peygamberi aşağılayan , akıl sağlığı yerinde olmayan bir delidir kendisi.

saçma olan ise bu adamın '' zamanın alimi '' sanılması.

yanlış anlaşılmak

karşınızdaki kişinin sizi tanımadığını gösterir.

uzun boylu ve zayıf erkek

uzun olması yetmiyormuş gibi bir de zayıf. vücut çöp , eğer yüzü de çirkinse yürüyen çöp gözüyle bakabilirim *