doğum günü

an itibarıyle 30uma bastığım için agd durumuna girdiğim olaydır.
petek dinçöz ve kutsi'nin beraber söylemiş olduğu aşk şarkısı...

benimki bugündür. beklenilenler iki saat geçmesine rağmen gelmedi beklenilenler.
rağmen...yaşıyorum...
bazen üzüntülerin, bazen de sevinçlerin nedeni bir gün.
doğup ilk nefesinizi aldığınız günün adıdır. doğum gününüzü kutlayıp-kutlamayacağınızı hayata bakış açınız belirler.
bazen güzel başlayıp hayatınızın en unutulmaz sahnelerini yaşayacağınız güne dönüşebiliyor sevilen arkadaş grubuyla karar alıp bir şeyler yapalım dedik bahanemiz bu olsun evde parti havası her şey iyi hoş güzelken bir çiftimiz sarhoş olup tartışmaya başladı başka odaya geçip devam ettiler araya girmeyelim dedik etrafta kırılıcak her şey itina ile kırıldı sonrasında fiziksel şiddete kadar ilerlediler kilitli kapının ardında saçlar yolundu tokatlar tekmeler atıldı kapı kırıldı çift ayırıldı sabah kalkıp dişi kişi espri yaptı sana pasta alıcaktık içinden ben çıkıcaktım sonra masraflı olucağını düşündük benim içimden pasta çıkartmaya karar verdik bana vurdu vurdu ama patlatıp pastayı çıkartamadı
genelde benimki hatirlanmaz veya kutlanmaz
ilk nefesin cigerlerinizi yakmasıyla başlayan hayatınızda, o acıyı duyduğunuz günü ve anı anmak için yapılan kutlamaya verilen isim.
benim için bu gün.
rutin bir sabahla başladım, hayatımın en değerli insanlarından biri ayımsı ile birkaç saat süren sohpette asla aklıma gelmedi, bulaşık, temizlik, çamaşır derken akşam oldu birde misafir patlattım ki üstüne evlere şenlik bir gece!
herşey bitti şimdi sırt üstü yatmış tavandaki fosforlu yıldızı izliyorum.
hatırlanmadım.....
küçükken kahramanım (bkz: peter pan)'dı. hiç büyümez ve hep çocuk kalırdı. ben de çevremdeki çocukların aksine hiçbir zaman büyümek istemedim.
şimdi ise hala değişen bir şey yok. her doğum gününde boğazım düğümleniyor ve zaman ilerledikçe olabilecek ihtimaller beni korkutuyor. umarım bir gün gerçekten içimden gelerek doğum günümü kutlayabilirim.
(bkz:soli nascimur et soli morimur)
etrafımdaki insanların doğum günlerini ben dahil herkes kutlarken benimkinin hiç kutlanmaması içimde bir acı oldu. diğer insanlar gibi pişkin değilim şu gün doğum günüm var unutmayın gibisinden diyemiyorum sanırım ondan.
zaman akıyor gerçekten, ne ara 30 a yaklaştık..
1 ay 3 gün sonra olan gün ...
az kaldı * moralim yerle bir.