kravat adam

Durum: 28 - 0 - 0 - 0 - 22.02.2019 19:27

Puan: 560 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

eşcinselliğin beş şartı

1- cher'e iman
2- madonna'ya iman
3- beyonce'ye iman
4- lady gaga'ya iman
5- rupaul'a iman

edit: seçenekli olarak britney'e iman da kabul ediliyor diye duydum, başkalarının yalancısıyım.

bir günde birlikte olunan maksimum partner sayısı

ayı sözlük itiraf

şapşal gülüşünü ve kısık gözlerini çok özlüyorum...

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yukarıda kısaca bahsedilmiş ama biraz açmak gerekirse kesinlikle; aleniliğin eksikliği. esasında alenilik farkında olmasak da heteronormatif ilişki düzenini de etkilemiş bir unsurdur. evlenme ve evliliğin kökenine bakılırsa, iki bireyin ilişkisinin belirginleştirilmesi ve saygınlaştırılması yönü ağır basar. gerçekten de klan halinde yaşayan toplumlarda bu bir gereklilikti ve bu belirginleştirme siz söyleyin şaşalı kutlamalar ben söyleyeyim dini ayinler ile güçlendirilmiştir de güçlendirilmiştir. burada bahsetmek istediğim nokta gözden kaçmasın, bu kutsamanın temel fonksiyonu aleniliktir. bu alenilik bu birlikteliğe duyulan güveni perçinler. perçinleme ise hem ilişkinin bireylerini hem de ilişki dışındaki bireyleri etkiler.

öyle ki seküler, yapılarda dahi evlenme ve boşanma özel prosedürler gerektirir. yine korunan yegane fonksiyon ilişkinin aleniliğidir; mali ve diğer yükümlülükler ikincil plandadır.

gelelim bu girizgahın önemine; bir ilişki alenileştiğinde onun sonlandırılmasına dair alınan karar, hem dış dinamiklerin gözetilmesini hem de bu evlilik gibi yasal bir organizasyona dönüşmüşse yasal dinamiklerin gözetilmesini gerektirir. türkiye'de lgbtq komünün görünür olduğu coğrafi alanın darlığı ve yasal birliktelik statüsünün yokluğu, bu ilişkiyi sürdüren bireylerin çoğunu "double life" yaşamaya iter. hal böyle olunca; alenileşememek ya da bu kurguda birlikte sosyalleşememek ilişkiyi gerer. ilişki ve ilişki dışı unsurlar katı biçimde ayrılıverir. alenileşmemiş bir yapıyı sonlandırma kararı tatılırken dış etmenler hemen hemen hiç nazara alınmaz ve belki de kurulup yürütülmesinden daha kolay bir biçimde sonlandırılıverir, bu türden ilişki yapıları.

alien seni biliyor mu

aile kavramına yüklenen anlama göre bu sorunun yanıtı değişir. batı devletlerine bakıldığında aile kavramına yükelenen anlamın biyolojik olmaktan öte seçime dayalı olmaya başladığı görülür. yani eğilim, biyolojik mikro birlikteleri kural olarak aile şeklinde tanımlamak; ancak bir seçim yapıldığında ve bu seçime uygun olarak seçilen kişi veya grupla yoğun düzeyde paylaşımda bulunulduğunda bu kişi veya grupları aile olarak nitelemek yönündedir. işte bu yenilikçi eğilim ışığında, ailemin beni bildiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

evde civciv beslemek

bu aktiviteye girişilirken, çocuk aklı onların hep civciv kalacağını sanır. evde dolanmaya başlayan dalin reklamından fırlama bu dostlar, hafif palazlanınca kurallar ve algılar değişir. bu arkadaşların sadece, kapalı balkonda ya da arka balkon gibi bir alanda dolaşımına izin verilir. eve geldiklerinde, asla hayret edilemeyecek forma kavuştuklarında çocukça beklediğiniz sevgi kuşa döner. ebeveynlerin belki de hiçbir zaman sizin kadar sevgi beslemediği aktüel formu da tavuk ya da horoza dönüşmüş bir zamanın civcivleri işte o zaman; anneanne, dede, babaanne gibi bahçeli evi olan güvenilir bir kişininin nezaretine terk edilir. sıkı sıkıya her haftasonu gelişimi takip edilen bu bir zamanın sıkı dostu, haftalar geçtikçe iyiden iyiye unutulur.

powerpuff girls

powderpuff girls'ü özleyenler bir ölçü bu gruptan bir ölçü de ay savaşçısından ilham almış netflix yapımı super drags'i keyifle izleyebilir. karakterleri, ingilizce versiyonda ruapul's drag race queenleri seslendirirken; portekizce orjinalinde brezilyalı queenler seslendiriyor. tercihin ne dersen portekizce versiyonu beni epey güldürdü. tevsiye olunur.

birine sarılma ihtiyacı hissetmek

bu başlık bir soyutlama yaparak değerlendirilmeli. zira başlıktaki "biri" ifadesinin belirli bir kimseyi işaret edip etmediğine göre bu ihtiyacın çerçevesi değişir. sarılma ihtiyacı herhangi birine sarılma şeklinde tezahür ediyorsa, melankoliye yatkın bir birey olduğunuz sonucu ihtimali olarak devreye girer. nitekim bu, sosyal yalnızlığın örselediği ruhun doğurduğu psikosomatik bir ihtiyacı betimler. günümüz dünyasında insandan çok elektronik cihazlarla temas eden bedenlerimizin bu ihtiyacı duyması da olağandır. o yüzden bunu hisseden bireyin kendini örselemesine de lüzum yoktur. gelelim, başlıktaki "biri"nin belirli olması arzusuna...işte o zaman bu istek o kişi tarafından içten içe kopan güçlüklere karşı sarmalanmak arzusudur, bu belli ölçüde o belirli kişinin sevgi ve değer duyumsama göstergesini paylaşasını da içerir. ee belli insanların yaşamımızda belli insanlara göre daha farklı önem taşıdığını düşünürsek bu da olağandır. ama bunda şöyle bir tehlike vardır. bu ihtiyacın karşılanması sadece o kişinin iradesine tabi kılınmıştır. işte o kişi bu tekeli, kendi menfaatine kullanırsa birine sarılma isteği duyan kişiye, sistematik olmasına gerek yok, hayal kırıklıkları yaşatma ihtimali yaratabilir. bunlar ihtimaldir, ihtimal gerçekliğe teğet dahi geçmeyebilir. o yüzden, sırf o birine sarılmayı istemek bazan, bu sarılma ihtimalinin gerçekliğini sanal da olsa tattırdığından güzeldir.

alttaki yazara soracaklarım var

yarın işe giderken füme rengi takım elbise ve beyaz gömlek kombinim için bordo renk kravat mı; yoksa griye çalan küllü yeşil renk kravat mı?

boş sayfa

kenan doğulu'nun "vay be" albümündeki star parçam. kalbimin sahibine, güneşi her yeniden görüşümde söylemek istediklerimi dile dökendir. sözlerinin yanı sıra, soundu da hayli başarılı ve türk popundaki tek düzeliği yıkıcı olandır.

ayı sözlükte çok tatlı ayıların olması

çok teşekkürler efenim, çok merci.

eurovision 2018

canlı performanslar ardından, betlerde verilen oran değişikliklerinin dalgalı oluşu, heyecan dolu bir oylama izleyeceğimizi işaret ediyor olabilir. fırtına çok büyük ihtimalle kıbrıs, israil ve isveç arasında kopacaktır. bu senenin dark horse'u kesinlikle macaristan. dikkatle takip edilmesi tavsiye olunur.

hayko cepkin

spotify'deki bir çalma listesi sayesinde, kendisi ile yeniden rastlaştığım sanatçı. dikkat ediniz sanatçı!

bu rastlaşı sayesinde hayko'nun neredeyse tüm albümlerini dinlemeye koyuldum. bir araya gelemez denilecesi türleri dengeli bir biçimde harmonize edişi beni yeniden yeniden hayran etti kendisine.

sonuç olarak itiraf etmeli ki kıymetini pek de değeri ölçüsünde bilmediğimiz, sanatçı gibi sanatçıdır kendisi.

kadınların tek kariyeri annelik olmalı

kadının toplumdaki yeri hakkında verilen sübliminal mesajlardan biridir. bu ekonomik şartlarda zor koşullar altında okuyan, emek sarf eden kadınlara alttan alta " canıms hırpalama kendini bu kadar, bak annelik de bir kariyer " diyerek yalnız başına var olma amacı güdenlere yeni bir meslek sunmaktadır. o da çocuk doğurmak, bakmak ve kocaya hörmette kusur etmemek.

kadına yüklenen bu misyon bir kariyer olarak anlamlandırıldığında doğal olarak; kadının doğuştan gelen "mesleği" cebinde olacak ve bunu teminat olarak görecektir. hal böyle olunca kadın, rekabet ortamından çekilecektir. ben şahsen kadınların azaldığı bir rekabet ortamında gelişim ve bilgi varyasyonun azalacağı kanaatinde taşıyan bir adamım.

ayı sözlük yazarlarının en tuhaf takıntıları

gergin ve stresli anlarda, özellikle müsabakamsı sahnelerde, el avcumu yere bakacak şekilde konumlandırdıktan sonra sol el orta parmağımı yaklaşık 70 derece yüzüme doğrultmuş konumda söz konusu parmağım ile çenemi okşamak.

ayı sözlük yazarlarının benzetildiği ünlüler

ben kendimi benzetmesem de sağda solda yaklaşık on, on iki kez eser yenenler'e benzetilmişliğim vardır.

ağza dolanan iğrenç şarkı sözleri

saçlarımdan tut önce beni yerlerde sürükle
canım acısın boşver, benim için bu bir zevk
fantezi dünyam rengarenk bu daha hiçbir şey
korkma benden, sal kendini
bebeğim dediğim anda
vur bana

seks deyince akla gelmeyen 3 şey

aslında seks deyince akla gelen 3 şeydir.
nitekim, şimdi birisi size daracık siyah boxer giymiş tim kruger'i düşünme dediğinde aklanızda canlanan şey o seksi kızıl şeytandır

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

the irrepressibles - two men in love

en yakındaki kitabın 68. sayfasının 5. cümlesi

" hakim bu hususta takdir hakkını kullanırken tarafların talepleriyle bağlı olmayacaktır. "
  • /
  • 2

sevişmek istenilen ünlüler

(bkz:#327027) nolu entry'de verdiğim 10 kişiye ek olarak bugün sizleri ikinci 10 kişilik listemle baş başa bırakıyorum. bunu hazırlarken iş yerinde çok kaliteli bir öğle tatili geçirdim dşflgd. afiyet olsun.

tepeden tırnağa dilf patrick wilsonhtgawm dizisinin yakışıklı eşcinsel oyuncusu jack falaheeamerican gods ve the 100'ın seksi hunk'ı ricky whittleyine american gods'daki haliyle pablo schreiber (orange is the new black'te çok fena)özellikle westworld'deki haliyle yürüyen seks objesi rodrigo santorogöreni ıslatan justin hartleyinsanı günahtan günaha sokan ryan reynoldsher yerinden seksapel fışkıran michael fassbenderlooking'in kepçe kulaklı yaramaz çocuğu russel toveyve tabii ki kalpleri çalan gülümsemesiyle aynı dizideki rol arkadaşı jonathan groff

Toplam entry sayısı: 28

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yukarıda kısaca bahsedilmiş ama biraz açmak gerekirse kesinlikle; aleniliğin eksikliği. esasında alenilik farkında olmasak da heteronormatif ilişki düzenini de etkilemiş bir unsurdur. evlenme ve evliliğin kökenine bakılırsa, iki bireyin ilişkisinin belirginleştirilmesi ve saygınlaştırılması yönü ağır basar. gerçekten de klan halinde yaşayan toplumlarda bu bir gereklilikti ve bu belirginleştirme siz söyleyin şaşalı kutlamalar ben söyleyeyim dini ayinler ile güçlendirilmiştir de güçlendirilmiştir. burada bahsetmek istediğim nokta gözden kaçmasın, bu kutsamanın temel fonksiyonu aleniliktir. bu alenilik bu birlikteliğe duyulan güveni perçinler. perçinleme ise hem ilişkinin bireylerini hem de ilişki dışındaki bireyleri etkiler.

öyle ki seküler, yapılarda dahi evlenme ve boşanma özel prosedürler gerektirir. yine korunan yegane fonksiyon ilişkinin aleniliğidir; mali ve diğer yükümlülükler ikincil plandadır.

gelelim bu girizgahın önemine; bir ilişki alenileştiğinde onun sonlandırılmasına dair alınan karar, hem dış dinamiklerin gözetilmesini hem de bu evlilik gibi yasal bir organizasyona dönüşmüşse yasal dinamiklerin gözetilmesini gerektirir. türkiye'de lgbtq komünün görünür olduğu coğrafi alanın darlığı ve yasal birliktelik statüsünün yokluğu, bu ilişkiyi sürdüren bireylerin çoğunu "double life" yaşamaya iter. hal böyle olunca; alenileşememek ya da bu kurguda birlikte sosyalleşememek ilişkiyi gerer. ilişki ve ilişki dışı unsurlar katı biçimde ayrılıverir. alenileşmemiş bir yapıyı sonlandırma kararı tatılırken dış etmenler hemen hemen hiç nazara alınmaz ve belki de kurulup yürütülmesinden daha kolay bir biçimde sonlandırılıverir, bu türden ilişki yapıları.

eurovision 2018

canlı performanslar ardından, betlerde verilen oran değişikliklerinin dalgalı oluşu, heyecan dolu bir oylama izleyeceğimizi işaret ediyor olabilir. fırtına çok büyük ihtimalle kıbrıs, israil ve isveç arasında kopacaktır. bu senenin dark horse'u kesinlikle macaristan. dikkatle takip edilmesi tavsiye olunur.

eşcinselliğin beş şartı

1- cher'e iman
2- madonna'ya iman
3- beyonce'ye iman
4- lady gaga'ya iman
5- rupaul'a iman

edit: seçenekli olarak britney'e iman da kabul ediliyor diye duydum, başkalarının yalancısıyım.

alttaki yazara soracaklarım var

yarın işe giderken füme rengi takım elbise ve beyaz gömlek kombinim için bordo renk kravat mı; yoksa griye çalan küllü yeşil renk kravat mı?

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yukarıda kısaca bahsedilmiş ama biraz açmak gerekirse kesinlikle; aleniliğin eksikliği. esasında alenilik farkında olmasak da heteronormatif ilişki düzenini de etkilemiş bir unsurdur. evlenme ve evliliğin kökenine bakılırsa, iki bireyin ilişkisinin belirginleştirilmesi ve saygınlaştırılması yönü ağır basar. gerçekten de klan halinde yaşayan toplumlarda bu bir gereklilikti ve bu belirginleştirme siz söyleyin şaşalı kutlamalar ben söyleyeyim dini ayinler ile güçlendirilmiştir de güçlendirilmiştir. burada bahsetmek istediğim nokta gözden kaçmasın, bu kutsamanın temel fonksiyonu aleniliktir. bu alenilik bu birlikteliğe duyulan güveni perçinler. perçinleme ise hem ilişkinin bireylerini hem de ilişki dışındaki bireyleri etkiler.

öyle ki seküler, yapılarda dahi evlenme ve boşanma özel prosedürler gerektirir. yine korunan yegane fonksiyon ilişkinin aleniliğidir; mali ve diğer yükümlülükler ikincil plandadır.

gelelim bu girizgahın önemine; bir ilişki alenileştiğinde onun sonlandırılmasına dair alınan karar, hem dış dinamiklerin gözetilmesini hem de bu evlilik gibi yasal bir organizasyona dönüşmüşse yasal dinamiklerin gözetilmesini gerektirir. türkiye'de lgbtq komünün görünür olduğu coğrafi alanın darlığı ve yasal birliktelik statüsünün yokluğu, bu ilişkiyi sürdüren bireylerin çoğunu "double life" yaşamaya iter. hal böyle olunca; alenileşememek ya da bu kurguda birlikte sosyalleşememek ilişkiyi gerer. ilişki ve ilişki dışı unsurlar katı biçimde ayrılıverir. alenileşmemiş bir yapıyı sonlandırma kararı tatılırken dış etmenler hemen hemen hiç nazara alınmaz ve belki de kurulup yürütülmesinden daha kolay bir biçimde sonlandırılıverir, bu türden ilişki yapıları.

birine sarılma ihtiyacı hissetmek

bu başlık bir soyutlama yaparak değerlendirilmeli. zira başlıktaki "biri" ifadesinin belirli bir kimseyi işaret edip etmediğine göre bu ihtiyacın çerçevesi değişir. sarılma ihtiyacı herhangi birine sarılma şeklinde tezahür ediyorsa, melankoliye yatkın bir birey olduğunuz sonucu ihtimali olarak devreye girer. nitekim bu, sosyal yalnızlığın örselediği ruhun doğurduğu psikosomatik bir ihtiyacı betimler. günümüz dünyasında insandan çok elektronik cihazlarla temas eden bedenlerimizin bu ihtiyacı duyması da olağandır. o yüzden bunu hisseden bireyin kendini örselemesine de lüzum yoktur. gelelim, başlıktaki "biri"nin belirli olması arzusuna...işte o zaman bu istek o kişi tarafından içten içe kopan güçlüklere karşı sarmalanmak arzusudur, bu belli ölçüde o belirli kişinin sevgi ve değer duyumsama göstergesini paylaşasını da içerir. ee belli insanların yaşamımızda belli insanlara göre daha farklı önem taşıdığını düşünürsek bu da olağandır. ama bunda şöyle bir tehlike vardır. bu ihtiyacın karşılanması sadece o kişinin iradesine tabi kılınmıştır. işte o kişi bu tekeli, kendi menfaatine kullanırsa birine sarılma isteği duyan kişiye, sistematik olmasına gerek yok, hayal kırıklıkları yaşatma ihtimali yaratabilir. bunlar ihtimaldir, ihtimal gerçekliğe teğet dahi geçmeyebilir. o yüzden, sırf o birine sarılmayı istemek bazan, bu sarılma ihtimalinin gerçekliğini sanal da olsa tattırdığından güzeldir.

eurovision 2018

canlı performanslar ardından, betlerde verilen oran değişikliklerinin dalgalı oluşu, heyecan dolu bir oylama izleyeceğimizi işaret ediyor olabilir. fırtına çok büyük ihtimalle kıbrıs, israil ve isveç arasında kopacaktır. bu senenin dark horse'u kesinlikle macaristan. dikkatle takip edilmesi tavsiye olunur.

6 ocak 2015 istanbul kar yağışı

şişli'de camın önünde beni bekleten ama bir türlü başlamayan kar yağışı.
lan başla da artık şöyle bahçede elimizde kahve sırtımızda battaniye sefa sürelim biraz.

kadınların tek kariyeri annelik olmalı

kadının toplumdaki yeri hakkında verilen sübliminal mesajlardan biridir. bu ekonomik şartlarda zor koşullar altında okuyan, emek sarf eden kadınlara alttan alta " canıms hırpalama kendini bu kadar, bak annelik de bir kariyer " diyerek yalnız başına var olma amacı güdenlere yeni bir meslek sunmaktadır. o da çocuk doğurmak, bakmak ve kocaya hörmette kusur etmemek.

kadına yüklenen bu misyon bir kariyer olarak anlamlandırıldığında doğal olarak; kadının doğuştan gelen "mesleği" cebinde olacak ve bunu teminat olarak görecektir. hal böyle olunca kadın, rekabet ortamından çekilecektir. ben şahsen kadınların azaldığı bir rekabet ortamında gelişim ve bilgi varyasyonun azalacağı kanaatinde taşıyan bir adamım.
Henüz takip eden biri yok.