survivor

iki ayrı grubun bir adada yarıştığı show. bütün teknolojiden uzak, ilker bir hayat sürmesi üzerine yaşama mücadelesi konu oluyor. her hafta 2 grup ödül ve dokunulmazlık için yarışıyorlar. dokunulmazlığı kaybeden gruptan biri gruptakilerin oylarıyla eleniyor. kişi sayısı yarı inince iki grup da birleşip herkes bireysel yarışıyor. aslında, yarıştan çok strateji, zeka ve kurnazlık bu işi yürütüyor. güçlü olmak da sizi şutlayabilir.

şuan amerikada 25. sezonu yayınlanmaktadır. bay-bayan, yaşlı-olgun-genç, asyalı-hintli-afro amerikalı gibi grupları da olmuştur.

türkiye'de de yerlisi uzun bir süredir acun ılıcalı tarafından yayınlanıyor. yunan-türk, fenerbahçe-galatasaray, ünlüler gibi türevleri de yapılmıştır.

(bkz: survivor geyler vs lezbiyenler)

cengiz coşkun, nazenin tokuşoğlu ve ümit karan'ın ardından "kavak yelleri"yle ünlenen dağhan külegeç de survivor'a gidecek ünlüler arasında yer alacakmış.
destiny's child'ın 1 mayıs 2001'de * çıkardığı stüdyo albümüdür. 4,5 milyon kopya satmıştır. aynı zamanda albümün içinden bir şarkıdır.
buyursunlar.
ingilizcede hayatta kalan anlamına gelen bir kelimedir.
yeni sezonu 17 mart'ta star'da yayınlanacaktır. yine ünlüler-gönüllüler karşılaşacaktır. anlaşılan acun artık ünlü bulamıyor, çünkü ünlülerden çoğu ünlü bile değildir artık. hülya avşar'ı koysa belki bi nebze. *
geçen yılki favorim nihat dı bu yıl da ümit karan olacak. daha öncekileri seyretmedim .
yeni sezonu star tv'de başlayan yarışma. ümit karan'ı görene kadar hangi takım ünlü hangi takım gönüllü anlayamadım valla. ünlü olarak yarışmada yer alanlardan daha ünlüyüm sanırım.
bu sene gönüllüleri destekliyorum. sırf bozok yüzünden.* bozokcum sen finale kal 100 tl lik oy atmassam neyim
bozok yaşlanınca daha bir hoş, daha bir taş olmuş.. izleyesim yoksa bile bozok için izlerim ben bu yarışmayı..
paçozlukta level atlayan yarışmadır. beni şeçseler ünlüler takımındakilerden daha fazla ünlü imajı çizerim. sürekli sevimli ayaklarında dolaşan dağhan tiksindirdi, bozok'sa ağzımın suyunu akıttı.

ps: biraz önce bennu gerede bozuk patatesi en son yiyelim diyerek zekasını kanıtladı. sanırım bozulsun zehirlenelim diye düşünüyor...
zor şartlarda yaşam mücadelesine örnek olarak yanan ateşin üzerinde ipe bağlı kazanda yemek pişirmek ve ipin ateşten kopması.
yeni gönüllüler grubunun erkeklerine baktım da demin, sanki gay bardan seçmişler o adamları. sen gel, sen gel, sen gelme ulan ayı
larisa'yı ne zaman görsem gülmeye başlıyorum ay ne kadar tatlı. bide düzgün türkçe konuşamıyor ya aboov
kavga sezonu açıldımı izlenmeye başlar kanımca.. atraksiyon gerek acun duy sesimizi en son ada yanmıştı dimi??
son sezonunda duygu isimli dünyanın en sinir bozucu varlığına ev sahipliği yapan yarışma. elime verecekler o kızı, zevk olsun diye döverim valla.
en yakın arkadaşına bile yeri geldiğinde kazık atmayı öğreten ,hep kazanmayı hedefleyen yabancı formatlı beyin yıkayan program...
son bolumune "adam" lik tartismasi damgasini vurmus olan program. hilmicem ve murat in sinirlerini hoplatan duygu reyiz yine adada teror estirdi. bu arada fatmagulun sucu ne? adam olduklarini, cok delikanli abilerle buyuduklerini ve adamliklarini kimseye sorgulatmayacaklarini soyleyen bu ikilinin, bozoka dis geciremeyip kolay lokma gordukleri fatmagulu harcamaya calismalari ne kadar adam olduklarini gosterdi. tabi duygu reyiz bos durur mu? ayari verdi bu iki ergen irisine.. duygu reyiz izindeyiz..
duygu'nun tek başına delikanlı numarası yapan tüm erkekleri çatır çatır şutladığı yarışmadır. sevgili hilmicem seni yetiştiren abilerine söyle bir dahaki sefere sana karaktersiz diyen adamlara ayar vermeyi öğretsinler. hayır bu hilmicem tırtı mankenlik ve dansçılık yapıyor ama ağır abi havalarında. götüm bile gülmedi yani bu işe. acun bile dayanamayıp öyle bir hareket yok ama hilmi dedi... bıraksan duygu'yu dövecek sik kılı!

ps: çok sinirleniyorum ağır abi numarası yapan tiplere!
an itibariyle duygunun ırıspı olduğunu iddia ediyor kuzenim kesin bir bildiği vardır. ama benim gibi national geographic seyretse bu kadar sinirlenmeyecek.
  • /
  • 3