transseksüel'den eşcinsel olmaz

modacı muammer ketenci beyanı. gerçi defilesini falan görmedik ama kendine modacı zahir.

transseksüellerin ameliyat olduğu için eşcinsel kategorisinde olamayacağını, eşcinselin erkek formunda olması gerektiğini söylüyor özetle. katıldığı programda söylediklerinin tamamı nihayet youtube'ye eklenmiş.
doğru argümandır. trans bireyler -karşı- cinsin özelliklerini taşımayı özlerler. oysa -adı üzerinde- "eş" cinsellik ait olduğun cinsin özelliklerinden uyarılmaktır.

bir daha yazayım: erkeksi özellikleri ile tanınan ilk çağ yunan kahramanları (örn. akhilleus ve patroklos) ve de sümer gılgamış destanı kahramanı kral gılgamış ve enkidu sevgilidirler.

translar gay sanıldığı için üzerimize "ayol" baskısı kuruluyor. oysa gaylar en "bi" erkek adamlardır. heterolardan bile!..

beğenmeyen trans olur, sıkıntı yok; ama bana gayim diye (bisexim o da ayrı) "gök kuşağının yedi rengi" bindirilmesi ahmakça geliyor. neden renk renk olacakmışım gayim diye? neden "efendim aşkım, nerdesin aşkım" diye bağıracakmışım topluluklarla?
(ha, şunu da diyim: bu "ayı" sözlükten çıkarken bile "bebeğim" yemek zoruma gidiyor da... neyse.) neden çevrede "adam gibi adam" denilen ve gay olan fazla kimlik yok?

bizlerin hatası bu! bizlerin, ortaya çıkmaya korkma hatası.

toplumdan dışlanmasın, işi gücü olsun, ayakları üzerinde dursun, huzur bulsun... bu ve buna benzer şeyler olduktan sonra isterse kendini armut gibi hissetsin sorun değil.
bu ülkede herkes bir b*k bilmediği halde her konuda bir fikri olmaya mecbur mu gerçekten merak ediyorum? türkiye olarak 2 cevabı kaybettik, evet cevabı diyorum çünkü artık türkçe'de kimse bunları kullanmıyor;

1- özür dilerim

2- bu konuda bir bilgim yok eleştirmem yanlış olur.

bu cevapları kim nereye sakladıysa gerçekten söylesin artık kabak tadı vermeye başladı. basitçe modacı geçinen arkadaşa söyleyeceğim tek şey

(bkz: sanane)
(bkz:rüzgar erkoçlar) gayet de yerinde tespit. bravo alkış.
transeksüelden de eşcinsel olabilir. cinsel yönelim farklı , cinsel kimlik farklıdır. kişi heteroseksüel bir kadın cinsiyetinde doğup erkek olmak isteyebilir . trans erkek olduktan sonra ise cinsel yönelim asla değişemeyeceğinden erkeklerden hoşlanmaya devam eder ve al sana transeksüel eşcinsel.

buna shameless dizisinden trevor örnek olarak gösterilebilir.