türkiye

3 tarafı denizlerle çevrili canım ülkem. her mevsim aşık olunabilecek cennet vatanım. kıymetini bilmediğimiz ve sahip çıkmadığımızda bilinen bir gerçek.
bölünüp parçalanmak istenen vatanım. her yıl bir çok şehit veren ülkem.
son dönemde sahip çıkmakta zorlandığımız.
diş turizmi açısından önde giden bir ülke.*
içine edilen doğası ile bir güzel eski doğa cenneti.

(bkz: hes)
(bkz: nükleer enerji)
solcuların sağcılara, sağcıların solculara, sunnilerin alevilere, alevilerin sunnilere, köylülerin şehirlilere, şehirlilerin köylülere bok attığı bir ülke.

eşitlikten, demokrasiden bahsederler, söz konusu başka taraf olduğunda en alasından faşist olunur. başörtüsü takanlar hakkımızı arıyoruz diye bas bas bağırırken söz konusu bir eşcinselin ya da diğer dinlerin hakkı olduğunda en alsından faşist olunur. hakkımızı arıyoruz ibadetimizi yapamıyoruz diye inim inim inleyen aleviler, söz konusu başörtüsü olunca en alsından faşist olurlar.

bu örnekler uzar gider, türk kürt, alevi sunni vs...
herkes kendine demokrat herkes kendine padişah. geri kalanlar ise ötekidir bu ülkede...
bu kadar çok gaza gelmesek; bizi birbirimize düşürmeseler; baştakiler bu kadar çok çalıp öırpmasa cennettir bu vatan cennet...
demokrasisi vardır. efsanede denilene göre 80-90 yıldan beri. melih gökçek de demokrasi yanlısıdır.
gerisini sen düşün. ya da düşünme, bir milyon kişi yığarlar, ya da bir kaşık suda boğarlar adamı mazallah.

bir de şunu türkiye hanesine yazmak işini ben üstlenmiş olayım:

(bkz: mayıs 2013 taksim gezi parkı işgali)
içinde türk tarihinin cumhuriyetle başladığını sanan, demokratik haklarını şiddetle alabileceğini sanan sözümona duyarlı vatandaşları barındıran ülke
barışçıl bir eylem düzenlerken polis saldırısına maruz kalan ve kendini korumak için şiddete direnen insanları 'demokratik haklarını şiddetle alabileceğini sanan insanlar' olarak görüyorsanız rasyonal düşüncenin bir hayli uzağına düşmüşsünüz demektir.

sahne olduğu direnişin başarısı sonuçlarıyla değil insanlara verdiği umutla ölçülmesi gereken ülkedir.
maaşları onların cebinden çıktığı halde polisin düşmana saldırır gibi saldırdığı, durduğu yerde slogan bile atmıyorken gaza maruz kalan, yine de yılmayan ve genel olarak bakıldığında gereksiz şiddete başvurmayan bilinçli vatandaşların da yaşadığı ülkedir. gösterdiği birlik beraberlikle göğsümü kabartmış, bir kez daha türk olmakla gurur duydurtmuştur. anlayamayanlar, sindiremeyenler olabilir, atatürkün bahsettiği asil kan herkeste mevcut değil malesef.
sahiden cennet olduğunu fark ettiğim ülke,ülkem, bir macar bana nereleri görmesi gerektiğini sordu, 'tarihi seviyorsan mardin, urfa yani mezopotamya, doğayı seviyorsan doğu karadeniz, romantizm istiyorsan ege, marmaris bodrum, heyecan arıyorsan fethiye antalya...diye anlatırken bi düşündüm, kaç tane ülkede bunu söyleyebilirsin ki, bu kadar farklı seçenek farklı özellik kaç tane ülkede bir araya gelir ki, bir kere daha hayran kaldım ülkeme
ülke alan adı kısaltması tr'dir.
kiminin giyecek ayakkabısı olmayan kiminin ise ayakkabısının içinden 4.5 milyon dolar çıkan bir ülke.
yanlış yerde doğmam sebebiyle şimdilik yaşadığım ülke
turist olarak gezmesi muhtesem, yasamasi katliam ulke. tv kanallarinin yuzde 80*'inin din uzerine rating topladigi, direkt islam propagandasi ile olmadiginda ise spor programlarinda evlendirme programlarinda 'allahin yarattigi', 'allahina kurban', 'allah hos gormusse', 'allah allah' nidalari gecmezse rtuk'ten ceza gelecekmiscesine davranilan 4 mevsim cennet gorunumlu cehennem. insanlar arasinda kisisel ego kalitesizce tavandadir. herkes atarli, herkes muhtesem, herkes kusursuza cok yakindir. nezaket denen olgu ancak 'abi' cekilen birine isler, hiyerarsik olarak alt seviyedeki her zaman haksizdir. en basit olayda bile ozur dilemektense hakli cikmak icin olmeyi goze alacak insanlar kendilerini, kendi bictikleri deger bazinda notlandirir ve aksam eve donerken mutlu olma kriterini buna baglar.

gay ortamlarinda herkes aktiftir, kimse got vermez, ibne olmaz. tanisilirken ilk cumlede aktif kelimesi gecmez ise kisinin ibne oldugu kanitlanmis olur ("selam aktif 35 cok killi versene ;)", "usta bir kere takilalim aktifim ama", "selam gozum takildi baya ama pasif olmam cok zorunlu olmadikca" gibi). 10 dakika sonra ' haci normalde aktifim ama sana bi kere p olurum ;)' kesiti de artik stereotiplesmis diyaloglarin vazgecilmezidir. kendini bir sekil kabullenip pasif rolu kendine uygun gorenler ise, tipki turk kizlarinin sahip oldugu prenses sendromunun hormonlusuna sahiptir. herkes onu ister, kapisinda siralar olusur ve karilarindaki 'full aktif' olmadikca adam yerine konmaz falan filan. eger internet uzerindeki profilinizde yurtdisindan gelmis bir yabanci gibi gozukuyorsaniz degeriniz cok yukselir, yuzde 99 aktif gay ortami adeta goz kirpma ve tek seferlik tekliflerle kisinin uzerine cullanir. kofti bir ortamdir, kendinizi nasil lanse ederseniz, basarisiz bir imaj olsa dahi istediginizi bulacaksinizdir uzun vadeli bir iliski moduna girene dek.


cok cennet vatandir, sinirlari kanlarla sulanmis dualarla bezenmistir falan felan; yoksa tepedeki buyuk gobekli amcalarin emirleri ile katledilen, oldurulen binlerce insan sadece entel dantel takilan kaymak tabaka insaninin yaptigi kafe muhabbetidir. insanlar salak degil tepesine cullanip kanini somurmus 'kutsala onem veren', iletisimden anlamayan degil cabuk sinirlenen ve 'duygulari on planda olan' kisilerdir, kisilerizdir.


ziyan edilmiş toprakların ve hayatların yarımadası! allahtan tam ada değiliz!

(bkz: anadolu)
abd nin ortadoğudaki kuklalarından birisi.
diğerleri mısır, birleşik arap emirlikleri, katar, suudi dandinistan ve pakistandır.
hayırlısıyla, yakın bir zamanda savaşa girecektir, ancak, kaç yılda savaştan çıkacağını abd bile kestiremeyecektir!
çocuk, kadın, eşcinsel, ağaç ve sokak hayvanı olarak yaşamanın tehlikeli olduğu ülke.

geriye ne kalıyor? heterororo erkekler ile çölleşmekte olan boktan bir yarımada!

(bkz: türkiye'de çocuk kadın ağaç ve sokak hayvanı olmak)
  • /
  • 4