hazineci

Durum: 20 - 20 - 15 - 1 - 18.10.2018 22:34

Puan: 336 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

ayı sözlük check-in servisi

toplumumuzda erkeğin nazik ve efendi olmasının zayıflık sayılması

bunu islami toplumların bir özelliği olarak değerlendiriyorum ben.

günlük hayatımıza bakın bi. her yer çok gürültülü. hangi mekana giderseniz gidin hep bi karmaşa var. çünkü bizim gibi toplumlarda birşeyleri bağırarak kabul ettirebiliyorsunuz. çünkü daha çok sesi çıkan haklıdır düşüncesi mevcut. bu yüzden de ezanlar bile bangır bangır.

evde yalnızken kendinden başka herkesin çılgınca eğlendiğini düşünmek

bazen “şu an kaç kişi sevişiyor acaba?” diye sorduğum doğrudur.
(bkz: amelie)

ateist eşcinsel

sözlükte gün geçmiyor ki yine inanç ve cinsel yönelim çatışması yapılmasın.

lezbiyen terimleri

sözlüğe virüs girdiğini düşündüğüm başlıklar olmuştur.

bari aynı gün bombardımına tutmasaydınız.

hoşlanılan erkeğin fakir çıkması

yeter ki ruhu fakir olmasın, önemli olan şey o. ama sürekli hesap ödeyen taraf olmak da açıkçası bi yere kadar diyorum.

ayrıca,
(bkz:hoşlanılan erkeğin fucker çıkması)
bu tipe de yol veriyoruz.

biseksüel

mümkünse görüştüğünüz kişilere biseksüel olduğunuzu söylemeyin. şahsen ben öyle yapıyorum.

ateist ve dindar gay ilişkisi

zor bir ilişki türü. çünkü ben gusül abdesti alırım. çünkü böyle daha rahat hissediyorum kendimi. bu da genelde dalga konusu olur. yürümeyeceğini de zamanla anlarsın.

müslüman gay

tezat bir durum değildir. çevredeki kişilerin inandığı şey de gerçek din denilen şey olmayabilir. şahsen ben, güçlü olan kesimin inandığı şeye din denildiğini düşünürüm. o bakımdan, senden nefret ettiğini düşündüğün şey dinden ziyade toplumdur.

ingilizcesini çeviremedim şimdi, ilgilenenler okusun:
https://www.ilgrandecolibri.com/en/inter...
kısaca, bu eleman mr leather seçilmiş bi yarışmada. gay, fetişist ve müslümanmış.

çok takılmayın bu tür şeylere. uymuyorsa görüşmezsin.

tanışma sürecinde sorulanlar

sorulara takılmayın bence. bazen sırf muhabbet tıkanmasın diye sorulabiliyor. açıkçası yazarların dert yandığı bazı soruları ben geçmişte sormuş olduğumu farkettim. çünkü karşınızdaki çok utangaç biri olabiliyor, sürekli gülümseyen birini saçma da olsa böyle sorularla tanımaya çalışmak mantıksız değil.

biriyle yazışırken yönelimi direkt sormaya gerek bile kalmıyor bence. zaten belli etmek isteyen belli ediyor. gözlemlerim, pasif ağırlıklı kişilerin “utanan maymun emojisi” attığı yönünde.

patates kızartması

yanına en çok mayonezi yakıştırdığım yiyecek. bira ile iyi gittiği doğrudur.

çok çeşidi var aslında.

uzun ince doğranarak kızartılan versiyonunda burger king patatesini beğeniyorum ben. kimileri bu tip için french fries diyor ama french fries iki kere kızartılır, o yüzden dışı çıtır çıtır olur. frit diye de adlandırılır bazı ülkelerde.

parmak şeklinde diyebileceğim başka bi versiyonu da vardır. genelde bu tipi, “kendi hamburgerimizi yapıyoruz” diyen yerlerde yemişsinizdir. ingiliz tipi deniyor sanırım. genelde de baharatlandırırlar.

anneanne versiyonu dediğim kare kare doğranıp zeytinyağında kızartılan versiyonu vardır benim için. bunu çok severim. üstüne sarımsaklı yoğurt döküp yemek bence enfes bi şey.

bi rivayete göre de, sinir bozucu bir müşteriye gıcıklık olsun diye incecik dilimlenen patateslerin kızartılmasıyla cipsin elde edildiği söylenir.

en sevmediğim tip için de fazla gezmeye gerek yok.
(bkz:arby’s)
haşlanmış ve yağ dolu birşey yemek sizi memnun ediyorsa, sizi oraya alıyoruz.

boxer koklamak

bir gün daha giyip giymemeye karar vermeden önce yaptığım şey.

ayı sözlük zirvelerinin yapılma sebebinin koli bulmak olması

alan memnun satan memnun ise denecek birşey yok.

ama tavsiyem bari herkese tek tek yürümeyin.
(bkz:ya tutarsa)

pisuvara işerken yanındakini kesmek

bi de göstermeye çalışanlar olur. bunlar hemen girişteki pisuvarları kullanırlar nedense.

duvara yapışmadan işeyen tipler de vardır. sanırlar ki ne kadar uzaktan işediği görülürse o kadar uzun denilsin. yere düşen çiş damlalarına basmak istemeyen biriyim. edebinizle işeyin.

onca boş yer varken bazıları da dibinize gelir işemeye. bence bu da bi çeşit cruising.

aynı dili konuşmadığın biriyle sevişmek

değişik oluyor. bolca gülümsediğimizi hatırlıyorum.

google translate” işinize yarayabilir. konuşmak istediğimde ben böyle yapmıştım.

türkiye'de prep kullanımı

sgk kapsamında değil ve dışarıdan kendi paranızla almak zorundasınız. en azından şu an geçerli olan durum bu.

ayrıca, gerçi başlığı açan yazar benden daha iyi biliyordur ama, tanışma sitelerinde durumunu “hiv negative on prep” olarak güncelle. bu sayede birlikte olduğun kişi senin taşıyıcı olabileceğini düşünerek hareket eder.

isteyen istediğiyle istediği şekilde de sevişir, bu sizin bileceğiniz bi konu.

prep konusuna ilişkin daha geniş bilgi vermek isterim:

başlığı açan yazar, başka bi entry’sinde ankara’ya döneceğini yazmıştı, bu bakımdan bu bilgi ankaralı yazarlar için. hacettepe üniversitesi hastanesi bünyesinde hatam adında bi merkez var. o yüzden hiv konusunda bence gidilebilecek en doğru yer bu hastane. hatta hiv testi için de oraya gidin. normalde enfeksiyon biriminden randevu almaya kalksanız, aynı haftaya görüşebilmek mümkün değil; ama pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah saatlerinde randevusuz hiv testi yapıyorlar. detaylı inceleme yapsınlar diyorsanız, bence doğru yer ankara’da orası. yoksa testi yaptırmak dışarda da pahalı sayılmaz. prep konusunda da oradaki doktorlara danışılabilir.

ayrıca, pozitif yaşam derneği’yle ve kırmızı kurdele ile de yazışabilirsiniz. hatta ikincisinin hiv danışmanlığı bile var, ücretsiz.

https://www.kirmizikurdele.org/prep

lgbt'nin açılımını bilmeyen lgbt bireyi

kişinin cinsel yönelimini dilediği gibi yaşamasıyla, bunu politik anlamda savunması farklı şeyler. kimse birşeyleri bilmek zorunda değil bence. tanışırsın, uymazsa görüşmezsin, bu kadar.

ha, haklar anlamında yapılması gerekenler var mı var. ama mevcut lgbti+ derneklerinde de kendine yer bulamayan kişiler mevcut. herkes politik açıdan birşeyleri savunmak zorunda değil bence. onlar öyle mutludur, siz başka türlü.

yorucu bir gangbang sonrası aileyle nezih bir akşam yemeği yemek

konudan bağımsız olarak bir not düşmek isterim şuraya:

bazı kaynaklar şu terminolojiyi kullanır, maksat homofobiyi engellemek ve cinsel ilişkinin performatif bir şey olduğunu vurgulamak. yani ilişkideki rol sizin kimliğiniz değildir hesabı.

- insertive (“top” veya “active” yerine kullanılıyor)
- receptive (“bottom” veya “passive” yerine kullanılıyor)

yaşlının aktif gencin pasif olması

bu sanırım antik yunan ve roma döneminden gelen bi şey. hatta benzer bir durum şey için de geçerli: “zenginin aktif, fakirin pasif olması”. o dönemlerde fakir birine pasif olmak ayıplanan bir şeymiş.

genç eşcinsellere tavsiyeler

hastalıklar çok yaygın. bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor.

2 tipten uzak durun: tanışma uygulamalarında 7/24 gördüğünüz kişiler ile oldukça hoş kişiler. ilk tip için geçerli olmayabilir ama ikinci tip için düşüncem şudur: “bazen güzel bir elmayı herkes ellemiş olur”. her iki tipin ciddi ölçüde hiv taşıyıcısı olduğunu düşünürüm.

ilişkide bir evre oluyor, siz prezervatif takarken diyor ki “takma, bana güvenmiyor musun?”. bunun kadar saçma birşey yok, illaki korunun. karşınızdakini de riske atmamış oluyorsunuz böylece. ve ayrıca başınız da ağrımaz. ama nedense ilişkide artık tekeşliliğe geçildiği aşamada bu yönde bir güven sorgulaması olur. bazen de prezervatif içindeki geciktiriciden dolayı sönen penisinizi gören partner sizden takmadan sevişmenizi ister. özellikle de genç kişilerin kendilerine nelerin yapılmasına izin verdiğini görmek beni çok şaşırtıyor.

biriyle sevişmeden önce herhangi bir hastalığınız varsa, mutlaka söyleyin. ve ondaki durumu da sorun. hiv+ olan kişiler belli bir zamana kadar hastalığını saklıyor. çünkü gay ortamı çok küçük ve kendi durumları yayılırsa diye çok korkuyorlar. hiv taşıyıcısı olduğundan şüphelendiğiniz biriyle seviştiyseniz de, seks sonrası 2 gün oldukça kritik. yanlış bilmiyorsam, virüs vücuttan bir ilaçla atılabiliyor bu sürede. hiv mevzusu beni çok korkutur. bence seks öncesinde herşey konuşulmalı, kimsenin kimseye bile bile kötülük yapmaya hakkı yok.

hepatit b aşısı olun, 3 aşamalıdır ve tüm aşılar yaklaşık 6 ay içinde biter. şu aralar, suriyelilerden dolayı çok yaygınlaştı deniyor. hepatit a da yaptırabilirsiniz, rimming yapıyorsanız risk altında olabilirsiniz çünkü.

hiv’den daha tehlikeli olan şey bence hpv. bunun için sevişeceğiniz kişinin vücudunu görün, özellikle genital bölgedeki siğillerden kurtuluş çok zor deniyor.

ayı sözlük itiraf

en sonunda tekyönle iletişime geçmeye karar verdim aralık ayında bir parti organize etmek için. 3-4 saat çalar eğleniriz. sizin parti organize edeceğiniz yok. iş başa düştü :). techno & trance sevenler takip etsin. sevmeyenler de gelsin çok eğleniriz. asiscrus olarak çalacağım benim sahne ismim. üniversite zamanlarında çalardım. sonrasında vakit ayırmakta sorun yaşadım. djlik kariyeri niyetim vardı ama hayat başka yönde ilerledi şimdilik. şimdilerde hiç bir kariyer umurumda değil. :) eğer siz de parti organize ederseniz ve ses sistemi iyi ise her zaman gelir çalarım bilginiz olsun. maksat eğlenelim güzel bir gece geçirelim.

hazineci

amsterdam’da coffee shoplardan çıkmıyor diyorlar.. * *

akşamda churche gidecek zaar.. artık günah mı çıkarır günaha mı girer orasını ben bilmem.

ayı sözlük check-in servisi

emi

sibel can'ın yorumunu yıldız tilbe'nin kendi yorumuna tercih ettiğim şarkı.

instagramda takip edilesi 10 gay porno yıldızı

yazarlardan bear fotoğrafları

beyaz tenli adam beğendiğim erkekler arasında favorim.

ayı sözlük itiraf

birine bağlanamıyorum. bu beni iyice çıkmaza sürüklüyor.

hanky kod

(bkz: the hanky code)

cinsel tercihi anlatan renklerin kodudur.
1970'lerde gaylerin kullandığı bir sinyal sistemi idi.sonrasında bdsm için de kullanılmaya başlandı.
(bkz: bandana code) yada 1960'lardaki ismi ile (bkz: handkerchief sistem) de denilir.

pantolonun arka cebine konan mendillerin renklerine (ve bazen desenlerine) göre cinsel tercihin ifade edilmesidir.sol cep etken iken sağ cep edilgen rolü ifade eder.bazen de bilekliklerin yeri ve rengiyle de ifade edilebilir.

http://www.leathernjonline.com/hanky.ht...

yazarlardan bear fotoğrafları

homojen dergi 11. sayı

homojen dergi, 11. sayısı ile karşınızda.

bu sayıda;

1 _ sınır'larla nereye kadar _ boyalikus
2 _ acılara tutunmak sevgiyle direnmek _ gobibearr
3 _ denise türkan röportajı _ ilker bozkurt
4 _ hawking evreni _ justsin
5 _ ayı sözlük yazarlarından itiraflar (7. bölüm) _ dark bear
6 _ unutmamamız gereken 7 büyük drag king _ pelin güloğlu
7 _ siyasete kurban edilen köy enstitüleri _ ruhibey
8 _ en iyi jigololar taşra çocuklarından çıkar _ vaveyla93
9 _ ömer tevfik erten röportajı _ ilker bozkurt
10 _ angels in america, broadway sahnesini yeniden fethediyor _ merve gezen
11 _ sessizliğin gürültüsü; kadınlar arasında _ zabeldogdu
12 _ gözde öney röportajı _ tunca tutkun
13 _ 18 yıllık sessizliğin eseri “fatih erdemci - kapılar” _ tunca tutkun
14 _ başkanın adamları _ boyalikus
15 _ gelmiş geçmiş insan eli ile yaratılmış en iyi korku figürü "alien" _ futurelavirs
16 _ giovanni’nin odası _ yıldırım şimşek
17 _ perdedeki silüetler _ hprs
18 _ small talk - konuşmaların küçüğü, sözün büyüğüdür _ hazineci
19 _ sen ve ben _ büşra köse
20 _ korku unsuru ve yargıtay kararları ışığında yağma suçları _ futurelavirs
21 _ avengers infinity war - 10 yıllık bir serüvenin son adımları _ bioedipus
22 _ tolga akyıldız’la 17. açık sahne _ tunca tutkun
23 _ 2018 yazının burçlara göre tarot açılımları _ futurelavirs

ister çevir oku istersen indir: https://homojendergi.com/

emeği geçenlere teşekkürler.

kapağı da şöyle koyalım.

Toplam entry sayısı: 20

yorucu bir gangbang sonrası aileyle nezih bir akşam yemeği yemek

konudan bağımsız olarak bir not düşmek isterim şuraya:

bazı kaynaklar şu terminolojiyi kullanır, maksat homofobiyi engellemek ve cinsel ilişkinin performatif bir şey olduğunu vurgulamak. yani ilişkideki rol sizin kimliğiniz değildir hesabı.

- insertive (“top” veya “active” yerine kullanılıyor)
- receptive (“bottom” veya “passive” yerine kullanılıyor)

yaşlının aktif gencin pasif olması

bu sanırım antik yunan ve roma döneminden gelen bi şey. hatta benzer bir durum şey için de geçerli: “zenginin aktif, fakirin pasif olması”. o dönemlerde fakir birine pasif olmak ayıplanan bir şeymiş.

biseksüel

mümkünse görüştüğünüz kişilere biseksüel olduğunuzu söylemeyin. şahsen ben öyle yapıyorum.

türkiye'de prep kullanımı

sgk kapsamında değil ve dışarıdan kendi paranızla almak zorundasınız. en azından şu an geçerli olan durum bu.

ayrıca, gerçi başlığı açan yazar benden daha iyi biliyordur ama, tanışma sitelerinde durumunu “hiv negative on prep” olarak güncelle. bu sayede birlikte olduğun kişi senin taşıyıcı olabileceğini düşünerek hareket eder.

isteyen istediğiyle istediği şekilde de sevişir, bu sizin bileceğiniz bi konu.

prep konusuna ilişkin daha geniş bilgi vermek isterim:

başlığı açan yazar, başka bi entry’sinde ankara’ya döneceğini yazmıştı, bu bakımdan bu bilgi ankaralı yazarlar için. hacettepe üniversitesi hastanesi bünyesinde hatam adında bi merkez var. o yüzden hiv konusunda bence gidilebilecek en doğru yer bu hastane. hatta hiv testi için de oraya gidin. normalde enfeksiyon biriminden randevu almaya kalksanız, aynı haftaya görüşebilmek mümkün değil; ama pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah saatlerinde randevusuz hiv testi yapıyorlar. detaylı inceleme yapsınlar diyorsanız, bence doğru yer ankara’da orası. yoksa testi yaptırmak dışarda da pahalı sayılmaz. prep konusunda da oradaki doktorlara danışılabilir.

ayrıca, pozitif yaşam derneği’yle ve kırmızı kurdele ile de yazışabilirsiniz. hatta ikincisinin hiv danışmanlığı bile var, ücretsiz.

https://www.kirmizikurdele.org/prep

türkiye'de prep kullanımı

sgk kapsamında değil ve dışarıdan kendi paranızla almak zorundasınız. en azından şu an geçerli olan durum bu.

ayrıca, gerçi başlığı açan yazar benden daha iyi biliyordur ama, tanışma sitelerinde durumunu “hiv negative on prep” olarak güncelle. bu sayede birlikte olduğun kişi senin taşıyıcı olabileceğini düşünerek hareket eder.

isteyen istediğiyle istediği şekilde de sevişir, bu sizin bileceğiniz bi konu.

prep konusuna ilişkin daha geniş bilgi vermek isterim:

başlığı açan yazar, başka bi entry’sinde ankara’ya döneceğini yazmıştı, bu bakımdan bu bilgi ankaralı yazarlar için. hacettepe üniversitesi hastanesi bünyesinde hatam adında bi merkez var. o yüzden hiv konusunda bence gidilebilecek en doğru yer bu hastane. hatta hiv testi için de oraya gidin. normalde enfeksiyon biriminden randevu almaya kalksanız, aynı haftaya görüşebilmek mümkün değil; ama pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah saatlerinde randevusuz hiv testi yapıyorlar. detaylı inceleme yapsınlar diyorsanız, bence doğru yer ankara’da orası. yoksa testi yaptırmak dışarda da pahalı sayılmaz. prep konusunda da oradaki doktorlara danışılabilir.

ayrıca, pozitif yaşam derneği’yle ve kırmızı kurdele ile de yazışabilirsiniz. hatta ikincisinin hiv danışmanlığı bile var, ücretsiz.

https://www.kirmizikurdele.org/prep

yaşlının aktif gencin pasif olması

bu sanırım antik yunan ve roma döneminden gelen bi şey. hatta benzer bir durum şey için de geçerli: “zenginin aktif, fakirin pasif olması”. o dönemlerde fakir birine pasif olmak ayıplanan bir şeymiş.

biseksüel

mümkünse görüştüğünüz kişilere biseksüel olduğunuzu söylemeyin. şahsen ben öyle yapıyorum.

genç eşcinsellere tavsiyeler

hastalıklar çok yaygın. bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor.

2 tipten uzak durun: tanışma uygulamalarında 7/24 gördüğünüz kişiler ile oldukça hoş kişiler. ilk tip için geçerli olmayabilir ama ikinci tip için düşüncem şudur: “bazen güzel bir elmayı herkes ellemiş olur”. her iki tipin ciddi ölçüde hiv taşıyıcısı olduğunu düşünürüm.

ilişkide bir evre oluyor, siz prezervatif takarken diyor ki “takma, bana güvenmiyor musun?”. bunun kadar saçma birşey yok, illaki korunun. karşınızdakini de riske atmamış oluyorsunuz böylece. ve ayrıca başınız da ağrımaz. ama nedense ilişkide artık tekeşliliğe geçildiği aşamada bu yönde bir güven sorgulaması olur. bazen de prezervatif içindeki geciktiriciden dolayı sönen penisinizi gören partner sizden takmadan sevişmenizi ister. özellikle de genç kişilerin kendilerine nelerin yapılmasına izin verdiğini görmek beni çok şaşırtıyor.

biriyle sevişmeden önce herhangi bir hastalığınız varsa, mutlaka söyleyin. ve ondaki durumu da sorun. hiv+ olan kişiler belli bir zamana kadar hastalığını saklıyor. çünkü gay ortamı çok küçük ve kendi durumları yayılırsa diye çok korkuyorlar. hiv taşıyıcısı olduğundan şüphelendiğiniz biriyle seviştiyseniz de, seks sonrası 2 gün oldukça kritik. yanlış bilmiyorsam, virüs vücuttan bir ilaçla atılabiliyor bu sürede. hiv mevzusu beni çok korkutur. bence seks öncesinde herşey konuşulmalı, kimsenin kimseye bile bile kötülük yapmaya hakkı yok.

hepatit b aşısı olun, 3 aşamalıdır ve tüm aşılar yaklaşık 6 ay içinde biter. şu aralar, suriyelilerden dolayı çok yaygınlaştı deniyor. hepatit a da yaptırabilirsiniz, rimming yapıyorsanız risk altında olabilirsiniz çünkü.

hiv’den daha tehlikeli olan şey bence hpv. bunun için sevişeceğiniz kişinin vücudunu görün, özellikle genital bölgedeki siğillerden kurtuluş çok zor deniyor.

yorucu bir gangbang sonrası aileyle nezih bir akşam yemeği yemek

konudan bağımsız olarak bir not düşmek isterim şuraya:

bazı kaynaklar şu terminolojiyi kullanır, maksat homofobiyi engellemek ve cinsel ilişkinin performatif bir şey olduğunu vurgulamak. yani ilişkideki rol sizin kimliğiniz değildir hesabı.

- insertive (“top” veya “active” yerine kullanılıyor)
- receptive (“bottom” veya “passive” yerine kullanılıyor)
Henüz takip ettiği biri yok.