hazineci

Durum: 1420 - 97 - 27 - 6 - 21.01.2018 01:02

Puan: 15654 - Sözlük Kaşarı

1 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Moderatör.

angara bebesi
  • /
  • 71

yalnızlık bakanlığı

murat menteş’in “korkma, ben varım” adlı kitabında adı geçen gönül işleri bakanlığı gibi bir yapının kurulması daha anlamlı olabilir.

o değil de, ünlü yazar george orwell’in o çok ünlü kült kitabı 1984 dünyasına ne kadar da yaklaşmış durumdayız.
aşk bakanlığı varolan bakanlıklardan biriydi.

onarım terapisi

aynı adla sunulan bir başka hizmet için,
(bkz:saç bakımı)

bir eşcinsele verilebilecek en güzel hediye

sürpriz tatil planı. biletleri alıp “sürprizzz” demeniz yeterli.

kıllı olmanın zararları

bazen bazı kişilerde giydiği t-shirt havadaymış gibi gözüküyor. kıllardan tene hiç değmiyormuş gibi.

hamamda peştemal yerine şort giymek

göbektaşında kendini keseletirken götünü göstermek istemiyordur.

(bkz: zaman kötü kolla götü)

şort giyen tipler genelde şort da değil de bermuda gibi birşey giyiyor. erkeğin mahrem bölgesi göbekle diz kapakları arası ya, sanırım o yüzden. ama cidden fena gözüküyor. gelmeseler keşke.

o değil de, buhar odasında milletin birbirini kesmesi... ve bazılarını ortak alanda görmene rağmen hamamda görmemek... “amma da yorgunlarmış, odadan bi çıkamadılar” dedirtir adama.

şınav çekerken boşalan erkek

anlamsızca mutlu eden şeyler

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

aseksüellik

kötü bir ilişki sonrası hissedilen durum.

altında maden olan yerde ot bitmezmiş

“kel insanlar zekidir.” anlamına gelir.

facebook ve instagrama yaptığı ve yediği yemeğin fotoğrafını koyan hasta insan

arkadaşlarımın ya da tanıdığım ettiğim, takip ettiğim, sevdiğim insanların güzel şeyler yaşamakta olduğunu görmek beni mutlu ediyor. nispet ya da hava atmak gibi algılamıyorum ben. ne olacak ki? taş çatlasa yediği yemek 1000 tl’dir. o kadar gurur meselesi olduysa, en kötü para biriktirip gidersiniz siz de o mekana.

bilemiyorum, bence genel olarak hayatın bi sıkıcı yanı var ve insanlar o gün bu sıkıcı hayattan mutlu ve keyif aldıkları noktayı öne çıkarıyorlar. ünlülerin ürün reklamı yapması, artık bit! samimiyetsiz birçok paylaşım var böyle. takibi bırak ya da engelle, gitsin. dışarıda görmüyorsunuz sanki böyle insanları. o zaman da köşeye sıkıştırıp bi yumruk mu atıyorsunuz?

ayı sözlük yazarlarının tuttuğu takımlar

evden erkek atmak

yaptım. hem de sinirlendiğim için sabahın 6-7’si gibi. dedim ki toplantıya gidecekmişim, bilet alınmış, bir hafta kadar da yokum. acilen çıkmalıyım. çıktım da. gittim güzel bi yerde kahvaltımı yaptım kahvemi içtim. sonra da işe gittim.

ayı sözlük yazarlarının okuduğu kitaplar

fumio sasaki - “goodbye, things: the new japanese minimalism”

arda turan

kendisiyle alakalı çok hoş yorumlar var, beni en çok güldüreni:

“arda erasmus’tan döndü.”

kerimcan durmaz

kendi kozmetik markası varmış. ne mağnağsa.

https://www.kerimcandurmaz.com

kadınların yönetici olması

bazıları ana gibidir, bazıları da yılan.

ve o yılanlar, anaların ayakları altında ezilsin isterim.

selena

“na-na-na-na-na! se-le-na, se-le-na!”

adı “selin”, “leyla” ve “nazlı”dan gelmektedir.
(bkz: bildiğiniz için utandığınız şeyler)

jwan yosef

kendisine hayranım. instagram üzerinden takip ediyorum. giyim tarzını da oldukça beğeniyorum.

suriye doğumlu isveçli ressam. kürt ve ermeni soyundan gelmektedir. koleksiyoner ricky martin’e sattığı bir eseri hakkında ricky martin’in bilgi almak istemesi üzerine tanışmışlardır. beverly hills’de yaşamaktadırlar. daha da mutlu olsunlar.

gel ne olursan ol yine gel

  • /
  • 71

kapın her çalındıkça

kaybedenlerin her daim teselli bulduğu rakı masalarının vazgeçilmez şarkısı.

beşiktaş'ın yeni reklamıcome.come. whoever you are
sloganlı beşiktaş spor kulübünün yeni reklam filmi mevlana'nın "gel ne olursan ol yine gel" sözünden yola çıkılarak yapılmış. neredeyse her milletten bireyin temsil edildiği fakat ve lakin lgbti bireylerin olmadığı bir reklam filmi olmuş. sanki bahsi geçen söz bizi kapsamıyormuş gibi bir algıya kapılmama sebep oluyor böyle işler. illa temsil edilmemiz için bir millet mi oluşturmamız gerekiyor acaba ya da çok renkli olduğumuz için mi yer verilmiyor bizlere bu tür işlerde. bir yandan çok sevdim çok hoşuma gitti ama bir yandan da üzüldüm yine dışlandığımız için. futbolu ya da diğer sporları çok da takip ettiğimi söyleyemem ama dünyayı hedef alan bu tarz işlerde artık lgbt bireylerin de varlığını kabul etmeli ve yer verilmelidir diye düşünüyorum.

admin’in entry’lerimizi editlemesi

ilave olarak;

-nokta, virgül gibi kullanılan ve sözlükte kullanımı yasak olan :) :/ :o vb. ifadeleri sileriz.
-birini hedef alarak hakarette bulunulan kısımları veya komple entryi sileriz.
-kaynak belirtmeden bir kişiyi veya kurumu karalayacak entryler girilirse ya kaynak ekleriz, ya da entryi sileriz.
-yanlış kullanılmış gizli bakınız, yıldızlı bakınız, bknz, spoiler gibi noktaları düzeltiriz.
-çalışmayan linkleri aynısını bulursak ekleriz veya bulamazsak sileriz.
-boş bakınızları sözlükte ilgili başlık varsa onunla değiştiririz.
-bir kaç tane açılmış fakat aynı şeyi anlatan benzer başlıklar varsa birleştiririz.

bir nevi kural dışı sözlük kullanımını düzeltmek için editör ve moderatörlerle beraber sözlüğün ameleliğini yapıyoruz. yapılan değişiklikle anlamını yitirdiğini düşündüğünüz entryleriniz varsa bize bildirin loglardan bakalım. entryleriniz elinizin altında, siz de güncelemeler yapabiliyorsunuz. entrylerden yazarlar sorumlu olduğu için öncelikle kendiniz takip ediniz biz hepsine yetişemiyoruz.

itiraf

yıllarca göremediğim anne şefkatini sevgililerimden beklediğimi ve bu yüzden de hal ve hareketlerimin zaman zaman değiştiğini erkek arkadaşımın kollarında anladım.*

gay pornoların çok gay olması

aklima topher dimaggio’nun, "biz filmlerde cok abartiyoruz. hicbi pizzaci, paraniz olmadiginda size baska turlu odeyebileceginizi soylemeyecektir," beyanini getirmis onerme. aksam aksam guldurmustur, baslik sahibine sevgilerimle.

tumblr

türklerin çoğu amatöründe yüzler görünmediği için izlemesi zevk vermiyor. ben insanın ilk yüzüne bakarım. yüzünü seversem izlerim. o yüzden türk amatörler ilgimi çekmiyor.

ağlayan erkek

ben. parneriniz hiv hastasıysa kendinizle özdeşleştirceğiniz bir terim.

threesome

eğer böyle bir şey yaşarsam o iki ibne beni bırakır da kendi işlerini görmeye başlarsa oradan ağlayarak çıkarım diye hiç yanaşmadığım, yanaşmak istemediğim, aynı anda bir çok bölgenizin uyarılmasına olanak sağlayabilecek seks çeşidi.

sevmiyorum ben böyle şeyleri. hadi 3'ü tamam da işi seks partisine bağlayıp bir oda dolusu takılan insanlar var. en sinir bozucu olanı da bir pasif ve birçok aktiften oluşan grubal faaliyet. kuyruk beklerken seks mi olur amq.

evlilik teklifi

bunun gay olanından bahsedeceğim tabi ki de pis köpek heterolar defolun hemen! hehe.

yılların "gay proposal" izleyicisiyim. youtube'dakilerin çoğunu izlemişimdir. neden bilmem hoşuma gidiyor böyle şeyler. sonra düşünüyorum ben böyle bir şey ister miydim acaba diye, yok anacım istemiyorum. ben teklif falan etmem zaten orayı geçelim, büyük konuşmak gibi olmasın.. öte yandan bu youtube'daki evlilik teklifleri beni öldürecek. ay gebericem izlerken. biz sevecek adam bulamıyoruz yurt dışında ibneler sokak ortasında birbirine yüzük kutusu açıyor da millet alkışlıyor. biri central park'ta teklif eder biri gay pride'da biri işyeri yemekhanesine hep kalabalık yerler hep müzik hep dans hep bruno mars-marry you! ay allahım en sinir olduğum da o teklif edecek kişinin dans eden aşk kelebeği arkadaşları. o suratlarındaki mutluluk ve "ay canım ya kıyamam sizeaaa" bakışlarından da nefret ediyorum ayrıca. evet kıskanıyorum, hıh. yani o sevgili olacak şahıs bana toplum önünde evlilik teklif ederse onu orada değil ama müsait bir yerde bir güzel benzeteceğim (burayı attım kesin dayağı ben yerim). yalnızken et işte niye millete gösteriyorsun, hem belki hayır diyeceğim kalacaksın göt gibi. olmayan sevgiliye de tribi attığımıza göre bu kompleks, kıskançlık dolu entry'i sonlandırabiliriz.

sayın gelişmiş ülke ibneleri, lütfen artık bruno mars eşliğinde evlilik teklifi yapmayın. bakın orijinal şeyler istiyorum artık, yeter!

nar sözlük

şecerüddür nickli bi yazarı var 1200 küsür entry girmiş.

ayı sözlük için "çok afedersiniz de orada dalga geçmek amaçlı da olsa takılan adam vurduruyordur. hatta vurdurmak için kapı kapı ev dolaşıyordur. bulunduğunuz ortamlar kişiliğinizi etkiler, yani aklınızca orada o insanlarla dalga geçmek için bile bulunuyor olmanız normal değil. midem kalktı. abv lan!"

düşünsenize bu zihniyetin o sözlükte tam 1200 küsür entrysi mevcut.

biosu da ilginç, "çok okur, çok yazar, çok konuşur, çok dinler, çok izler ve evet aynen düşündüğün gibi "çok bilir". aslen hukukçu olup psikoloji ve tıp (özellikle nöroşirurji) en bi en özel ilgi alanıdır. şimdilik bu kadar, zorla bio bu kadar oluyor. eklerim sonra."

hukuk, psikoloji, tıp falan diyeceksin, sonra da bu nefret dilinle entryler döşeyeceksin. insan ziyanlığı!

Toplam entry sayısı: 1420

liseli eşcinsellere tavsiyeler

toplum tarafından saygı görmek istiyorsanız, iyi bir kariyeriniz olsun. paranız olduğu ve kimseye muhtaç olmadığınız şekilde kaliteli bir hayat yaşarken, toplum en kötü size "kibar bir bey" der.

ufak tefek cinayetler oya'nın şer birliğini tek bir hamlede dağıtması

(bkz:son akşam yemeği) metaforu mu kullanıldı acaba diye merak uyandırmıştır. nefes almadan izliyoruz. bu bölüm cidden güzeldi.

admin’in entry’lerimizi editlemesi

sanırım sadece dark bear, futurelavirs ve hazineci olarak ben bu konuda yetkiliyiz.

içeriğe dokunmamakla birlikte, yaptığım düzeltmeler şöyle:
- de/da bitişik yazıldıysa, onu ayırmak
- ingilizce yazılan bir kelimenin türkçesini yazmak (sex’i “seks” yapmak gibi)
- otomatik yazım hatalarını düzeltmek (sozluk’ü “sözlük” yapmak gibi)
- eksik noktalama işaretleri (okumayı kolaylaştırsın diye)
- link, bkz ve diğer hatalı kaynak göstermeleri düzeltmek


entry’lerinde beni hedef almış kişilere bile birşey yapmıyorum. yazarların hedef alınması gibi şeyleri “şikayet” mailleri üzerinden değerlendiriyoruz.

ayı sözlük yazarlarına şarkı armağan etmek

yazarları kaynaştıracağını düşündüğüm bu başlık altında ilk şarkımı ibnisaatchi'ye yolluyorum:

the knife - pass this on

sözlük yazarları o ses türkiye’ye çıksa söyleyeceği şarkılar

serkan kaya - mesele

evet, arabesk is not dead. ve bazen içimdeki taşfırın erkeğini zaptedemem.

atom fiziği

itlik ve hergelelik daha çok ilgimi çekiyor

zamansız ereksiyon

lisenin ilk yıllarımda ramazan ayında camide teravih namazını eda ederken başıma gelen ve inip kalktıkça sürtünmeden dolayı bana zor zamanlar yaşatan bir saate yakın kontrolü ele alamadığım durum. uhrevi bir şeyle meşgul olurken dünyeviliğimden o kadar utanmıştım ki sanırım biraz da gözümden yaş gelmiş olabilir.

ruhig

ankara'da sık görüştüğüm sözlük canısı. şair ruhludur. entelektüeldir. bana metin erksan'ın kitabını hediye etmiştir. sahaf gezer. kahveyi yoğun sever. geçen cumartesi beraber tiyatroya gitmişizdir. normalde tiyatro sevmememe rağmen, seçtiği oyunu beğenmişimdir. arkadaşlığı iyidir. winston içer.

onun gibisini bir daha nasıl bulurum

peki ya o, senin gibisini bir daha nasıl bulacak? bi de böyle düşün.

9 mart 2017 futurelavirsi pezevenklerin elinden kurtarmam

rüya öznesinin "tişikkirlir sipirmin" demesi gerekirken, "pezevenklerim de pezevenklerim" demesi şaşırtmıştır. ayrıca, rüya sahibinin yoğun ibrahim tatlıses hayranlığının bilinçaltnda ortaya çıkmakta olduğu şüphe konusudur.

sosyal ortamlarda yazıştığınız birini kibarca reddetme yolları

şu an biraz işim var, sana daha sonra yazacağım.*

* bu entry’mi biraz açıklayayım: instagram’dan brezilyalı pek hoş bir bey aniden bana yazıp sonra ortadan kaybolurken bu lafı etmişti. ortada zaten ümitlenecek bir durum olmayınca, ben bu kullanımı nedense o kadar gurur kırıcı bulmamıştım. ve gerçek hayatta da, ulaşabileceğim mesafedeki kişiler için bu ifadeyi hiç kullanmadım.

ayı sözlük itiraf

çok yakın bir arkadaşımın benden hoşlandığını düşünüyorum. aramızdaki bağ o denli sağlam ki açıkça da konuşamıyor sanki. nerden baksan bi 10 senedir tanışırız. son dönemde samimiyeti ya da muhabbeti daha da bi değişti. onun için yaptığım en ufak birşey acayip derecede önemli bir konuma yükseliyor. herşey burada entry girmeye başladığım dönemden sonra gelişti. yazarlar arasında galiba.

bir heteroya açılmak

öncelikle yazdıklarının hepsini okudum. ve ilk söyleyeceğim şey, arkadaşının hetero olmayabileceği.

gelelim detaylara. “sana yazabilir miyim?” demeden önce seni anlamış. yani ona ilgin olduğunu. zaten sonrasında senin omzunu sıkmış, kolunu sürtmüş, vs. demişsin ki, masada biseksüel muhabbeti döndü, eğer o masada yalnız değildiyseniz, diğerleri de seni anlamış ve senin muhabbetin o günün çok öncesinde yapılmış.

bana kızarlar belki ama sevişme deneyimi olan birinin daha iyi rol yaptığını düşünürüm, yani sen kendini gizliyor sanırken onlar seni anlamıştır.

birebir görmek lazım elbette ama bence arkadaşın büyük ihtimalle eşcinsel. biseksüellik muhabbeti, “şöyle de bir kız seni beğeniyor”la birleşince karşıdakinin biseksüel mi olduğunu anlamaya yönelik oluyor gibi. bendeki durum şöyledir örneğin: “ne dedin de o kız sana gülümsedi?”, “kızlar sürekli kesiyor”, “kadınlarla ilişkim oldu demiştin, ...”, vb.

her eşcinsel kıvırtmıyor. tv’de gördüklerin gibi imaja da sahip değiller. haliyle birisi “ben eşcinselim” demeden onu anlamak pek mümkün olmuyor. ama ben arkadaşının eşcinsel olduğunu düşünürdüm. keşke “cinsel yönelimini pek anlayamadım” falan deseydin, direkt sormaya utandıysan.

cidden hetero olsaydı iki güzel laf eder seni bi güzel sikerdi. ama anlattığın kadarıyla “parlak göt buldum, siktim” tadında biri değil.

sana yazmamasının ya da soğuk yapmasının nedenleri sayısız aslında. en büyük etken, önceki deneyimler. senin de diğerleri gibi olacağını düşünmüştür. eşcinsel ilişkileri ego tatmin ortamı oluyor bi de. senin ilgin ona kendini iyi hissettirmiştir belki de. aklıma gelen üçüncü şey de kıymete binme. biliyoruz ki, köpek çekersen kıymete binersin.

düşünce özgürlüğü

“kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.”

dolayısıyla, her ne kadar düşünce özgürlüğüne önem versem de, anonim hesaplığın abartılmaması görüşündeyim.

hepiniz ayrı değerlersiniz, hepinizi seviyoruz ama yazarlar hedef alınmamalı. ayrıca, smiley kullanmak da yasak.
(bkz: ayı sözlük formatı)

bi de, lütfen şu -de/-da’nın ayrı yazımına az dikkat edin, en çok düzelttiğim hata. swh

ayı sözlük itiraf

kendimden çoğu zaman nefret ediyorum