tame impala

2007 yılında kevin parker tarafından kurulan avustralyalı psychedelic rock/dream pop grubu.
stüdyo albümleri;

innerspeaker (2010)
lonerism (2012)
currents (2015)
2012 harika bi lonerism albümüyle iyice çıtaları yükseltip sonra currentsla da bizi hayal kırıklığına uğratmayan aussie abilerimiz.helal olsundur, iyi ki varlardır, çok yaşasınlardır.
uzun yıllardır müzik piyasasında olmalarına karşın çok fazla bilinmeyen avustralyalı grup.
innerspeak ve lonerism aslında az çok birbirine benzeyen tarza sahiptir fakat currents ile olayı çok farklı bir boyuta taşımışlardır bu da dinleyici kitlesinden kimilerinin ağır tepkisine yol açarken kimilerinin de çok iyi oldu çok da güzel oldu, farklı bir çizgiye geçtiler demelerine sebep oldu. şahsi görüşüm currents tam bir başyapıttır, neyi ne zaman çıkartacaklarını çok iyi bildiklerinden tam bir pazarlama harikasıdır. eksi diyebileceğimiz bir şey olursa o da bazı şarkıların diğerleri yanında artık gibi kalmış olması olabilir. ayrıca yakın zamanda rihanna'nın new person same old mistakes'a cover çekmesiyle adları çok hızlı bir şekilde duyulmaya başlamış ve bu beni derin bir kıskançlık sürecine itelemiştir.
dinlenmesi elzem olan currents parçaları
let it happen, eventually, new person same old misatakes, the moment
delicesine konserine gitmek istediğim grup.

http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/turkiye...ndcf

son albümleri ''currents'' baya lezizdir.
sevdigim grupların albümlerini onların sıraladığı şekilde dinlemeyi seven biri olarak son albümleri "currents" i karisik olarak dinlemeye bayildigim yetenekli genclerin kurduğu cok güzel, en güzel gruplardan biri.