askerlik arkadaşım bana mı yürüyor

2020 4 ağustosta askerlik bitti eve geldim ama o günden beri askerlik arkadaşım 4 kere aradı acemide 20 gün gördük birbirimizi ama beni unutmamış daha istanbula gel diyor ben konyadayım işsizim param yok diyorum otobus biletini ben ayarlarım senden para isteyenmi var diyor benle görüşmek istiyor sana iş bulurum diyor gezeriz tozarız diyor kalacak yeride o ayarlayacakmış 20 gün gördüğü birine niye bu kadar kafayı taktı 2020 de ustadayken 1.kez 2021 de 2 kez dün 1 kez aradı gay olduğundan şüpheleniyorum sizce yanlışmı düşünüyorum?
bazı kişilerin ciddi arkadaşlık sorunları olabiliyor. yani ne yaparlarsa yapsınlar nedense bir türlü istedikleri gibi bir arkadaş bulamıyorlar sanırım. belli ki seni kendine yakın görmüş ve arkadaş sıkıntısı çekiyor.

senin düşündüğün gibi de olabilir tabii. ama konya'daki birinin de peşine düşmezsin yani eğer istanbul'da yaşıyorsan. zaten yürüyecek çok kişi var, seninle zaman kaybetmez. ama bilemem tabii, bu dediklerimi kişisel algılama. belki seni çok beğenmiştir ve mesafeyi sorun etmiyordur.

benzer bir durum bende de var aslında şu an. ama ben meseleyi arkadaşlık sıkıntısı olarak görüyorum. bi etkinlikte tanıştığım biriyle sonrasında birkaç konuda telefonda fikir alışverişi yapmıştık. bir konuda ona yol göstermiştim ve o şekilde ilerlemiş ve durum da istediği gibi sonuçlanmış. sonra beni instagram'dan bulup ekledi ve arada da konuşuyoruz. benden birkaç yaş küçük ve yeni evli. yazdığım mesajlara kalp atıp duruyor. iyi birine benziyor. spor konusunda tutarlı biri olamadım nedense. bunu ona söylediğimde, bana fitness programı yazdı geçen gün. ortak takip ettiğimiz bir konu var ve bizi bir ülkeye çağırdılar. onunla alakalı yazdı bana ve diyor ki, senin gelmeni çok isterim, umarım gelebilirsin. şimdi de beraber seyahat planı yapalım, başka ülkelere de gidelim diyor. birçok kişi için arkadaşlık çok ciddi bir sorun. kafa dengi birini bulunca insan onunla daha çok vakit geçirmek istiyor. mesajlara kalp atıp durması biraz garip olsa da, bu, bazı kişilerde alışkanlık olabiliyor. ben böyle durumlarda, kişi, açıkça konuşmadığı sürece diğer ihtimalleri yok sayıyorum.
eğer kadınsı bir duruşun ve parlak bir vücudun varsa muhtemelen soyunurken falan gözüne çarpmışsındır. sex için ortam yaratıyor diyebiliriz. yok bunlarla alakam yok diyorsan görüşmek istemesi gayet doğal. ülkemizde herkesin askerlik anılarını sabaha kadar anlatma kültürü varken o da askerliğe dair hayatında bir iz kalsın istiyordur ya da ne bileyim o süreç içinde güzel anılarınız olmuştur bunun hatrına ebedi bir dostluğa çevirmek istiyordur. yani bunu en iyi sen bilebilirsin, yaşadıklarınız, beraber geçirdiğiniz zaman, birbirinize olan tavrınıza bakarak.
(bkz:her derdi dert edinen yazar naifliği)

“hayatının aşkını bulduysan onu sakın bırakma…”
özdemir’e selam olsun.
bu sinyalleri nasıl sezemezsin? elbette ki sana yürüyor.