uzun süreli ilişki bulma yolları

yollar yürümekle aşınmaz.
uzun süreli ilişki arayan kişinin sorduğu soru cümlesi

sora sora bağdat bulunursa sözlükte sora sora başlıkta giriliyor mu diye düşündüren başlık..
sözlük mü? forum mu?
bu kafayla bulamazsın üzgünüm. o kişiye denk gelsen bile diğer insanlardan ayırd edemicen, neden mi?

bu tür uzun ilişki peşinde koşacam diye kasıntı yapanlar sürekli hep bir deneme yanılma yolunda. mesela ben kendimi keşfedeli üzerinden altı yıl geçtiğinde daha yeni uzun süre ilişki yaşayacağım kişiye denk gelmiştim. daha önce iki üç kez sex yaptıklarım da olmuştu. şimdi aralarındaki farkı anlatayım.

eğer eşcinselseniz ve sevgiliniz yoksa tek gecelik ilişkiler yaşamak zorundasınız. bu herkesin yaptığı bir şey. ben de öyle yaptım. sex olayına geçmeden bi çay içilir nezaketen. tanışma yazışarak oluyorsa biraz kendinden bahsedilir, kişisel zevklerden bahsedilir. bu karşıdakinden aldığınız enerjiye bağlı. bazen hiç konuşmadan uygun zamanı bekliyorsunuz, sex olayı bitince de vedalaşıp gidiyorsunuz. sadece sex için görüştüklerimde bunlar oldu. zaten doğru kişiyi bulana kadar sizin için herkes öyle.

bi gün gece yine biriyle yazışırken camera açalım dedik. saat gece 1 gibi. sonra baktım saat 4'e geliyor. ikimizi de uyku basmış ama kapatamıyoruz. uyandığımda mesaj atayım derken onun benden önce atmış olduğunu görüyorum. sonraki zamanlarda birimiz diğerinden haber almadığında birbirimizi merak ediyoruz. sürekli onu düşündüğümü farkediyorum, onun olduğu şehir bile bana başka gelmeye başlıyor. tüm bunlar olurken bi defa bile olsun o kişi bu kişi demedim. uzun bir ilişki aradığımın farkında bile değildim. doğal olarak zaten bütün her şey olmadı gerektiği gibi ilerliyor. 5 senelik bir ilişkimiz oldu.

daha sonra ortamdan arkadaşlarım oldu. adam geliyor yanıma yeni sevgili yaptım diyor. dün hornetten yazışmışlar, gece eve çağırmış her şey süper geçmiş. aradan bi hafta geçiyor sevgilimle kavga ettim diyor. sebep ne diyorum; ağrıya gitmiş telefonlarına cevap vermiyormuş. ağrı'da ne işi var diyarbakırlı değil miydi diyorum. hee bu başka biri, iki gün önce parkta tanıştık diyor. yani demek istediğim insanlarda bir sevgili hevesi var, karşısına gelen her kişiyi o profilde değerlendiriyor. bi yanlışını gördükten sonra hemen diğerine yöneliyor. böyle olunca da asıl kişi de arada kaynıyor. o yüzden hiç kasmayın, o insana denk gelince kendinize o kadar çekecekseniz ki dağları aşıp yine bulacaksınız birbirinizi.
açıkçası günümüz şartlarında iki kişinin birbirine tahammül etmesi zor hale geldi. dolayısıyla bulmak değil ama sürdürmek zor.
tahammül etmek diyorum , normal şartlarda hoşgörüdür o, fakat şu şartlarda gerçekten tahammül haline geliyor. alternatif ve ulaşılabilirlik fazla olduğu için, edilen kavgalar iki tarafı törpülerken şimdi “ canımı sıktı, ayrıldım” noktasına geliyor. bir de şey var; her şeyi tüketiyoruz.
bu arada uzun süreli denilebilecek bir ilişkiye sahip olduğumdan, söyleyeceğim şey, “tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor”.
ameller niyetlere göredir diye bir söz var. herkes istediğini elde ediyor bu hayatta. yeter ki evrene doğru mesajı versin. sen de yola bu şekilde çıkarsan bulabilirsin elbette. bulmalısın da. zira, diğer türlüsü insani değil. eğer hâlâ kendini insan olarak tanımlıyorsan bir saniye düşünme. süresiz ilişki için yola çıkman kadar doğal bir durum yok. gecelik ilişkiler insan ruhunun uzun süre kaldırabileceği bir durum değil. istikrarlı bir şekilde süresiz ilişki talebini kendi içinde yinele. kendi tercihlerini net bir şekilde ortaya koy. önce kendin bilmelisin neler beklediğini. sonrasında bu beklentilerini karşılamaya en yakın kişiyle yolculuğa çık. ardına bile bakma.