eşcinsel olmaktan korkmak

homofobi kategorisine alarak doğru mu yaptığını bilemediğim korkudur.
yanlış anlaşılmasın eşcinsellere saygım var. sadece eşcinsel olmaktan korkuyorum.
yine yanlış anlaşılmasın her türlü sevgiye ve sevişmeye sıcak bakarım. ancak hem cinsim ile sevişme düşüncesi bende bir bunaltı oluşturuyor. madem bu sözlüğe kaydolduk, itiraf edebilirim.
eşcinsel olmazsın ki zaten. doğarsın.
valla benim de heterolara saygım sonsuz. yanlış anlaşılmasın. her türlü şeye de sıcak bakıyorum ama benim de aklıma hetero ilişkiler geliyor nasıl korkuyorum, içim geçiyor, kusacak gibi oluyorum. böyle anormal şeyler olamazzz! bir de bana diyorlar ki fazla güneşte kalırsan hetero olursun. o nedenle hep temkinliyimdir. çok korkuyorum hetero olacağım diye! tedavisini yapanlar da varmış gerçi ama ne bileyim sonra dışlanırım falan. şey de var..yani heterolar gibi başlık açıp, yorum yapmak çok feci. ***
sözlük sözlük olalı böyle saçma başlıklara mağruz kalmadı
hayır ayı sözlüğe üye olmadan önce bir googleden yazın neymiş kime hitap ediyor vs vs
hetero olup, sözlükte eşcinsel olmaktan korkma diye anormal bir başlık açmış, linç yemek istiyor sanırım
ciddi bir durum olabilir. olayı hemen “homofibiklerrr” şeklinde anlamamak lazım.

cinsel takıntı dediğimiz şeye eşcinsellik konusu da girebiliyor bazen. cinsel takıntı nedir peki? sahip olmadığın bir yönelime, cinsel ilgiye karşı “acaba bende var mı” gibi bir düşünceye düşmek.

bu çok kötü bir durumdur. “ya kızıma ilgi duyuyorsam” diye takıntı yapan babalar bile var. işin eşcinsellik kısmı da doğal olarak “ya eşcinsel olursam” şeklinde işliyor. adamın zihni savaş alanıyken karşısına geçip “pis homofobik, gizli eşcinsel!” diye tepki vermek doğru olmaz tabi.

aslında meraklı olup bunu kendine yediremeyenlerin önündeki engel de yine “eşcinseller” diye bir grubun olması ve şu an toplumda dışlanmaları.

eşcinsel yönelime sahip bir şarkıcı hakkında haber yapıldığında o kişi “eşcinsel şarkıcı” diye anılmayacağı zaman, belki bu tip korkular da ortadan kalkar. gel gelelim işin takıntı kısmı ayrı bir olay.
eşcinsel olmaktan korkulamaz, çünkü hepimizin bildiği gibi bu sonradan olan ve değişebilen bir şey değil. ha belki bazı insanların içinde bastırılmış duyguları zaman zaman kabarır ve eşcinsel ilişki eylemine geçmekten korkarlar bak onu anlayabilirim. öyle bir durumda olunsa bile cinsel eğitim almış gerçek uzmanlardan yardım almak işe yarar.
başlığı açan yazar reklamcı. hala ciddi ciddi cevap veriyorsunuz yahu!
korkma, kimse kimseyi zorla sikmiyor.
acaba eşcinsellerin yaşadığı zorluklardan korktuğun için mi eşcinsel olmaktan korkuyosun? düşün bakalım.
sözlüğün kadrolu psikologlarının linç mekanizması devreye girmiş
eşcinsel olmaktan korkuyorum derken acaba eşcinsel duygularım var mı, sorusuna cevap verememekten bahsediyor olabilir mi?
korkuyla bahsettiği, veremediği cevabın biz de dahil kendinden başka herkesin onu bir şekilde damgalayabileceğinin yarattığı baskı olabilir mi?
ne de olsa biz anamızdan bu duyguyla ama daha da önemlisi bu duyguyu kabullenerek doğduk, hiçbirimiz hayatımızın hiçbir döneminde bu korkuyu yaşamadık, sorgulamadık ve kıvranmadık, demek ki homofobi bu. sonuçta en ufak eşcinsel sorguyu, anlamlandırma çabasını homofobik olarak damgalamaktan daha kolay bir şey var mı?
o zaman, "yine yanlış anlaşılmasın her türlü sevgiye ve sevişmeye sıcak bakarım. ancak hem cinsim ile sevişme düşüncesi bende bir bunaltı oluşturuyor." diyen birine, -ben homoseksüelim ama karşı cinsimle sevişme düşüncesi beni darlamıyor, bunaltmıyor- diyenleri sağ tarafa, geri kalanları heterofobik homoseksüeller olarak sol taraftan danışmaya alalım lütfen.