tanışalı 2 dakika olmayan birine tüm özelini anlatmak

özel hayatın gizliliğine kişinin kendi kendine tecavüz etmesi hali.

zamanla oluşup olgunlaşacak duruma göre haniyse zamana yayma durumuna göre şekil ve konum almak varken yaşamına dair tüm olanı biteni çat diye ortaya saçan bu anlatıcı kişisi, karşısındakini öyle bir yıpratır ki üzerine atom bombası yahut mayın atılmış gibi bir etki yaratır. kendini zorla da olsa dinletme çabası reelde kişiyi kolundan tutarak "dur gitme anlatacaklarım daha bitmedi, dinle" boyutuna ulaşır. eski sevgiliden başlayıp, öteki mecralara doğru akar da akar. burdaki çekince anlatıyor oluşu değil dakikalar içinde harcıyor oluşu noktasındadır, ki yine de anlatsındır ama böyle bu yolla değildir.

hikaye konusu yahut hikayenin geçtiği yer olabilen insandır bunlar, bir hikaye olamazlar. lakin bunu en başta kendi elleriyle yok etmişlerdir.
geylerin en önemli ortak özelliklerinden biridir. özellikle sevgi açlığı yaşayanların gördükleri biraz ilgi ve güleryüz karşısında neyi var neyi yoksa ortaya döktüğü tecrübeyle sabittir. aynı şeyi sizin de yapmanızı beklemediği sürece sıkıntı yoktur.
anlatılanların iki dakika içinde kürkçü dükkanı misali geri bildiriminin alınacağı durum. deneme amaçlı ilk etapta ben değil bir arkadaş kalıbı kullanılmalıdır.
ortak temalar şunlardır:

- sorunlu bir iş hayatı
- annem ve babamla hiç anlaşamıyorum
- evde ayrılacağım ama para yok
- eve çıktım ama sanırım annemlere geri taşınacağım
- tayyip istifa
- evlenelim
- yatsak da olur
- bence giderin var en azından
- tel?

yüksek libido ve özgüven patlamasının kaçınılmaz sonudur.

(bkz: hala soyadını bilmediğin birine aşık olmak)
aslında yaşananları çok da özel bir yere koymamış olmaktır. yaşadığı tüm ilişkiler sıradanlaşmıştır bu kişide. geride kalanlar önemsizleşmiştir bu bünyede. bundan sonrakiler de aynı muameleyi görecektirler.

(bkz: yozlaşmak)