ayı olmayıp ayı sözlük'te yazmak

ayı sözlüğün geniş yürekliliğinden istifade çok bilinmeyenli bir denklem olan ayıları keşfetmek için ideal bir durumdur. ayıların gizli saklı kılını, tüyünü, kasık bölgesindeki kilosu nedeniyle yanlış anlaşılan bamyasını öğrenir, farklı bir algıya sahip eşcinsel dünyada var olma çabasına ortak olur, ayı olmanın sadece fiziksel görüntüden ibaret olmadığını anlarsınız. ve ortak kaderin ayılık ya da eşcinsellik değil insanlık olduğunu keşfedersiniz. ve ayıların eğlenceli dünyasıyla tanışıp bir sevgi yumağına dönersiniz.
en doğal hakkıdır. ayı sözlük te sadece ayılar yazacak diye bir kural yoktur hatta aramızda belki, lezbiyen, heteroseksüel erkek ve kadın yazarlar da olabilir, bilinmez ve sorun teşkil etmez. ayı sözlük mümkün olduğunca insanları ötekileştirmeden yoluna devam etmeye çalışmalı.
özgür bir ortamsa haktır. ayıları sevenleri biz de severiz.
benim de dahil olduğum grup.

sözlük entrisi şeklinde şöyle ifade edebilirim: buraya ayı olmadığım halde ayılara bayıldığım için geldiğim, paylaşımlar neticesinde de hepinizi ayrı ayrı çok sevdiğim, kimbilir nerelerde karşılaştık hiç birbirimizin farkında olmadan ama kısmet bugüneymiş geç olsun güç olmasın diye düşündüğüm, beni de aralarına kabul ettikleri için müteşekkir olduğum ve gerçekten çok sıcak bir karşılama neticesinde keşke daha önce keşfetseydim dediğim grubun sözlüğünde yazma eylemi...

p.s. yakışıklı olduğunuz kadar sıcakkanlısınız da...
benim de icra ettiğim durumdur.
şikayetçi değilim, umarım şikayetçi olan da yoktur.
sözlükteki hain hissine kapılmama sebep olan durum. atın bunu gitsin falan diyecekler diye korksam da psk2'nin de ayı olmadığını okuyunca rahatlamışımdır, isyan falan çıkartabiliriz diye.
(bkz: azınlık hakları)
tip olarak ayı profiline uymasa bile, bu duyguyu yaşamanın sadece ayılara özgü olmadığını bilmekten ileri gelir. erkekçe yaşanan bir eşcinsellik düşünüldüğünde sorun ortadan kalkmaktadır.
sözlük tüm ayı severlere açık ve demokratik bir ortam olup, istiyen yazabilmelidir.
o benim işte.. uçkur dayanışması fevkalade.. biseksüeller de gelsin.. lgbtt bir bütündür.
büyüyünce ayı olacak yazardır. (bkz: tra jedi)
okuduğum girdilere göre sözlüğün büyük bir kısmının ben dahil içinde olduğumuz durum.
makul bir olay. ama ayılar da gelmeli beyler. ayı olmadan ayı sözlük yazarı olunur da ayısız ayı sözlük oomaz *
bir sıkımlık canımla dahil olduğum durum.
ayı değilsin dediler yüz vermediler gibi bir bakış açısını yansıtılmaması, barınmaması beklenen durumdur. ne de olsa hepimiz lgbtt yiz.
aslında en doğrusu bu olmasa da
ayıları dışlayıp yalnız bırakmamak, onları üzmemek adına ayı olmayanlar tarafından yapılan vefalı davranış. *
ben bi arkadaşa bakıp çıkacaktım kafasinda olabilir..
o yolda ilerlemeye çalışsam da içimdeki ayı engellenemez!
ayısever biri olarak yaptığım/yapmaya çalıştığımdır
  • /
  • 3