sözcü

bu gazetenin müthiş cesareti dolayı tebrik ediyorum

http://www.haberler.com/sozcu-gazetesi/
günümüzde doğruları konuşan nadir gazetelerin başında gelir.
tek satın alıp okuduğum gazete
4 eylül 2012 arka sayfasıyla da ayar verebilendir;
ee82
bu günlerde akp karşıtı olmanın göt istediğini düşünürsek cesur olduğunu söyleyebileceğimiz gazete. ancak biz bu gazetenin aynı zamanda darbecilerin ve kontrgerillanın sözcülüğünü yaptığını da gördük. cesur olmak her zaman ahlaklı ve dürüst olduğunuz anlamına gelmiyorsa (bkz: hitler) , akp karşıtı olmak da her zaman demokrat olduğunuz anlamına gelmiyor. akp nin seçimleri 2. kez kazanmasının ertesi günü, akp kabinesindeki tüm bakanların eşlerinin tek tek türbanlı fotoğrafını basarak dalga geçmek, ya da 9 askerin hayatını kaybettiği bir çatışmadan sonra, meclisteki, halkın oylarıyla seçilmiş 21 bdp li milletvekilinin fotoğraflarını basıp, " şehitler burada kalleşler mecliste" manşeti atarak kontrgerillaya hedef göstermek nasıl bir gazeteciliktir? akit ten ne farkı vardir? linç çığırtkanlığı ve tetikçilik yapmak hangi basın ahlakıyla örtüşür?
amk adında kadın düşmanı bir gazete çıkararak bize militarizm, ırkçılık, cinsiyetçilik, homofobi ve faşizmin nasıl aynı bataklığın gülleri olduğunu bir kez daha kanıtlamışlardır. utanmadan bunu savunan insanlarla aynı havayı teneffüs etmek de ayrı bir ızdırap.
bir kişiyi, bir topluluğu ya da grubu temsil eden kişi.
dili, üslubu eleştirebilir ama muhalefetin en güçlü sesidir.

saksıdaki otun bile aidiyet duygusu varken toprağına; vatan millet, bayrak gibi değerlerden nasiplenmemişlere çok batar tabii ki.

bir yerde "gerilla" dediğin it sürüsü varsa, kontr-gerilla da olacaktır. bunu ben söylemiyorum, doğanın kanunu söylüyor. daha birkaç gün önce hdp'li milletvekili ankara'da kendini patlatan teröristin leşine taziyede bulunmadı mı? bonzai mi çekiyorsunuz, neyin kafasını yaşıyorsunuz siz? terörün hem uşağı, hem destekçisi birilerini barış havarisi gibi göstermeye çalışmak da bir tuhaf durum. hitler'i de halk seçmişti. örgüt zoruyla alınan oylarla mv ol, istediğin her şeyi de yap, çünkü şu kadar oy aldın. he canım oldu!

kürt faşistlere feci batan gazete.
kim ne derse desin, akp adlı örgütlü-silahlı çeteye hala direnebilen bir medya organı idi.
parlamenter cumhuriyet dönemine son veren güç odaklarının son hedefi oldu.
hiç korkmadan emin olun; bir gün sıra size de bize de gelecek!!

http://odatv.com/sozcuye-polis-operasyon...

(bkz: yeni türkiye)
sıra sözcü gazetesine gelmiş. ülkede muhalif olmak zor. artık daha zor. fetöcü metöcü adı altında gazeteyi karartma derdindeler.

http://www.birgun.net/haber-detay/sozcu-...
19 mayıs basın özgürlüğü sayısında tüm sayfaları boş olarak basmıştır.

http://ayisozluk.com/lnk/a619e8
gazete değil, tuvalet kağıdıdır.
yanlış hatırlamıyorsam reza zarrab'ın hapishanede birine zorla tecavüz ettiğini yazan gazete. sahi o iş ne oldu?
(bkz:tayfun hopalı) isimli homofobik şahsın çalıştığı sözde gazete.