3 köye hiv bulaştıran sahte hint doktor

kendisi aynı şırıngayı yüzlerce kişi üzerinde kullanıp ucuz sağlık hizmeti sunan ve motosikletiyle dolaştığı üç köyde düzinelerce insana hiv bulaştıran sahte doktor oluyor. rutin kontrollerde hiv patlaması yaşandığını fark eden uzmanlar ocak ayında yüzlerce köylüyü testten geçirmişler ve en az 33 kişinin hiv kaptığını tespit etmişler. doktor aranıyormuş. hiv virüsünün şırıngada 4 haftaya kadar sağ kalabildiği belirtiliyor.

korku filmi gibi.https://www.rt.com/news/418071-india-fak...
madem gidiyorum yanımda başkalarını de götüreyim dedi demek ki. fena.
doktor demeseymişsin daha iyimiş sanki. böyle doktor mu olur gök. hint fakiri desek adamın şırınga alacak parası yokmuş ki demek, millete hep aynı şırıngayı bası basıvermiş.
yemini tersten etmiş sanki.
33 de oldukça küçük bir sayıymış. doktor sanki hiv virüsünü bulaştırırken aşı yapılan iğne yerine kendi doğuştan gelen iğnesini kullanmış gibi. insanın inanası gelmiyor.

(bkz: kelebek gibi uçar arı gibi sokarım)
eminim bundan yıllar sonra tek bir aşıyla dahi bu virüs hatta daha da kötüleri yok edilecek. biz o kadar yaşamasakta bilim çok ilerledi. virüs cansızdan canlılığa geçiş formu olduğundan sanırım tamamen bitmiyor. ama yinede kısa zamanda gelişim veren tedaviler bulunmuş. umarım ileride insanlar acı çekmeden yaşayabilirler.
ülkemizde de benzerleri varmış.bunların da hiv bulaştırma riskleri olabilir.korunmak lazım.
(bkz:hornet'in sahte doktorları)