kadının yoksa cebinde parası amıdır kumbarası

dünya'da da gündem olan taksim'de yapılan kadınlar günü yürüyüşünde açılan pankartlardan biri.

eleştiri de alan destek de olan oldu. baya yaratıcı sözler valla.
feminist geçinicez diye de abartmanın alemi nedir ayol. sonra yürüyüşler neden yasaklanıyor e bokunu çıkarırsan yasaklanır tabi. çıkarma işte yürü edebinle adabınla.
ay ben bunları tanıyorum galiba ya, trans arkadaşlar, ortadaki şevval kılıç, sağdaki de beren azizi galiba.

edit: şimdi şevval'in profiline baktım da fotoğraf 2014 yılında çekilmiş, yayınlanmış. seks işçilerinin mücadelesiyle ilgili bir yürüyüşten.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...
böyle düşündüren paylaşımları seviyorum galiba ya. düşündürdü çünkü kadınların cinsel meta olarak görüldüğü zihniyete benzer paylaşımlar olmasına rağmen kadını namuslu ev kadını-orospu olarak ayıran sistemi ti'ye alıyor da, bir yandan. her halükarda bedenimiz -cinselliğimiz üzerinden en çok- bize ait görülmüyor. zaten en çok kötü yol -orospuluk- üzerinden korkutularak her türlü tahakküme maruz bırakılıyor, sindiriliyoruz. "kadının cebinde yoksa parası amıdır kumandası" pankartına gelince o fazla sarstı sanki, bilemedim.
bildiğin araya sızıp kadınlar günü yürüyüşünü trollemişler.*belki amaçları sadece cinsel obje olarak görülmeye tepi göstermekti .çok eğlendikleri ve amaçları neyse ona ulaştıkları kesin.başka da anlam çıkarmaya gerek var mı bilemedim.
şimdi şevval'in profiline baktım da fotoğraf 2014 yılında çekilmiş, yayınlanmış. seks işçilerine destek için hazırlanıp 8 mart 2014'teki gece yürüyüşünde de kullanılmış. yani beren azizi kendi facebook paylaşımında öyle olduğunu açıklamış.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...

https://www.facebook.com/azizi.beren/pos...
böyle direnişlere ihtiyacımız var, yoksa bir gün hepimiz ipne olacağız..
erkeklerin de parası yoksa götü kumbaradır bemce. yani zorda kalırlarsa kullansınlar, neden kullanmasınlar ki ne... kadınların amı varsa erkeklerin de götü var sonuçta!
amsalak olunca sadece kendinize zarar vermezsiniz etrafınızdakilere de zarar verirsiniz.unuttum siksalak olunca da.buradaki ablalar eşittir spor salonundaki kokocu jigololardır.erkeğin yoksa parası kasıdır kumbarası...