fantastic beasts: the crimes of grindelwald

harry potter spin off'u olan (bkz: fantastic beasts and where to find them)'in devam filmi. yıl sonuna doğru vizyona girmesi bekleniyor. herkes gibi ben de johnny depp ve jude law'un canlandıracağı grindelwald & dumbledore yakınlaşmasını merak ediyordum ancak yönetmen bey dumbledore'un cinselliğini öne çıkarmamayı uygun bulduk diye açıklama yapmış.

koskocaman bir "hassssssiktir lan ordan" çektim duyunca. ilk film vıcık vıcık hetero romantizm içeriyordu ama. iş eşcinsel karakterlere gelince değişiyor birden nedense. warner bross'un bok yemesi bunlar hep.

(bkz: queerbaiting) [ku-ir-be-it-ing; sıfat, isim] liberal medyada "bakın ne kadar özgürlükçüyüz" mesajı verebilmek ve eşcinsel kitleninde izlemesi için eşcinselliğin "token gay" yada subtext halinde kullanılması, böylece ne hetero kitleyi hem de homo kitleyi kaybetmemek için yapılan satış stratejisi.

kısacası, (bkz: omurgasızlık)
izlemeyeceğim, boykot edeceğim filmdir. harry potter'ı çok sevmeme rağmen artık alıp başını giden queerbaiting furyası can sıkmaya başladı artık.