queer as folk

iki farklı prodüksiyon olarak karşımıza çıkar ; uk ve us olmak üzere. ingiliz versiyon nedense herkes tarafından daha çok tutulur , kanaatimce us versiyon daha iyidir . eklemek gereken önemli bir detay da uk versiyon daha gerçekçidir ( manchestera giden herkes bilir canal street gerçektir. ancak us versiyondaki pittsburg tamamen yalandır dizinin seti çekimleri herşeyiyle kanadada yapılmıştır.)
2000-2005 yılları arasında çekilmiş olan bir eşcinsel dizi serisidir. cinsel anlamda nerede ise her konuya değinen ve eğitici bir içeriği vardır. bu dizi serisinin sezonları tam anlamı ile türkçeye çevrilmemiş bu nedenle de kullanılabecek bir altyazısı maalesef yoktur. çevirilen bölümlerin çevirisi ise vasatın altındadır. (bkz: brain)

https://ayilarock.com/queer-as-folk/

http://www.imdb.com/title/tt0262985/
lezbiyen versiyonu için (bkz: the l word)
1 ayda 5 sezonunu büyük bir keyifle izlediğim dizi.henüz daha iyisi çekilmeyen en iyi eşcinsel temalı dizi.uygun zamanda tekrardan izlemeyi düşünüyorum o kadar güzel.
yıllardır duyduğum ama bir türlü izlemek nasip olmayan dizi. kısmet, 6 ay önce atandığım doğu nun ücra dağ köyünde, kar altında yalnız odamda, heterolarla dolu sarmalda sıkıntıdan daralırken aklıma geleceği ve 2 haftadır hayatımın en büyük neşe kaynağı olacağıymış.* 2 haftadır 5 sezonu bitirdim. son sezonda, bitecek duygusuyla ağlamaklı olarak tabii. az sonra son bölümünü izleyeceğim. 2 haftada hayatıma giren bir çok karakter, istanbul da geride bıraktığım arkadaşlarımı, ergenliğimde yaşadıklarımı hatırlayışım, duygudan duyguya geçişim, 3 yıl sonra evime dönüp kurmayı planladığım yeni hayatım vb. tonla hissin içine sürüklenmem.
sırf bitmesin diye final bölümünü bir sene izlemediğim dizi. nitekim biraz önce bitmiştir. brothers & sisters ve will & grace ile birlikte ''niye bittin lanet olasıca'' ailesine katılmıştır.
goodbye my lover, goodbye my friend. you have been the one for me.
bu dizinin bana verdiği huzuru ve mutluluğunu hiç bir tv serisinde görmedim. arkadaşlık ilişkileri, abd de ki hayat tarzı, brian 'ın havası, justin'in işıltısı, emmet'in sıcaklığı.. şu an diziyi 2. tekrar yapıyorum.
leş gibi dizi. bunu izleyeceğime üç beş cocky boys filmi izlerim daha iyi mk.