rupaul's drag race

son yıllarda seyrettiğim en iyi yarışma. ünlü drag queen rupaul sectiği kızlarına her bir bölümde zorlu ve birbirlerine saç saça girebilecekleri görevler verir. kendi disturu ile kızlarını eğitirken ana ilkeleri de ezberletir: "charisma, uniqueness, nerve, and talent". yarısma eşcinseller için yayın yapan mtvnin ortak oldugu logo tv tarafından yayınlanmaktadır. acıkcası benzer bir yarısmayı bearlar için deli gibi istiyorum. * *
7 sezondur devam eden, * rupaul'un baş jüri olduğu, yanında yıllardır arkadaşı michelle visage ve project runway'den tanınan santino rice vardır. her bölümde ünlü konuk jüri alıp, her bölüm ayrı bir konsept ve şovla, 100bin dolarlık ödül için yarışan drag queenlerin olduğu reality şov. herkesin farklı kişilikleri, tarz anlayışı, sanat anlayışı olduğu için, oldukça renkli ve dolu dolu geçen, hem ağlatıp hem kahkaha attırabilen biricik yarışmalardandır. çok merak edip izlemek isteyen torrent bulabilir ama uyarmam gerekir, ilk 3 sezonun parlaklığından gözleriniz kör olabilir. *

daha 6. sezon bayatlamadan, esprileri, diyalogları etrafta dönerken; 7. sezonuna şurada 1 aydan az bir süre kalmıştır. cast'ın açıklanıp ve röportajların yayınlanması sonucu şimdiden güçlü karakterli birkaç drag'ı favorilerime eklememe yetmiştir. miss fame, max ve wannabe katya queenlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

trailer:
7. sezon tarihinin 26 ocaktan 20 mart'a alınması sonucu birçok fanlarını öfkeye sürüklemişlerdir. * *

edit falan: 2 martta olacaktır premier.
izleyici kitlesi üzerindeki etkisini açıkça ifade eden görsel:
rupaul'u bilsem de programını ne yazık ki henüz izleyemedim, üşengeçlik. ancak şöyle ırkdaşım bir bey'i de sanırım şovdaki yardımcı kadroya almalarından sonra fikrim değişebilir.

http://www.buzzfeed.com/iramadison/ginge...
beşinci sezonundan beri düzenli takip ettiğim program. yedinci sezonun trailerları çıktığından beri yekaterina petrovna zamolodchikova hayranı oldum. her hafta yeni bölümden sonra yüklediği videoları** izlemek benim için programdan daha önemli hale gelmiş durumda.

(bkz: katya)
http://www.youtube.com/channel/UC3iwMuz5...
geçen 2 sezona oranla biraz sönük kaldığını düşündüğüm, heyecandan çıldırtacak bir lipsync daha göremediğimiz ve aşırı bir montaj zehirlenmesi yaşatan bir 7. sezona sahip. özellikle sponsorların yok denecek kadar az olması, efsanevi untucked olayının ortadan kaldırılıp doğru düzgün kavganın olmadığı bir backstage koymaları eksi anlamında bence. * ve tabi "eşcinsel" kanalında yarışmayı sansürlü izlemek de pek garip kaçmakta. *

ayrıca 8. sezonunun seçimlerinin başlamasıyla all star 2. sezon yolunun gözükmesi bir hayli heyecanlandırmıştır. *
geçtiğimiz günlerde rupaul bir video aracığıyla all stars 2'yi duyurmuştur. buzfeed de geçmiş sezonların queenleri için anket koymuştur:

http://ayisozluk.com/lnk/a0597e

fakat ben queenlerin 5.sezondan itibaren alınacağını düşünüyorum.

5'ten detox, alaska ve alyssa; 6'dan adore, bendela creme ve milk, 7'den de max, katya ve pearl'ü gelecek all stars sezonunda görmek istiyorum.
all stars'da 7. sezon gibi über yapmacık ve kalitesiz geçerse ru'nun cidden yaşlandığını söylemek gerekir..
henüz 3. sezonunda olduğum atarlı, komik ve yaratıcı yarışma. özellikle son altıdan sonra izlemesi gerçekten keyifli. yarışmacıları tanıdıkça duygusal bir bağ kuruyorsunuz.

--- spoiler ---

ilk sezondaki favorim bebe, ongina ile lip sync'e kalınca kalp krizi geçirdim mesela. aynı şekilde son ikiye kalınca da.
kazanınca zaten tutamadım ağladım direk.

--- spoiler ---
en iyi konuk jurilere sahip program.
8. sezon fragmanı geçen hafta çıkmış olan yaaassss yarışması. 7. sezon fragmanının boş bir otoparkın beyaz duvarında çekilmesinden sonra; gözlere, gönüllere şenlik, renk katacak bir fragman yayınlamışlardır. 7. sezondaki bütçeyi o kadar kısıp para biriktirdiklerinden olsa gerek, apayrı bi stüdyo kurmuşlardır fragman için.

yedinci sezonuna bir şans daha verdiğim ve üç bölüm daha izledikten sonra tekrar bıraktığım yarışma.

--- spoiler ---

trixie mattlel'i göndermek ne alaka? rupaul neyin kafasını yaşıyor?

--- spoiler ---
all star 2. sezonuna efsane bir bölümle başlayan yarışma. kadro zaten allah gibi: alaska, tatianna, detox, alyssa, adore, fifi, coco, roxxxy...
ilk bölümden başladık reading challenge'a. coco dışında herkes sikti attı birbirini. talent show'da da aynı şekilde coco'nun mallıklarını izledik. herkes tati'yi küçümsedi ama kadın sadece konuşarak gömdü bütün kadroyu. çıldırıyorum tatianna'yı izlerken allam umarım kazanır.
kurallar değişmiş falan. artık top two lip sync yapıyor, kazanan on bin dolar alıyor ve bottom three'den bir queen eleme hakkı kazanıyor. pek entrikalı olmuş, yakışmış all star'a.
finali çok gizemli bitti. anırarak izlesek de intikam bekliyoruz efendim.
ilk sezondan bob the drag queen çizgi romana dönüştürülmüş. devamı da gelecek gibi görünüyor.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=24344
9. sezonu ile bu kadar sene sonra bile hala yeni, farklı ve muhteşem olabileceğini kanıtlamış program. bayılıyoruz.

ama asıl bahsetmek istediğim şey all star serisinin ikinci sezonu. izlediğim sezonlar arasında en iyilerinden biriydi. her bölüm ayrı güzeldi ve her bölümde ağzımız biraz daha açık kaldı yetenekleriyle.

 spoiler!
tüm sezon performansına bakılırsa alaska'nın haketmediğini söylemek güç ama benim de herkes gibi gönlümden geçen katya'nın birinci olmasıydı. bebişim tam bir çılgın çünkü. rolaskatox haksız dayanışmasına rağmen sona kalan 3'lü sezon boyunca en beğendiğim 3 kişiydi. kim kazansa garipsemezdim. ama sanki detox podyumu tam anlamıyla yıkmışken *o da kazansa süper olurdu.çok keyifli bir sezondu.
yalnız iyi çözünürlükte bölümleri bulmak epey zor. logo tv web sayfasından maalesef sadece ilk bölüm * izlenebiliyor ve diğer bölümler için xfinity aboneliği istiyor. ingilizce altyazı ile izlemek için epey araştırdım ama maalesef bırakın altyazıyı, çamur olmayan görüntü bulmak bile zor oldu. umarım netflix bünyesine daha hızlı bir şekilde bu yarışmanın bölümlerini ekler. izlemesi heyecanlı ve eğlenceli.
all stars 3 ile muhteşem bir dönüş yapan show. bağımlılık yapıyor. bütün sezonları tekrar tekrar izlemek (her şeyi ezbere bilmeme rağmen) hala eğlenceli. all starts 2'nin başarısından sonra aynı tadı verecek mi diye düşünürken ilk bölümden geçer notu aldı. takipteyiz.

reading is whaaat? fundamentaaaal !
somebody turn on the lights, it's shady in here
resmen netflix'e geçiş yapmış.
programın yeni sezonu abd’de 22 mart’ta başlayacak ve netflix, büyük bir hayran kitlesi olan şovun 23 mart cuma gününden itibaren yeni bölümlerini yayınlayacağını açıkladı.
http://gmag.com.tr/dev-transfer-rupauls-...
lan netflix'i kapatmasınlar noluuuurrrrrr.
torrent linki atın allahsızlar
  • /
  • 2