sucker punch

kavga eden güzel kızlar, silahlar, kılıçlar ve yaratıklar gazıyla sadece erkek izleyici kitlesine hitap eden bir pazarlama stratejisiyle tanıtılan, izlendiğinde ise bir şeyler eksik ama güzel ya bu film dedirten fantastik kelimesinin anlamını tam olarak karşılayan bir filmdir ve şahsımca en güzel açılış sahnesine sahip olan filmlerdendir.

-spoıler-
herkesi büyüleyen o dans sahnesini göstermediler ya sövdüm ben
-spoıler-

soundtrack konusunda ise izleyicisine şölen sunar. ı want it all-we will rock you mash-up çok güzeldir. emily browning çıtı pıtısının sweet dreams coverı dip düşürtür. emiliana torrini'nin white rabbit coverı ise tarifsizdir. sadece bu referanslarla bile b.k gibi olsa bile benim için olmuş filmdir.
2011 yapımı mükemmel ötesi bir filmdir.izledikten sonra zack snyder yapmış yine yapacağını demeniz muhtemeldir. ailenin servetine konmak isteyen üvey babası tarafından** akıl hastanesine yatırılan kızın*, hastaneden kaçmak isterken farklı bir boyuta geçmesi ve oradan kurtulmanın yolunu aramasını anlatan, alice harikalar diyarında tarzı bir filmdir. filmin coverları fevkaladenin fevkindedir.
soundtrack albümü son dönemlerin en güzel albümlerindedir. coverlanan parçaların hepsi bir birinden güzelken sweet dreams ışıl ışıl parlamaktadır.
resmen işitsel & görsel şölen yaşatıyor. filmden maksimum zevk almak isteyen yazarlarımızı 5.1 ses sistemi ile izlemesini şiddet ile tavsiye ediyorum. soundtrackten favorilerim;
1-) sweet dreams
2-) army of me
3-) white rabbit
4-) i want it all - we will rock you (mash-up)
5-) where is my mind
6-) love is the drug...
sırf efektleri ve müzikleri için bile izlenebilecek film.

düzeltme : ''bile'' demişim. sadece efektleri ve müzikleri için izlenecek bir filmdir. senaryo tırt bence.
herkesi etkileyen meşhur dans sahnesi ile youtube da çok dalga geçmişler. çok çeşit parodisini görmeniz mümkün.
izlemelere doyamadığım, bugün dvdsini aldığım fantastik film. *
filmden aklımda kalan en güzel şey sweat pea yi oynayan aktristin kollarıydı. kendi de pek hoş, boylu poslu ama o kollardaki seksillik başka birşey.
kızlarıyla dikkat çeken fantastik-bilim kurgu filmi. anlaşılması zordur biraz, akıl hastanesinin kötü bir yer olduğunu, üvey babaların piç olduğunu ve lobotominin sonuçlarını anlatır. saygılar!
etkileyici fildimdir. sahneleri bir hayli basarili ve ilginc bir kurgudur.
soundtrackleri gayet iyi olan,insanı gaza getiren,üzen ve sevindiren güzel bir film.
şarkıları ve tempolu sahneleri cidden harikadır. birçok filmi içerisinde barındırabilmiştir ayrıca. ikinci dünya savaşından samuraylara kadar geniş bir kitle. gerçekten ilginç bir kurgu.

(bkz: the cabin in the woods) bence bu film de bir çok filmi içeriyor, aynı sayılır diyelim. konu aynı olmasa da. öneririm.
müzikleri oldukça güzel bir filmdir. aslında filmde boyut moyut değil bence şizotipial şizofreniden katatonik şizofreniye geçişi anlatır. yaşadığı gündelik hayatına ait olaylar zihnindeki yansıması ile gösterilir.
şu an ihtiyacım olan tek film.