unicorn09

Durum: 0 - 0 - 0 - 0

Puan: 0 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Çaylak.

Henüz bio girmemiş.
Henüz hiç entry girmemiş.

ayı sözlük günlük

bu gece uyurken yine göz yaşlarımı tutamamışım

unicorn09

homojen derginin 13. sayısında yer alan fahişe kompleksi isimli yazısına bayıldığım yazar, kalemine sağlık.

insanın birinin yanında kendini en çok özel hissettiği an

ilk defa birisine karşı böyle hissettiğini söylediğinde ve bu konuda gerçekten samimi olduğunu anladığınız zamandır.

hoşlanılan kişi ile arkadaş kalmaya çalışmak

çok zor bir şey bu. ben kendime ihanet etmiş gibi hissediyorum düşündükçe. severken sevmiyormuş gibi yapmak, onun başkasına aşkını dinlemek çok yıkıcı. içten içe devam eden bir umut, yanlış yorumlanan davranışlarla birlikte sıkıntı yaratıyor. aşık olacak başka biri beklentisine girerken o kişi de bir türlü gelmiyor haliyle. arkadaş olarak verilen değer yüzünden uzaklaşamıyorsunuz da. öylesi daha da kötü hissettirecek çünkü. azalarak bitmesini bekliyorsunuz.

yazarların hayata karşı duruşları

rosenhan deneyi

psikolog david rosenhan'ın akıl hastanelerinde akıl sağlığı teşhisinin doğru verilip verilmediği ile ilgili yaptığı deneydir. bu deneyde rosenhan'ın kendisi ile birlikte akıl sağlığı sorunu olmayan 8 kişi farklı akıl hastanelerine giderek kabul edilmek için sesler duyduklarına dair yalan söylerler. anlaşılacaklarından korkmalarına rağmen çok çabuk kabul edilirler. deneye göre bundan sonra yalancı hastalar bir daha rol yapmayacak, dürüst olacaklardır. lakin hastaneden çıkış giriş kadar kolay olmaz. hastaların 7'si şizofreni olmak üzere hepsine teşhis konulur. en erken çıkan kişi 19 günde çıkar. rosenhan deney sonuçlarını açıkladığında ortalık karışır ve deneye meydan okuyan bir hastane olur. hastane bundan sonra gönderilecek sahte hastaların bulunacağını söylemektedir. rosenhan kabul eder ve hastane 41 sahte hastanın bulunduğunu söylemektedir. ancak ve ancak rosenhan hastaneye sahte hasta göndermemiştir. http://www.aktuelpsikoloji.com/rosenhan-...

insanı olgunlaştıran şeyler

biraz acı, biraz iyi insanlar, kendinden farklı yaşanmışlıkları olanlar, bazı kitaplar, olumlu ve olumsuz tecrübeler, kendinle yüzleşmek. hepsi karmakarışık bir vaziyette insanı olgunlaştırıyor işte. bir anda olmuyor kesinlikle.

çirkinlik diye birşey yoktur yanlış açıyla çekilmiş fotoğraf vardır

bunun yanlış ışık versiyonu da var diye düşünüyorum.

erkeklerde en sevilmeyen özellikler

sert vücut hatlarına sahip olduklarinda ve yıkıcı davrandiklarinda daha erkek olduklarını düşünmeleri.

uludağ sözlük yazarlarının düzgün kız bulamaması

"düzgün" ve "kız" kelimelerini yanyana görünce bir kez daha sözlüğün nefret dolu bir yer olduğunu görmüş bulundum. kendi cinsel edimlerinizi bir kadın yaşadığında bir erkekle, nasıl da nefretle bahsediyorsunuz ya. güya homofobi eleştirisi yapılıyor hetero erkeklere ama yine kadınlar üzerinden. kirli zihninizi artık natrans/trans kadınlardan ve çocuklardan çekin artık. yaşadığımız şiddet yetmiyormuş gibi boktan bile olamayacak zihniyetinizle uğraşmak bizi yaralamıyor, öfkelendiriyor.

Toplam entry sayısı: 0