unicorn09

Durum: 161 - 90 - 9 - 1 - 15.10.2018 09:40

Puan: 2890 - Sözlük Kezbanı

2 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Editör.

Aşkın L hali..
  • /
  • 9

a haber

bu kanala göre ülke güllük gülistanlık, dünyanın en yaşanılacak ülkelerinden biridir. izledikçe ne güzel bir yermiş burası sen farkında değilsin demeye iter, illüzyona kapılırsınız. tam bir sihirli mantar.

sigaraya başlamak

öğrenim hayatım boyunca tiksintiyle bakıp da iş arkadaşımın kız kıza toplandığımız gecede : "aman yak ya nolacak" demesiyle aldım elime. birkaç biradan sonra da çakırkeyif moda girip dans etmeye başladım. kendi kendime takılıyorken, homofobik olmayan arkadaşlarımın gözlerinde bile "bana sarkmaz inşallah" bakışlarını gördüm. bunu hissettikten sonra kenara çekildim çünkü sinirim bozulmuştu. bir sigara daha yaktım. bu da böyle bir anımdır.

sözlük yazarlarının sabah kahvaltıları

peynir, zeytin, salatalık, ekmek, yumurta, bal ve çay. bazen bal yerine nutella kaşıklıyorum.

yazarların şu anki ruh halleri

sinirim bozuk ve yorgunum. bu günler de geçecek biliyorum sözlük.

ünlü ikililer

süheyl ve behzat uygur; şahane pazar ikilisi.

türkiye'deki suriyeli mülteci dağılım haritası

acaba artvin'e mi göç etsem ben de?

8 ekim uluslararası lezbiyen günü

26 nisan lezbiyen görünürlük günüdür. iş güç napalım anca bu saate yetiştirebildim kutlamayı.*

bayan

bay-bayan ikilemesini anlayabiliyorum da wclerde
falan bir tarafta erkek yazarken diğer tarafta bayan yazmamalı erkek-kadın, oğlan-kız ikilemeleri daha doğru.

8 ekim uluslararası lezbiyen günü

daha iyi bir gelecek ümidiyle..kutlu olsun!

ayı sözlük yazarlarının hobileri

müzik dinlemek, kitap okumak, basketbol izlemek gibi çoğunluğun yaptığı şeyler dışında bir ara mandalaya sarmıştım. uzun zamandır yapmıyorum çünkü maymun iştahlıyım. bişeye heveslenip başlarım ama devamını zor getiririm birkaç ay sonra. neyseki her konuda öyle değilim.

sözlükteki tek kadın yazar

bir an cinsiyetimden şüphe ettiren başlık.

deus ex machina

ide veya ake okuyanların da haşır neşir olduğu bir terimdir. tragedyalarda örnekleri görülebilir. yazarın kolaya kaçtığı düşünülür bazen bunu kullandığı için.

isviçre'de homofobiye 3 yıl hapis cezası verilmesi

okuduğumda kendi ülkemde olmuş gibi sevindiğim haber. dünyada güzel şeyler de oluyor.

ayı sözlük zirveleri

olsa da gitsek dediğim zirve.

only acting

daha geçen izledim bunu. bu grubun bazı şarkıları çok hoş. solist kızımız da pek tatlı. japonca ingilizce karışımı şarkıları var genelde.

lgbtlerin lgbtlerden nefret etmesi

benim nefretim cinsel yönelimden bağımsız oluyor. gay, lezbiyen,hetero, trans erkek vs. sinirimi bozan kişiler illa ki oldu hayatımda tamamen kişilikleriyle alakalıydı. benden nefret eden de kişiliğimi sevmiyorsa edebilir çok normal, sırf lezbiyenim diye değil de.

çukur

dövmemin bu dizide kullanılan işarete benzediğini öğrendiğim, sinir olduğum dizi. dizi daha ortada yokken yaptırmıştım bilseydim yaptırmazdım.

türk kadınlarının hepsi travesti gibi

en çok kötülüğü kadın başka bir kadına ya da lgbt bireyi başka bir lgbt bireyine yapıyor. zaten ötekileştirilmişiz üstüne tüy dikmeye devam edin siz.

alttaki yazara soracaklarım var

default tema değişiklik yapmadım. hangi filmde başrol oynamak isterdin?

tarkan tevetoğlu

ben de biseksüel olarak düşünmüştüm tarkan'ı hep. şöyle de bişey var:
  • /
  • 9

lgbtlerin lgbtlerden nefret etmesi

lgbtlerden eşcinsel oldukları için nefret ediyorsa kendiyle çelişir ancak tavsip etmediği davranışlar gereği sevmiyorsa kendi bileceği iştir. bir hetero da bütün heteroları sevmek zorunda değil.

yorucu bir gangbang sonrası aileyle nezih bir akşam yemeği yemek

kişi isterse 8, isterse 18 aktifle birlikte olabilir ve aynı zamanda annesinin yaptığı yemekleri de afiyetle yiyebilir. özel hayatını ve cinsel aktivitelerini ailesine veya çevresine anlatmak zorunda değil kimse, pasif olmak bazılarına göre baya bir utanç verici belli ki. aktifi göğe çıkarırken pasifi ezme girişimi bu bünyelerde neyin eseri acaba.

unicorn09

editör. editleyici. editleyen kişi. editörist. editörian. editress. editmaker. *

* (bkz:#192045) *

bir kadını tecavüzcüsüyle evlendirmek

bazı zihniyetler için bu namus temizlemek oluyor bir de.
kadın için ise zindan.
en çok anlamadığım ise bu konu hakkında yazılan kitaplar , çekilen dizi ve filmler.
kadın tecavüze uğrar ve o adama aşık olur.
bunu okuyan ve izleyen insanlar var bir de sevenler tabi.
bilemiyorum bu nasıl kirli bir zihniyet ?

ayrıca lütfen tacizcisi , tecavüzcüsü gibi kelimeler kullanıp o kişiye sahiplendirme hissiyatı vermeyin. gereksiz duyar gibi algılamayın buna mağdur kalan insanlar bu sözcüklerden ötürü aşırı rahatsızlık duyuyorlar.

cinsiyetin olmadığı bir dünya

cinsiyetin olmadığından ziyade hiçbir cinsiyet kimliği için beden üzerinden şekillenen normların olmadığı bir dünya daha güzel olurdu.

arabesk söyleyen kadınların lezbiyen olmaya eğilimli olması

belki de çok sevdiklerindendir arabeske eğilimi ?
tabi benim tanıdığım lezbiyenler* hiphop seviyor gerçi.

ayı sözlük itiraf

an itibariyle hiç gay veya lezbien yakın arkadaşımın olmadığını farkettim ve bu çok acı verici. denedim sözlük, samimi olmayı denedim onlarla. en iyi bulduğum kişi bile bir garip. mesaj atıyorsun bi cevap veriyorlar bi vermiyorlar. doğru düzgün oturup muhabbet edemiyorsun. sanırım birbirleriyle sadece sex için buluşuyorlar ya. bunu da bu sözlüğe yazmam çok garip belki ama çok dertliyim. kendimi yalnız hissediyorum ve bir grubun içine dahil olmak istiyorum, beni anlayan insanlar olsun istiyorum ama bir grup yok. hetero arkadaşlarım mükemmel ama onların yanında da tam olarak kendim gibi hissedemiyorum her şeyimi açıkça anlatamıyorum ve bu samimi gelmiyor bana. bakalım ne kadar daha böyle gidecek.
growler hesabımı tekrar aktifleştirdim, ama profil resmi filan koymadım. amaç partner bulmak değil sadece sıkıldığımda veya çok yalnız hissettiğimde bakmak. bunun bana ilginç bir şekilde iyi geldiğini fark ettim.

eşcinsellere yasal güvence şart

verilen sözlere göz atsak önce ?
terör durdurulacak artık evlat acısı çekilmeyecek(!)
-hala binlerce anne/baba yürekleri yana yana vatan sağ olsun diyor.
eğitim sistemi düzeltilecek.
-2018 yks’de öğrenciler üniversitelerin taban puanı bile gösterilmeden boş yere tercih yaptı.
kadına/erkeğe/çocuğa tecavüz yani insan haklarının ihlali ? bu konuda yorum bile yapamıyorum yüzlerce insanın çektiği acıları anmaktan öte.
şimdide lgbt hakları diye başlamak isterdim ama homofobik bir yönetim altında olduğumuzu hatırlatmak beni ve benim gibi bütün insanları çok üzecektir.
yine de ne demişler dost acı söyler.

üçlü sekste en önde olmak

seksten daha güzel olan şeyler

Toplam entry sayısı: 161

ayı sözlük itiraf

benim de yakın olan lgbt arkadaşlarım yok tanıdıklarımla da kafa uyuşmuyor. hatta gay arkadaşımdan biri o kadar bilinçsizdi ki 'sen erkeksin zaten' gibi cümleler duyardım kendisinden.şu an konuşmuyoruz. neyse ki sonradan 'her gay böyle değil. sakın ha homofobik bir lezbiyen olma' diye tembihledim kendimi. çevremin hepsi hetero onlarla da bir yere kadar anlaşıyoruz. benim lezbiyen olduğumu biliyorlar ama istediğim muhabbeti yakalayamıyorum hiçbir zaman anlayamıyorlar çünkü. birisiyle güzelce konuşuyordum duygularımdan bahsediyordum 'ben seni anlayamam kadınlara hiç böyle hissetmedim' demişti.bir yerden sonra tıkanıyor işte kendini tamamen ifade edemiyorsun. kendilerini o kadar norm kabul etmişler ki 'siz ne diyorsunuz bize? heteroseksüel mi?' diyen çıktı. ne diyebilirsin ki daha ne anlatabilirsin?

mesela ülkede bütün heteroseksüeller yok olmuş

şu an nasıl lgbt bireylerinin belirli bir topluma oranı %10a yakın ve hiç değişmiyorsa, ister siz bizi yok edin ya da biz sizi yok edelim bir şekilde eski haline geri gelirdi. biz çoğunlukta olsak sizlerin yazdığı "alışın buradayız" "sevdiğim kız lezbiyen olunca ben = :( " duvar yazılarını görürdük. bizden bazıları da "neyin onuru lan? ben de gay olduğum için onur duyayım o zaman. bizim onur yürüyüşümüz de olsun madem. hetero yürüyüşü de neymiş ahlaksızlar! gidin evde napıyorsanız yapın. gözümüze sokmayın." derdi.

eşcinsellerde görülen kişilik bozuklukları

butch

asla hoşlanmam diyemem gönül bu belli olmaz ama genelde kendisinde hem feminen hem de maskülen enerjiyi bulunduran kadınlar daha çok ilgimi çekiyor. "aşırılık"ları pek sevmem. aristoteles'in izinden gidiyorum. "her şeyde ölçülülük."

eşcinsellerin ilk hetero öpüşmesi

lezbiyenlerin olduğu videonun son kısmında adam bir an umutlanıyor en iyi öpücüğün müydü cidden pardon falan ayaklarında ama nafile hanım kızımız maytap geçmiş kendisiyle. bazı erkeklerin ben bunu etkilerim havasını hissedebiliyorsunuz.
gaylerin olduğu videoda kadınlarda böyle bişey göremedim ben pek ama hisseden varsa örnek gösterebilir ayrıntılı dikkat etmedim lezbiyen kısmı beni daha çok ilgilendirdiğinden.

bakire meryem-fahişe kompleksi

freud'un ortaya çıkarmış olduğu bir teoridir. buna göre erkekler, herhangi bir kadını bakire meryem gibi masum ve el değmemiş olarak görür ya da o kadın orospunun tekidir. bu ikilemi "ya seni o kadar çok seviyorum ki sana dokunamam." "o kız bilmem kimle yatmış kaşarmış demek." gibi cümlelerde görebilirsiniz. sevdiğiniz birine nasıl dokunmak istemezsiniz ki? ya da bir kadın biriyle sevişince neden kaşar oluyor? o kadın sevişse orospu, sevişmese kezban oluyor.
erkeklerin çoğunda bulunan bu kompleks yurdum kadınlarını da olumsuz etkiliyor. arada kalan kadınlar da ne yapacağını şaşırıyor. hem erkek hem kadın için sağlıksız bir cinsel yaşam söz konusu. iki taraf da türk kızı/erkeği gibi başlıklarda genellemelere maruz kalıyorlar.
(bkz:türk kızı)
(bkz:türk erkekleri)

eşcinsellerde görülen kişilik bozuklukları

lezbiyen arkadaşlık sitesinin olmayışı

bir tanesine kayıt olayım dedim birkaç yıl önce. bilgilerimi doldururken aktif lezbiyen,pasif lezbiyen, ap lezbiyen seçeneklerini görür görmez kapattım. gay ilişkilere karışamam ve bişey diyemem ama aktif pasif diye ayırmaya karşıyım ben. heteroseksist değil mi bu kavramlar? pasif olan gay neden "kadın" gibi görülüyor, o da erkek mesela. hetero ilişkilerde erkek "siken" kadın "sikilen" diye kodlandığı için mi? lezbiyen ilişkilerde de penis olmadığı için "sikilen" biri yok ve tehdit olarak algılanmıyor tam olarak. bunlar kendi aralarında takılıyor gibi düşünülüyor, seks yapmış sayılmıyor. eskiden yahudilerde kadın kadına zinanın suç sayılmadığını okumuştum. otoriteyi sarsan bir durum yok çünkü onlara göre. gaylere karşı daha katı olunmasının nedeni "erkek" olmanın getirdiği "avantajları" bırakıp nasıl kendi cinsine yönelebilirsin mantığı. doğar doğmaz otorite senin yanında çünkü.
toplum normlarına uymayan herkes şiddet görür. ben de lezbiyen olduğum için hetero erkekler tarafından tacize uğradım/ uğruyorum. hemcinslerim de bana psikolojik şiddet uyguladılar ve sözlü tacizde bulundular hala da öyle. bazıları da hep "gay kankam olsun isterdim" deyip de bana tiksinerek bakan, fazla transparan giyinmeyim malum ne olur ne olmaz diyerek yanımdan geçen lezfobik tipler. tecavüz ederim mazallah. hetero erkeklerin çoğundaki gay mantığı işte.
medyada gay görünürlüğü daha fazla.eşcinsel denilince akla erkek bir figür geliyor hemen. programlarda, dizilerin bazılarında illaki bir gay kontenjanı oluyor. bu gay karakterlerin de tamamen gerçeği yansıtmadığının farkındayım hepsi "feminen" çünkü ama tamamen doğru olmasa bile bir gay temsili var sonuç olarak. 90lı yıllardaki yapımların birkaçında lezbiyen karakterler var sonrası yok. sonuç olarak gaylerin otoriteyi daha fazla sarstığı düşünülüyor, onların tepkisi de daha çok belirgin oluyor. ama lezbiyenler için de biraz daha "biz buradayız" deseler daha iyi olur kanaatindeyim. sayısal verileri de merak etmiyor değilim gayler bizden fazla mı acaba? bunu da ölçmek mümkün görünmüyor.

lezbiyenlerin dildo kullanması

penetrasyondan hoşlanan ya da hoşlanmayan lezbiyenler vardır. her kadının zevki, fikri ,zikri farklıdır. hoşlanmayanlar da klitorise yapılan muamele yoluyla orgazm olurlar. bu arada orgazmı vajinal / klitoral orgazm diye ayırmak da yanlıştır. klitoris görünenden çok daha büyük bir yer kaplıyor, dışardan görülmese de vulvayı (am yani) saran bir oluşum.bu da ayrı bir konu. klitoristeki sinir uçları penisten iki kat daha fazla, tıpkı penis gibi büyür uyarıldığında. dildo= erkek demek değildir. kişisel olarak penis görüntüsündeki dildolardan hoşlanmıyorum penis şekli verilmemiş dildolar da mevcut. tamamen penis görünümünde olan dildoları kullanan biri benden daha az lezbiyen olmuş olmuyor ama. penisi olmayan erkekler de var; buck angel gibi trans erkekler ya da penisi olan kadınlar da var. ameliyat olmamış, lezbiyen olan trans kadınlarla natrans bir lezbiyen ilişkide bulunamaz mı? bulunabilir. olay vajina-penis değil aslında tam olarak. penisin devamındaki vücutla bütünleşmek istememek olabilir. ben penisi olan bi kadın istemem diyen lezbiyenler de var; mesela ben ama bu beni transfobik yapmaz diye düşünüyorum. sarışınlarla/esmerlerle sevgili olamam demek gibi. buck angel'a dibi düşen hetero kadınlar da var ama adamın penisi yok. ya da bu ne biçim erkek diyen hetero kadınlar da var. herkesin cinselliği kendine.

eye fucking

biriyle uzun uzadıya bakışıp gözlerle sevişme durumu. eye flirting de denilir. hatun kişiyi tenhaya çekme isteği uyandırır. olsa da yesek.