5 ay önce herkes grip aşısı olsaydı coronaya yine de yakalanır mıydık

ben 5 ay önce grip aşısı oldum. acaba bu aşımı şu an beni koruyor? bilenleriniz yada düşünceniz var ise bir iki cümle okumak isterim.
şu an covid-19 virüsü, bilinen adıyla koronavirüsüne karşı geliştirilmiş olan herhangi bir aşı ya da kesin tedavi yöntemi yok. yani cevap evet, yakalanırdın, yakalanırsın, herkesin dikkatli olması ve insanlarla fiziksel teması sıfıra indirmesi gerek
kamyoncu'nun bu hastalığa yakalanacağını düşünmüyorum. korona o vücuda girdiği anda kamyoncu'ya has antikorlar tarafında s.k.lerek bertaraf edilirler.
yakalanırdık o yüzden beş ay önceye dönüp yapabileceğimiz bir şey olsaydı wuhana atom bombası atmak olurdu grip aşısı olmak değil.
her senenin grip aşısı geçen sene baskın olan virüs etkenine göre hazırlanır. yani olup olmamamız bir şey değiştirmeyecekti.
bu konu doktorlar tarafından tartışıldı ve arkadaşların dediği gibi grip aşısı geçmişiniz olması sizi koronavirüsünden koruyan bir etken değil.
dolayısıyla kendim gibi aşılı birini bulurum, birbirimizi aşılamaya devam ederiz gibi bir düşünceniz varsa uçkura sahip çıkmaya devam.