uzak mesafe ilişkisi

sensizdir. sen de; onsuz. senin onun, onun da senin yanında olduğunu, merbut olduğunu bilsen de onun sıcaklığını hissedememek öldürür. ona istediğin zaman sarılamamak bitirir. birlikte eğlenememek acıtır. muvakkat olmasını ümit edersin. beraberinde büyük bir özlemi de getirir bu ilişki. kanarsın...
evet şuan da biraz uzakta.çok da değil aslında.1,5 saat falan.ama her anlamda maddiyat da önemli.paranın önemi yok diyebilirsiniz ama o öğrenci ben ise askerden yeni gelmişsem önemli oluyor.yani ikimizinde eli kolu bağlı bazı konularda.ha hiç görüşmedik mi tabi ki görüştük.ne de olsa fedakar bir kişi.istemez miyim her an yanımda olsun.beraber gezip tozalım,eğlenelim,aptallaşalım.sessiz sakin bir köşede,deniz kenarında oturup muhabbet edelim,enine boyuna konuşalım.deliler gibi isterim sözlük.deliler gibi...neyse canım.bu sadece ufak bir sıkıntı.aşılmaz bir gerçek değil.zaten görüşüyoruz da.seviyorum lan onu.ilk olmasına rağmen seviyorum.oda beni seviyor.yani uzak mesafemizi böyle kapatıyoruz.bizi kuvvetlendirdiğini düşünüyoruz.
bu ilişkiye inanmak için 6 yılını vermiş insanlar vardır.
akrep ile yelkovanın üstüste geldiği zamanlardır.
olmayandır. daha doğrusu olmuyordur. benimkisi bana sadece acı vermişti, sonra zaten bitti.
uçak ve otobüs biletlerine verilen paranın adı vardır hesabı yoktur.
ayri kalma suresi/sonu belli degil ise direkt olarak ayrilikla sonuclanacak olay.

kasmayin efinim.
istanbul - banja luka arası ilişki yaşıyorum. birde her 2 tarafta anadilinden farklı bi dilde anlaşmaya çalışınca kavgalar sürüyle oluyor lakin sevince de oluyor yani.
bi bakıyorsun 2 ayrı bedene aynı ruhu koymuş tanrılar, sevdikçe sevesin geliyor.
türk hava yollarına verdiğim parayla ev alırdım ama olsun, bi bakışına herşeyimi veririm feda olsun.

duygusal user alert!
ne yazık ki yaşadım ve yaşattım.

aşamalarını şöyle özetleyeyim:

1) tanışırsınız, hoşlanırsınız. bir şeyler yaşarsınız o sürede.
2) birbirinizi çok seversiniz, ama araya mesafe girer. bunu başta göz ardı edersiniz.
3) bir taraf daha çok sever.
4) diğer taraf sıkılmaya başlar. çünkü dokunmak, öpmek istiyorsunuzdur. yanında olmasını istiyorsunuzdur.
5) sıkılan taraf ilgisizliğini belli ettikçe diğer taraf daha çok bağlanır.
6) sıkılan taraf, artık bunalır ve açıklar, bu şekilde zor olduğunu.
7) sıkılmayan taraf üzülür, ağlar kamera karşısında "yalan mıydı?" der. mal gibi izlersin bir şey diyemezsin.
8) sıkılmayan taraf ısrara başlar ki gitmek isteyen birine kal demesi anlamsızdır.
9) biter.

bitti derken haftalar sonra telefon çalar, sıkılmayan hala sıkılmamıştır. yine aynı açıklamaları yaparsınız, kendinize küfredersiniz böyle boka sarabileceğini tahmin edemediğiniz için. yine telefon kapanır.

birkaç hafta sonra mesaj gelir. bir fotonu yolla bari, özledim der. anlamsız dersin. muhtemelen kalpsiz olduğunuzu düşünür ama söylemez neyse ki.

benim yaşadığım uzun mesafede, arada bir gitmek opsiyon değildi. öyle bir seçenek olsaydı daha uzun olabilirdi, ama bilmiyorum işte. ben beceremedim. umarım siz becerebilirsiniz.
10.000 km (2014) adlı bir ispanyol filminde de işlenmiştir uzak mesafe ilişkisi

uluslararası sohbet ortamlarında ldr* olarak kısaltması kullanılır.

bu tür ilişkiler kanımca iki ana türe ayrılmalı:
a) birbirini daha önceden hiç tanımadan, internet vb. üzerinden başlayan ve yürüyen ilişkiler.
b) birbirini tanıyıp da, mecburiyetten, tayin, eğitim gibi nedenler yüzünden geçici olarak ayrı düşülmesi şeklindeki ilişkiler.
zordur, yıpratıcıdır. bir buçuk yılı ayrı geçen 2 bir uzun mesafe ilişkim var ve artık sona geldiğimi hissediyorum. onunla tanıştığım şehirden bir buçuk sene önce ayrıldığımda en nihayetinde kavuşacağımızı, artık hiçbirşeyin bizi zayırmayacağını düşünmüştüm. ayrı kaldığımız süre boyunca da kimseyle birlikte olmadım.sık sık sevgilimin yanına gidip geldim o da benim kadar sık olmasa da beni ziyaret etti. her görüşmemiz bir travma halini almaya başladı. yine ayrılık, yine özlem. artık sabrımın sınırına geldim. sanki birşeyleri kaçırıyor gibiyim. sürekli telefon görüşmeleri bunalttı beni. etrafımdaki mutlu çiftleri görmek üzmeye başladı. ve sonunda dikkatim çevremdeki insanlara kaymaya başladı. yeypyeni ve daha güzel ilişkiler kurabileceğimi farkettim. zamanımı ve gençliğimi harcadığımı düşünmeye başladım. tam işte bu noktada ona olan aşkımın bittiğini anladım. skyptan yaptığımız büyük çoğunluğu sex içerikli sohbetler ergence gelmeye başladı kendimi zavallı gibi hissettim. zamanla kopuşun eşiğine geldim. artık farkındayım ki kavuşma çabuk olmayacaksa, yıllar sürecekse bu tarz ilişkileri yürütmek hem çok zor hem de gereksiz. özlemle geçen boş yıllarınıza ve zamanınıza yazık. ha çok çok mu seviyorsunuz o halde her imkanı zorlar aynı şehirde yaşarsınız. imkanlarınızı zorlamıyorsanız zaten çok sevmiyorsunuzdur kendinizi kandırmayın, lişkinizi masaya yatırın bence. zira aşkta ve rüyada imkansızlıklar yoktur.
tadından yenmiyor, önerimdir; başlamayın.
daha önce birden çok kez denediğim ve en uzun sürelisini 4 ay olarak gördüğüm ilişki türü. denemeye kalkışmayın derim çünkü iki taraf için de çok yıpratıcı olabiliyor.
aradaki mesafenin ne kadar olduğuna ve görüşme sıklığına bağlı olmakla birlikte, tarafların o ilişkiden ne beklediği ile de ileri derece bağlı olan durum. asla yürütülmez diye birşey yok ama zorlukları elbette var. öte yandan her ilişkinin zorlukları var, hele eşcinselseniz, aynı mahallede yaşıyorsanız bile bir sürü zorluğunuz oluyor, bu nedenle "aman çok zor, olmaz bu" demek anlamsız.

eşcinsel bir ilişki götürüyorsanız, bunu karşıcinsel bir ilişkinin dinamikleriyle ve standartlarıyla değerlendirmemek de önemli, zira ilişki ilişki de olsa koşullar aynı değil, daha fazla zorlukla baştan mücadele etmeyi göze almanız gerekiyor. "sevgilim olacaksa illa yanımda olacak" gibi bir saplantıya girmenin gereği yok diye düşünüyorum. zorluklar karşısında yıkılmamak için çok daha esnek olmak lazım herhalde. çocuk büyütmüyorsanız ve uzakta kalmak için geçerli nedenleriniz varsa (iş/okul durumları mesela), yapılmayacak birşey değil. önemli olan o ilişkiyi ve o insanı niye istediğinizi bilin ve bu istekler karşı tarafınkilerle de örtüşsün.
girilmemesi gereken top.
aşık olduğum ilk adamın ankara'da yaşadığını hatırlamama sebep güzide başlık* ben aşıktım,o tutkuluydu sonra bi b.k olmadı 6 ay sonra görüşmeyi kestik ve çıkardığım sonuç uzaktan uzağaa ilişki zor patron bunu bilir,bunu söylerim.
kanaatimce hiç başlanmaması gereken ilişki türü. yaşandı, test edildi, onaylandı. zira takılan boynuzlardan kapılardan geçemiyordum. hepsini testereyle kesip toparlandım:) çok şükür şu an dünyamın merkezi 10 dakikalık yol mesafesinde...
yakındakini bile 5 dakika boş bırakmaya gelmiyorsa uzaktaki çok ceviz kırar çooook.
eğer mesafe belli bir süreç sonucunda yok olacaksa, oluru olan ilişkidir. hatta diğer ilişkilere göre tadından yenmeyendir. aylarca ayrı kalıp birbirini arzu eden iki insanın bir araya geldiğinde ortada oluşan his dünya üzerinde var olabilecek en güzel histir zannumca.
  • /
  • 3