uzak mesafe ilişkisi

gönuller bir olsun felsefesini ve temiz niyetini yanına alıp yola çıkan insan jargonudur. teorikte fikir çok iyi ama pratiğe dökmek zor, emek ister galiba.
bırak birini sevmek, sıradan bi arkadaş olma olayına bile "uzaksın bye" tepkisi verilen bir ortamda realist olmak lazım.
zor bişey sen konyadasın o izmirde durumlar gelmeye gitmeye müsailt değil ha gitmek istersin o istemez o zaman uzaktan sevmenin bi şeyin anlamı olmuyor...ama tanıştığın kişiyle daha önceyse ilişkin yüzyüze tanışıp vakit geçirilmişse o ilişkinin temeli sağlamdır
yürütülebilme ihtimali tarafların abazalık düzeyiyle ters orantılı olarak değişen ilişki türü.
bana ters olan ilişkidir. bence aynı mahalle olmalı. yoksa sevgili olmam. fakbadi olurum. ciddiyim. en azından yürüme mesafesinde olmalı ki canım çektiğinde göreyim. ayda bir göreceğim diye bekleyemem.
kavuşma umudu bile yetiyor ya. umudu kaybetmemek lazım.
az evvel sona ermiş bir ilişkidir benim için. mutlu muyum üzgün mü tartışılır. özeldir, bahsedilmez aslında lakin özet geçicek olursam sonuna kadar değen bir ilişkiydi. her akşam eve dönüşte, kamerada gözüken ufacık bir gülümsemesiyle bütün yorgunluğu alır atardı üzerimden. mutluydu, sanalda gerçek ile doluydu. sevdikten ve sevildikten sonra var mıydı daha ötesi? var mıydı mesafelerin, sayıların önemi? "o" olduğunu varsaydığın kişiyle ne şartlar altında olursa olsun değerdi, pek tabii, eninde sonunda beraber olucak isen.

birçok şahsi sebepten ötürü bizim için bir gelecek yoktu, dolayısıyla da anı yaşamaya çalışmaktan başka bir amaç yoktu. denendi de tabii fakat ne kadar istesen de kokusunu alamamak, dokunuşunu veya sıcaklığını hissedememek fazlasıyla acı verici. heralde yenilen en büyük kazıklardan biriydi denizin yanlış tarafında doğmak. bir tanesi de yanlış zamanda doğmak olsa gerek.

her neyse. kime ne benden. yükünü kaldırabilene, geleceği olana hoş bir ilişkidir. umut varsa şayet, kaybedilmemelidir. ama lütfen, sahip olduklarınızın değerini bilin. imkanınız varken yanınızdakine sarılın.
uzak mesafe ilişki yaşamam sevdiğim kişi yanımda yamacımda olmalı
ilişki değildir o. chat arkadaşlığıdır.
uzak mesafe ilişkisine asla inanmam. böyle bir işe de girişmem. sevdiğim insanla yanyana olmak ve paylaşmak isterim. ilişkinin bir süre sonrasında araya mesafe girdi ve bu mesafe hep kalacaksa da bitirilmeli gerçekçi olalım. ha mesafe geçici bir süreliğine ise ne yapar eder kendi tarafımdan da ilişkiyi sürdürürüm.
olmaz o. tensel ilişki olmadan olmaz. imkansız.

oluyor diyen, ya başkalarını kandırdığını sanıyordur; ya da kendi de inanmıştır söylediğine.
zordur, emek ve sabır ister.
5.5 yıldır devam ediyor.(bkz:covid-19) sebebiyle görüşmemiz şu sıralar pek de mümkün görünmüyor.
kesin aldatıyordur. kafana takma.
yıllarca beklediğim ve sonu hep hüsranla biten ve avrupalılar duygusal insanlardır düşüncemi yıktırıp , türkten başka sevgili olmaz dedirten olay...
uzaklar bir birine kavuşursa aşk olmaz ki...
open ilişkinin başka versiyonu...
  • /
  • 3