uzak mesafe ilişkisi

gönuller bir olsun felsefesini ve temiz niyetini yanına alıp yola çıkan insan jargonudur. teorikte fikir çok iyi ama pratiğe dökmek zor, emek ister galiba.
bırak birini sevmek, sıradan bi arkadaş olma olayına bile "uzaksın bye" tepkisi verilen bir ortamda realist olmak lazım.
zor bişey sen konyadasın o izmirde durumlar gelmeye gitmeye müsailt değil ha gitmek istersin o istemez o zaman uzaktan sevmenin bi şeyin anlamı olmuyor...ama tanıştığın kişiyle daha önceyse ilişkin yüzyüze tanışıp vakit geçirilmişse o ilişkinin temeli sağlamdır
yürütülebilme ihtimali tarafların abazalık düzeyiyle ters orantılı olarak değişen ilişki türü.
bana ters olan ilişkidir. bence aynı mahalle olmalı. yoksa sevgili olmam. fakbadi olurum. ciddiyim. en azından yürüme mesafesinde olmalı ki canım çektiğinde göreyim. ayda bir göreceğim diye bekleyemem.
kavuşma umudu bile yetiyor ya. umudu kaybetmemek lazım.
az evvel sona ermiş bir ilişkidir benim için. mutlu muyum üzgün mü tartışılır. özeldir, bahsedilmez aslında lakin özet geçicek olursam sonuna kadar değen bir ilişkiydi. her akşam eve dönüşte, kamerada gözüken ufacık bir gülümsemesiyle bütün yorgunluğu alır atardı üzerimden. mutluydu, sanalda gerçek ile doluydu. sevdikten ve sevildikten sonra var mıydı daha ötesi? var mıydı mesafelerin, sayıların önemi? "o" olduğunu varsaydığın kişiyle ne şartlar altında olursa olsun değerdi, pek tabii, eninde sonunda beraber olucak isen.

birçok şahsi sebepten ötürü bizim için bir gelecek yoktu, dolayısıyla da anı yaşamaya çalışmaktan başka bir amaç yoktu. denendi de tabii fakat ne kadar istesen de kokusunu alamamak, dokunuşunu veya sıcaklığını hissedememek fazlasıyla acı verici. heralde yenilen en büyük kazıklardan biriydi denizin yanlış tarafında doğmak. bir tanesi de yanlış zamanda doğmak olsa gerek.

her neyse. kime ne benden. yükünü kaldırabilene, geleceği olana hoş bir ilişkidir. umut varsa şayet, kaybedilmemelidir. ama lütfen, sahip olduklarınızın değerini bilin. imkanınız varken yanınızdakine sarılın.
uzak mesafe ilişki yaşamam sevdiğim kişi yanımda yamacımda olmalı
ilişki değildir o. chat arkadaşlığıdır.
uzak mesafe ilişkisine asla inanmam. böyle bir işe de girişmem. sevdiğim insanla yanyana olmak ve paylaşmak isterim. ilişkinin bir süre sonrasında araya mesafe girdi ve bu mesafe hep kalacaksa da bitirilmeli gerçekçi olalım. ha mesafe geçici bir süreliğine ise ne yapar eder kendi tarafımdan da ilişkiyi sürdürürüm.
olmaz o. tensel ilişki olmadan olmaz. imkansız.

oluyor diyen, ya başkalarını kandırdığını sanıyordur; ya da kendi de inanmıştır söylediğine.
zordur, emek ve sabır ister.
5.5 yıldır devam ediyor.(bkz:covid-19) sebebiyle görüşmemiz şu sıralar pek de mümkün görünmüyor.
kesin aldatıyordur. kafana takma.
yıllarca beklediğim ve sonu hep hüsranla biten ve avrupalılar duygusal insanlardır düşüncemi yıktırıp , türkten başka sevgili olmaz dedirten olay...
uzaklar bir birine kavuşursa aşk olmaz ki...
open ilişkinin başka versiyonu...
konunun uzmanı geldi, açılın ibneler...

altı yıllık ilişki yaşadım uzaktan (bin altı yüz küsur km) bazen açar bakardım haritadan mesafeye. yürümeye kalksan on beş günlük yol. şimdi ise iki küsür saatlik otobüs yolculuğuna düştü aramızdaki mesafe ki kimine göre bu bile uzak mesafe ama ben her haftasonu görüşebildiğimiz için çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

süreç şöyle; uçak, tren ve otobüs yolculukları, sürpriz yapıp gelmeler, kaçırılan uçaklar, otobüsler, hava alanında vedalaşmalar, kavuşmalar, sevgi dolu sarılmalar... görüntülü konuşmalar, arayıp ulaşamamayınca edilen kavga gürültüler, üzüntüler, sevinçler...
gönderilen bir sürü resim, video, beraber oynanan oyunlar, eş zamanlı izlenen filmler, diziler, sırayla okunan kitaplar...
bazen üzülerek kaçırılan gösteriler, mecburen geç yada erken kutlanan doğum günleri... bir defasında da arkadaşları tarafından hediye olarak getirtildiğim bile oldu.

hepsi bir yana o kavuşmaların tadından yenmiyor. bazen iki hatta üç ay boyunca görüşemiyorsunuz. yıllardır berabersiniz ama o özlemin bir süreliğine dinecek olması, o kavuşma çok başka...

uzaklık paylaşabileceklerinizi sadece fiziksel olarak kısıtlar. paylaştığınız şeyler fiziksel şeylerden ibaretse ilişkiniz zaten sorunludur muhtemelen. bunun yanında uzaklık görüp, yaşadığınız şeyleri farklılaştırır, zenginleştirir.

iyi ve kötü günlerde beraber olmak düşünüldüğü kadar zor değil. bu bir insanın varlığını hissetirebilmesiyle alakalı. bunu hissettiremeyen insanlar yanınızda da olsa mahrum kalırsınız bu manevî destekten.

uzak mesafe ilişkisi bir seçimdir. doğru olduğunu düşündüğünüz insandan gelen daha azı yanlış insanların bir düzinesinden gelecek daha fazlaya tercih etmektir.

duygularınızı dışa vurma ve iletişim sorunları yaşayanlar için uzak mesafe ilişkileri dayanılmazdır. ama temel sorunu iletişim becerilerinde olduğu için yakın mesafe ilişkilerinde de benzer sorunlar biraz rötarlı da olsa baş gösterir.

sizleri sonu bilinmez belirsizlikleri tavsiye etmem. biriyle mutlu olduğunuzu düşünüyorsanız mesafe aşılabilecek bir zorluktur ama bunun öngörülebilen bir sonunun olması bu zorluğu aşmada motive edecektir insanı.

işin özü bu konuda çok önyargılı olmamanızı tavsiye ederim. zira başlık altında çok önyargılı olan ya da olmanıza sebep olabilecektir paylaşım mevcut.
  • /
  • 3