yaş ilerledikçe katlanılması zor şeyler

gürültü abi, ötesi yok. yalnız yaşamaya ve sakinliğe o kadar alışmışım ki evde birileri olunca ses olunca inanılmaz rahatsız oluyorum. evden hiç çıkılmayan hunharca var olan sessiz haftasonları gibisi olamaz..
yaş ilerledikçe katlanılması zor olan tek bir şey vardır. mesela sevgilin var ve gerçekten yaş kriterine önem veriyor 5 yıldır çıkıyorsunuz seviyorsunuz birbirinizi yaş kriteri ise 24-42 sen onunla ilk çıkmaya başladığında 38 yaşıdaydın ve 5 yıl geçti 43 oldun garanti dışısın artık onun için en saçma katlanılması zor şey budur bence saçma ama olabilir olamayacak diye bir şey yok sonuçta !
her boka karışan insanlar.
aşırı gürültülü mekanlar
amaçsız insanların boş muhabbetleri
istanbul
insanlar ve insanların gerizekalılıkları.
uzun yol.
aşırı sabırlı olduğum için şu yaşımda çoğu şeye katlanabiliyor olmam çok ilginç. hatta kendimi sınamak adına şöyle bir muhasebe yaptım 7 ay ergen kahrı çektim gıkım çıkmadı, demek ki yaş cidden kriter değil.
çocuklar.

gerçi onun için yaş ilerlemesine gerek yok, yaşımın ilerlemiş olduğunu da iddia edemem. ancak çocuklar çok büyük problem.
akşamları tam uykuya dalmak üzereyken yere ağır bir cisim fırlatarak ödümü kopartan ve uykumu kaçıran üst kat komşusunun piçi.
dedikodu
çenesi hiç yorulmayan insanlar.
ota boka dır dır eden müşteri.
trafik(yaşa bakmaz muhtemelen)
benim için akşamdan kalmalıktır. eskiden içerdik içerdik, sabah biraz kötü kalkar, öğleden sonra tekrar içerdik. şimdi şöyle sağlam bir içiyim, amı götü dağıtayım, yerlerde sürüneyim falan, yemin ederim iki gün başım ağrıyor.
ilkokul seviyesinde muhabbetler
hiç zorunlu olmadıkları halde yaranabilme çabası ile göt yalayanlar
sırf iş alabilmek için sürekli arayan insanlar
ödeme günü gelince ortadan kaybolan müşteri
ödenmeyen çekler
tescilli orospu çocukları
zorunluluktan girilen ortamlar
bu ülke.
bu ülkenin insanları.
arkadaşlar.
samimiyetsiz arkadaşlıklar.
gayler-hiçbir şey olamayıp da bilhassa kendini bir şey sanan yurdum gayleri.
işler. yaptığımız/yapmak zorunda olduğumuz şeyler.
kettle'daki/tenceredeki suyun kaynamasını beklemek.

ben genel olarak her şeyden çok bıktım.
çocuk çocuk muhabbetler olsun mu...
her şeyi bildiğini sanan tipler, saçma sapan arayışlar, bitmek tükenmek bilmeyen " o da olsunlar, bu da olmasınlar ", samimi görünüp etrafında pır dönen itler.
gürültü, şehir yaşamı.
  • /
  • 2