ilk pasif olma hikayesini anlatan youtuber

youtube'ta ilgi çekmek için daha ne kadar ileri gidilebilirki.
insanın; eğer tehdit altındaysan kulağına, saçına falan dokun diyesi geliyor. zira bir insan böyle bir videoyu ancak bu şartlarda paylaşabilir.

umarım gerçekleşmez ama bu video gelecekte hep karşısına çıkacak ve normal bir hayatı olmayacak. üzücü bir durum. hemen sil diyeceğim de muhtemelen birileri indirdi, paylaştı bile.
saçmalığın daniskası, bu kadar özel ve kişisel bir durumun (gay / hetero ayırmaksızın) zaten sosyal mecrada paylaşılması tümüyle absürdken bir de sırf popülarite adına böyle bir video yayınlayıp, bir sonraki başlıkta saygı görmediklerinden feryat figan eden tipler.
neresinden tutsan elinde kalacak bir video. hangi yanlisina cevap versem bilemedim. kendini ifade bile edemeyen, kavram ve ideoloji karmasalari yasayan bir arkadas. videonun tamamini izleyemedim, bence homofobiden daha agir bir hakaret bu video.
sosyal medya hepimizin a. koydu net eleştirmek bana düşmez.
içeriklerinden ve videodaki tavrından tahmin edebildiğim kadarıyla henüz kendini yeni keşfetmiş, hissettiklerine, yaşadıklarına yeni yeni anlam vermeye çalışan bir çocuk.

bu videoda asıl konuşulması gerekenin böyle bir şeyi neden paylaştığı, bunun çok özel olması gerektiği gibi şeyler olduğunu düşünmüyorum. zira bunlardan önce karşımda sıkışmışlık hissi yaşayan bir çocuk görüyorum. bu çocuk sıkışmış, bu yaşına kadar toplumdan öğrendikleriyle, inandıklarıyla olduğu kişi, olduğu şey arasında sıkışmış. yüksek ihtimal şu an böyle bir süreçten geçiyor. diğer videolarından da anladığım kadarıyla henüz çevresine yeni yeni açılıyor, zaten bu videoda da arada kapıdan gelen seslere dikkat etmesi, bazı şeyleri anlatırken sesinin kısılmasını buna bağlıyorum. ve bu süreçler bana oldukça tanıdık geldiğinden açıkçası bu çocuğu pek yargılayamıyorum.

yani şu an bunları yazarken totodan sallama tespit yapıyormuşum, tepeden tepeden konuşuyormuşum gibi hissediyorum ama incelediğimde böyle bir izlenim verdi bana. onun için işlerin yolunda gitmesini, ona bir şeyler katabilecek, öğretebilecek, farkındalık kazandırabilecek, yaşadığı sürece iyi gelebilecek insanlarla karşılaşmasını ve en önemlisi bu video yüzünden kötü niyetli birilerinden zarar görmemesini diliyorum.
konuya hakim olmadan hakimmiş gibi çekilmiş bir video. bu videoyu izleyen daha deneyimsiz ve kendini kabul etme evresinde olan genç lgbti bireyler için de kötü bir örnek. cümle düşüklükleri, ifade eksiklikleri izleyeni yoruyor. açıkçası beni yordu ve 5. dakikadan sonrasını izleyemedim. sıkışmışlık yaşadığı noktalar cidden çok fazla. ilk nokta "acıyor" konusu. sana acı veren bir şeyi neden istersin ve kabul edersin ki? bunun önüne geçebilmek için yöntemler yok mu? bu deneyimi yaşamayanlar için bu kısım oldukça ürkütücü değil mi? ikinci nokta ise inancının içinde sıkışıp kalması. pasif olmak günah, eşcinsellik günah dersen zaten en başında kendine sonra da çevrene eziyet etmiş olmaz mısın? bir de o eist değil.

önce kendini kabul edip sonra bilgi birikim edinip bu video çekmeyi ve yayınlamayı düşünseydi daha mantıklı bir hareket olurdu. katkı sağlamak yerine baltalamak tam anlamıyla bu olsa gerek. öte yandan evet sırf bu videoyu çekti diye umarım başına bir şey gelmez.

(bkz:cesur kacav)
video yu izleyince ilk pasif olma tecrübesini vlog olarak çekip yüklemediğine şükrettim.yakında bu tür videolar da gelirse kimse şaşırmasın.düşüncelerini paylaşmaya çalışan sıradan biriyim demiş zaten.bunun üstüne fazla söz söylemeye gerek yok.sadece kendisini zor duruma düşürebilecek kritik konularda ki videolarını bu kadar özensiz hazırlamaması gerek bence.
bence bu tarz insanlar eşcinsel olgusunu çok yanlış yansıtıyor. şahsen bizim ülkedeki onur yürüyüşlerini de desteklemiyorum çünkü etik olmayan davranışlarla hakkımızı savunuyoruz. bir ülkede devrim yaratmak bana göre başarılarla ve eğitimle oluşacak bir şey, fakat bu da hiçbir zaman olmayacağı için en iyisi kendinize dikkat etmektir.
sweet sweet google adsense