iran'da eşcinsel yok

iran cumhurbaşkanı mahmud ahmedinejad, bm genel kurulu toplantıları için gittiği new yorktaki ilk açıklamalarında, israili işgalci olmakla ve ırkçılıkla suçladı. bu nedenle israili tanımadıklarını belirten konuk cumhurbaşkanı, ülkesinin eşcinsellere yönelik tutumuyla ilgili soruya ise "iranda eşcinsel yok" diye yanıt verdi.

(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)

http://www.frmtr.com/guncel/1251111-iran-cumhurbaskani-mahmud-ahmedinejad-iranda-escinsel-yok.html
iran dan gelen yeni bir bilgiye göre, ülkede 2 adet göçmen gay yaşadığı ortaya çıkmış.
türkiye de de yok. görmezden geliniyoruz. ama hürt açılımı mürt açılımı yapıp, başörtüsü konusunu sorun ilan edip, kişisel özgürlükler gibi kelimeler ile yalanlar arasında bile yer alamıyoruz.
çoğu eşcinselin dini, toplumsal nedenlerle, türlü baskılarla, komplekslerle henüz kendini kabul etmediğini varsayarsak iran gibi muhafazakar bir ülkede görece doğru bir yaklaşım. sonuçta anket yapılsa birçok ülkede benzer sonuçlar ortaya çıkacaktır. ancak eşcinsellerin görünürlüğü ile varlığı farklı şeylerdir. eşcinselliği- ki kastedilen asla sadece cinsellik değildir- kapalı kapılar arkasında yaşamak zorunda bırakılan eşcinseller zaten yoktur, yok sayılmaktadır. buysa uygulanan en büyük şiddettir.

(bkz: dikkat gay çıkabilir)
daha humeyni yurtdışında sürgündeyken eşcinsel bireylerin cinsiyet değiştirmesini onaylayan bir fetva vermişti. eşcinsel ilişki sırasında yakalanmanın erkekler için idam, kadınlar için kırbaç * ile cezalandırıldığı iranda, eşcinseller hayatta kalabilmek için ne yazık ki istemese de ameliyatla cinsiyet değiştiriyorlar. iran dünyada tayland dan sonra en çok cinsiyet değiştirme operasyonunun yapıldığı ikinci ülkedir. orada "ben erkeğim ve bundan da memnunun, ama kendim gibi erkeklerden hoşlanıyorum" deme şansınız yok. tüm eşcinsellerin kadın olmak istediklerini sanan salakça bir zihniyet var.
birinin iranlı yöneticilere ayı hareketinden bahsetmesi lazım.
yanlıştır. sayıyla burdaki hollandadan daha fazla yoksa adımı değiştiririm.
aslında yoktur evet. neden mi? çünkü ülkede eğer en ufak bir eşcinsel eğiliminiz olsun, direk ameliyatla kadın yapılıyorsunuz. kesiyorlar anlayacağınız.
halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu
babam da bizim evde eşcinsel yok diyo. çok gülerek uzaklaşıyorum ortamdan.
yok gibi çünkü farkedilenlerin hepsini ya ameliyat ettiniz ya da öldürdünüz. peki ya fark edemedikleriniz?
konuyla ilgili olmasi bakimindan "a jihad for love" filmi mutlaka izlenmelidir. 12 ayri ülkede gay ve lezbiyen müslümanlarin sorunlarini irdeleyen bu belgeselde, iran la ilgili olan bölüm gerçekten en trajik olan bölüm.
yoktur çünkü olanlar ya başka ülkelere kaçıyor ya da toplu infaz ediliyor. sadece asılmıyorlar da, bi kuyu kazıp insanları içine doldurduktan sonra benzini döküp diri diri yaktıklarını gösteren onlarca video da çekiyorlar övünerek. islam ülkelerinde eşcinsel olmak tanrının riyakarlığıdır.
ben küçükken sarışındım.
iran'daki eşcinsel tanımı * kanadı olup suda yaşarken aynı anda konuşabilen bir canlı türüne takabül ediyorsa,doğrudur.iran'da ve dünyada eşcinsel yok.
oldu canım zaten benim şeyimde kafamda saçlarımın arasında
cok dogru önerme. türkiyede de yok. sadece bir-iki gavur memleketinde var, hani ahlaken çökmüşler din iman yok ya ondan.
  • /
  • 2