joanne kathleen rowling

harry potter serisiyle üne kavuşan yazar. dünyanın en zenginleri arasındadır. harry potter serisi dışında yazdığı ilk kitabı boş koltuk satışa sunuldu.
kitap yazarak nasıl milyoner olunur diye bir kişisel gelişim kitabı yazsa hayatıyla tanıklandırabileceği için fazlasıyla rağbet göreceğini düşündüğüm; harry potter'daki yaratıcı ve sanatsal düşüncesini kıskandığım yazar. daha evvelden çocuk kitapları da yazmışlığı var imiş. ayrıca erkek çocukları kadın olduğunu öğrenirse kitaplarını okumaz diye ismini mi ne kısaltıp co diye gezmiş ortalıkta. tohaf. çok tohaf.
harry potter'ı pek sevmem o yüzden kendisine de pek bayıldığımı söyleyemeyeceğim ama dumbledore'un gay olması hakkında kendisini eleştren bir kişiye çok da hoş bir cevap vererek takdirimi kazandı.

http://www.buzzfeed.com/jessicaprobus/jk...

cinsiyet kavramının yıkılmasına karşı çıktığı için sosyal medyada tepki çeken yazar
toplumsal yararcılık gösterip cinsiyet kavramının devamını tabi ki savunur. milyarderler böyle naparsın.

2016 yılında çıkardığı harry potter and the cursed child kitabı hala 144₺ ye alıcısını beklemektedir. dünya'daki ilk milyarder yazar olmasına şaşırmamak gerek.
aklı, mantığı, kadını savunan yazar. bu yüzden yazdığı her şey farklı yöne çekilmiş, kendisinden bin beter davranan erkeklere yapılmayan muammele yapılmıştır.

bunun tek bir sebebi var, rowling bir mürted, kafir değil. rowling bu insanların savunduğu ideolojinin içinden gelen ancak bunun yarattığı tehlikeleri dile getirebilen bir "hain"di onların gözünde. bu yüzden kendisine şiddet uygulayan kocası ile röpörtaj yapıp haklı çıkarabilecek kadar alçaldılar.

ne kadar zorlarsanız zorlayın, rowling istediğiniz, onu sokmaya çalıştığınız kötü kadın değil. kendi isteği dışında milyarder olmuş, bu paraları bapışlaya bağışlaya kendini o listeden sildirmiş bir kadın rowling. aile içi şiddet görmüş, boşanmış, desteksiz, beş pulsuzken yazdığı ve defalarca reddedildiği kitabı ile ünlü olmuş bir kadın. nedense ona gösterilen nefret, dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen çalışanlarına tuvalet molası bile tanımayan bezosa gösterilmez.

[kaldı ki, başarılı kadın yazarlar hep bir şekilde deli, manyak, ruh hastası olarak gösterilmeye çalışılırlar. örneğin stephanie meyer twilight yüzünden çok acılar çekmiştir. tek yaptığı gördüğü bir rüyayı kağıda dökmek olan bir kadına sanki büyük bir suç işlemişcesine dünyada olmadık edilmiştir. hatta bu kadın kendisinden intihallenen fifty shades of grey'e dava bile açmamıştır bu yüzden]

rowling'e olan bir çok asılsız iftira aslında insanların ne kadar haset olduğunu kanıtlıyor. rowling kitaplarına gay karakter koyamazdı çünkü gay'in g'si dönemin ingiliz yasaları tarafından çocuklara yasaklanırdı. fantastik beasts'de gay olmamasının nedeni ise blink and miss gay karakter koymayı seven film şirketleri. bütün o woke corporationlar çin ve rusya marketini kaybetmek istemiyor. neyse.

rowling gerçekten paraya tapan biri olsa, elini suya sabuna sokmaz, liberallerin okduğu tek kitap harry potterın yazarı olarak yaşar giderdi. kısacası, rowlingin bu mevzulara karışma nedeni, kadın haklarını önemsemesi.

[önemli not: burdan sonra konuşacaklarım türkiye medeniyeti 50-100 sene geriden takip ettipi için burada geçerli değildir. transtrender, truscum, transmedicalist, terf, tehm tartışmaları yapabilecek durumda değiliz henüz]

radikal feminizm 101 olarak şöyle gireyim. kadın olmak, biyolojiktir. bir kadının yaşadığı baskı, cimsiyetini nasıl ifade ettiğinden değil, direkt olarak kadın olmasından kaynaklıdır.

yani butch olmak, femme olmak, makyaj yapmak yapmamak önemli değildir. ne olursanız olun, ne kadar uyum sağlarsınız sağlayın sokakta emziremezsiniz, adet görmeniz ayıplanır vesaire.

trans hareketi ise sex based oppression yerine gender based oppression olduğunu savunuyor. bu yüzden onlara göre kadın olmak, kadın olarak hissetmekten geçiyor. yani kadınlıktan biyolojiyi attığınızda elinizde sadece cinsiyetçi stereotipler kalıyor. kırılganlık, çekingenlik, anaçlık gibi şeyler aslında kadın olan değil, kadınlığa ithaf edilen şeyler. yani baskıya karşı çıkarken aslında cinsiyetçi söylemleri meşrulaştıran bir yapı bu.

bu yüzden trans kadınların ne kadar erkek olduğu o kadar bariz ki. daha doğrusu, sosyalleşme dediğimiz olgu. radikal feministlerin sürekli aldığı "sikilme", "tecavüz edilme" "öldürülme" tehditleri aslında oldukça erkek. hiçbir kadın, başka bir kadına tecavüz tehditi yollamaz. yada trans kadınların adet fetişizmi çok gariptir. adet onlar için etraflarındaki herkesi azarlayıp "ama adeeetč diyerek çikolata yiyecekleri bir dönemdir. çünkü gördükleri stereotipik kadınlık budur. kadınlık ped bulamamak yada tuvalette kanlı bok silmek değildir.

ispanyolcada mesela nuestra bizim demek, feminen. ama bir erkek bile olsa nuestro olur, maskülen. bu, sadece kadınların olduğu ortamların güzel bir ortamıdır. eğer bir ortamda bir erkek bile varsa, o ortamda kadınlar rahat rahat konuşamaz, düşünemezler. yani bir dahaki sefere "erkek olduğu için meme kanseri grubuna alınmadı" haberini okuduğunuzda şunu hatırlayın. hiçbir kadın zaten objeleştirilmiş olan memelerini başka bir erkeğin huzurunda açmak zorunda değil.

transların kadın temelli alanlara girme isteği bu yüzden bir truva atı." transım çünkü böyle hissediyorum" dönemi sayesinde ruj sürüp etek giyen herkes kadınlar için olan alanları kullanabiliyor.

bunun lgbt ile alakası nedir derseniz, çok alakalıdır. lgb, same sex attraction üzerinedir. yani kendinizle ayni biyolojik cinsiyete ilgi duyarsınız. farkettiyseniz bu trans retoriğine çok aykırı bir olaydır. bu yüzden sürekli same gender attraction diye değiştirmeye çalışıyorlar. çünkü hiçbir gay, ne kadar şantaj yaparsanız yapın, vajinalara ilgi duymaz. duyuyorsa gay değildir zaten. ancak hala bile penis in vagina sexi gay diye yutturmaya çalışıyorlar. niye? çünkü vajinanın sahibi erkek gibi davranıp giyiniyor.

bu deliliğin bu derece destek almasının nedeni, gizlice homofobik olan liberaller ve açıkça homofobik olan muhafazakarların ortak noktası olan "gaylik normal değildir ve tedavi edilerek heteroseksüel yapılmalıdır" inancını doğruluyor olması. artık yasalar sağolsun, çocuğunuz trans olduğunu söylerse ve itiraz ederseniz çocuğunuzu alabiliyor, okullar çocuğunuzun beynini yıkayabiliyor ve daha ergen olmamış çocuklara hormonla "tedavi" ederek heteroseksüel yapabiliyorlar. ne gariptir ki, mevzu trans hakları olunca ışık hızıyla geçen kanunlar, cinsel yönelim olunca yıllarca muhafazakarlar tarafından engelleniyor. halbuki, tam tersi olması gerekmez miydi?

neden? çünkü 3,5-5 yaş arasında lezbiyenler 16-24, gayler 21-37 kat daha fazla cinsiyet uyuşmazlığı yaşıyorlar. yani bir nevi kendilerine empoze edilen heteroseksüel gerçekliği reddediş bu. yani tiger momların benim oğlum trans dediği 5 yaşındaki çocuklar aslında gay. muhafazakarların ses çıkarmaması bu yüzden. gelecek nesil eşcinseller heteroseksüele çevriliyor, bu sayede kendi heteroseksist dünya düzenleri takviyelenmiş oluyor.

geçenlerde bir araştırma çıktı ingilterede. çocuklara verilen ergenlik önleyici ilaçların ne kadar zararlı olduğunu, kalıcı hasar bıraktıkları ile ilgili. bu araştırma sırf "transfobik görünmeyelim" diye 9 yıl saklanmış. 9 yıl! 9yıl boyunca.

bu hormonlar üzerine söyleyeceklerim ise, her akıl mantık sahibi insanın belirteceği gibi biyolojik süreçlerin engellenemyeceği. örneğin 0-5 arası dili öğrendiniz öğrendiniz, öğrenmezseniz beyin çöp. bu yaş aralığından sonra insanlar dili asla düzgün öğrenemez, çünkü beynin dilsel gelişimi durmuştur artık. tıpkı bunun gibi daha çocukken hormon verilmeye, kendi cinsiyetlerine dönüşmesinler diye ergenlikleri baskılanan çocuklar bir daha asla bu şansı elde edemeyecekler. kalpleri, akciğerleri, beyinleri ve cinsel organları gelişmeyecek. büyüyen vücutlarıma yetişemeyecek kalpleri, akciğerleri.

naziler yetişkin eşcinsellere yaptığında insanlık suçu olan bir şeyin çocuklara yapılmasının alkışlandığı bir çağdayız. akıl tutulması.

son olarak, lgbtqwerty olan gay hareketi, akıl tutulmasının zirvesindedir çünkü asla hayır demeyi bilememiştir. bakıyorum heteroromantik aseksüeller lgbtnin parçasıdır beğenmeyen defolsun tadında paylaşımlar. yahu sikişmeyen heteroseksüelle ne ortak noktam var benim? two spiritmiş, homofobik kızılderililerin gayleri hapsettiği oluşuma meşruluk kazandıralım. mesela nonbinary. aslında gender binarynin en büyük destekçisi. "saçımı uzattım çünkü feminenlik" dediğinde cinsiyet rollerini yıkmıyorsun, onları pekiştiriyorsun. ne zaman ki doğal olarak uzayan saçını uzatan bir erkek olduğunu kabullenirsin, o zaman yıkılır cinsiyet rolleri. panseksüel, kısacası şatafatlı biseksüel. böyle binlerce gidiyor.

bana inanmadınız mı? alın kendi gözünüzle bakın. https://www.reddit.com/r/lgballt/comments/ktmii1/exclus_encounters_circusgender_flags_in_comments/?utm_medium=android_app&utm_source=share

büyüyen "tolerans" ile birlikte kendini çok sıradan hisseden heteroseksüeller her zamanki gibi eşcinsel alanlarını kolonize etmeye devam ediyor. bu kadar.

sonuç olarak siz "aman transfobik olmayayım, bana söylenen her progresif mantrayı tekrarlayayım" deseniz de ben haplarla geri dönülemez şekilde zarar verilen eşcinsellerin hakları, zaten patriarşi tarafından ezilmiş kadınların hakları için;

i stand with rowling.

not: eper bu posta reeeeleyecekseniz, bari bir ovarit ve spinstera göz atın.