biseksüelleri eleştirmenin bifobi sayılması

yurdum biseksüellerinin için de bulunduğu durum.
kabul edin kafanız karışık çift taraflı oynuyorsunuz ve bunların zararını en çok geyler görüyor.geylerin hayatı zatenhiç kolay değil ve bunu bazılarınız çok daha zorlaştırıyorsunuz.zora düştüğünüz de biseksüel olduğunuzu öne sürüp ekstra saygı ve takdir beklerken bu bahaneniz çok can yakıyor.
ayrıca kendinizi aklamak için geylerin sadık olmayan,feminen,seks düşkünü diye suçlamak sizi daha çok komik duruma düşürüyor.*


edit:eleştiriye açıklığınız gözlerimi yaşarttı
bunun adı biseksüelliği eleştirmek değil, insanları eleştirmektir. her kesimden, çeşitten insanın kötü yönleri olabilir, biseksüellerin de olabileceği gibi. * *
ötekileştirmenin de yönelimi olmamalı. dilediğince ötekileştirmeli insan kendi gibi olmayanı. bir çoğumuzun yaptığı heterofobi gibi.
sanırım ben de biraz bifobi'lik var. ancak bunun nedeni bedensel değil de ruhsal. inanmıyorum biseksüellere...
bi birbirimize dadanmadığımız kalmıştı. insanlar her kesimden ne kadar da yok ediciymiş böyle? kendi kendimizi bitireceğiz. bir homoseksüelin, bifobisi olması nedir allasen? şaka mı...
sonuçta "...fobi" ler esasında doğal oluşan duygulardır.bir homoseksüelin biseksüellere yada biseksüelliğe negatif duygular,olumsuz düşünceler beslemesi bir biseksüel için çokta önemli olmasa gerek.
lgbt bireylerinin en büyük sıkıntısının ''ötekileştirilmek'' olduğunu hepimiz biliyoruz ama biseksüellik dendiği zaman ''canım o geçiş dönemi yalnız, homoseksüelliği kendine yakıştıramama durumu, biraz da sahtekarlık yaneee'' gibi ciklemelerinizi de eksik etmiyorsunuz. yılların psikoseksüel analistlerisiniz ya, freud'un kokainden bayılttığı at, lacan'ın da sol taşağısınız ya amına koyim ondan oluyo bunlar hep.
"ötekileştirmeyi" her şeyle karıştıranlar var. buradaki bifobim/ benim yorumum biseksüeller kahrolsun, yakın yok edin onları değil. biseksüel biriyle ilişkiye inanmadığım.
umarım daha anlaşılır olmuştur. ayrıca şunu da unutmamak gerekir, bir şeyi sevmemek ayrı bir şeyi yok etmeye, yok saymaya ve küfretmeye kalkışmak ayrı...
biseksüellik benim için hayatın büyük gizemlerinden biri olmuştur hep. hatta tanrıdan, uzaylılardan, cinlerden ve hayaletlerden sonra en gizemli varlıklar listemde beşinci sırada falan yer alırlar. çünkü biseksüelliğe inanıp inanmamak gibi bir durum söz konusu. hala inanıp inanmamam gerektiğini bilmiyorum. aynı şeyi tanrı, uzaylılar, cinler ve hayaletler için de söyleyebilirim.

birçok yazar biseksüellik için "geçiş dönemi" denmesine atarlanmış ancak şu ana kadar gördüğüm "biseksüel" örneklere bakarak buna başka bir şey diyemiyorum. belki gerçekten de biseksüeller vardır, bilemiyorum. ama karşıma gerçek bir tanesi çıkana kadar bu dine inanmamayı sürdüreceğim.

o yüzden "ayol biseksüel mi var ki bifobisi olsun" diyorum, şimdilik bütün söyleyebileceğim bu.

maruz kaldığı ötekileştirmeyi kendi ötekisine uygularken insanoğlunun ne kadar rahat olduğunu gösteren lgbt sözlüğü başlığı.
bsg dedirten durumdur. bi taraftan bizi anlamayan heteroları eleştirir bir taraftan da kendi içimizde ayrı gayrı yapacak husus ararız.

ben biseksüelim arkadaş. hayata gay olarak başladım. daha sonra kadınlarda tanışınca onlara da ilgi duyduğumu farkettim. benden korkmanıza gerek yok. sizin gibi insanım. siz nasıl kendi cinsinizden hoşlanıyor iseniz ben de hem kendi cinsimden hem de karşı cinsten hoşlanıyorum . bunda anlaşılmayak bişey yok. çamur atmak için yer aramayın.
seksolog alfred kinsey'in yaptıgı araştırmalar ve oluşturduğu testlerden sonra çıkan kinsey skalasında biseksüellik bir geçiş aşaması değil bir durum olarak değerlendirilmektedir. bu değerlendirmeyi baz alırsak sadace eşcinsel bir ilişki yaşamını gizlemek için yapılacak bir araç değildir. sevmediğiniz bir yemeği nasıl yiyemiyorsanız sevmediğini bir türlede beraber olamazsınız. isteyen arkadaşlar skalayı burdan bulabilirler (bkz:#73269)
kimse bana haklı çıkarmasın bir biseksüeli arkadaş. biseksüel = abaza
hemen her konuda kırmızı çizgileri olan biri olarak biseksüelleri sevmediğimi söyleyebilirim. ilişki açısından zerre güven vermemelerini geçtim arkadaş olarak da beni tam olarak anlayamadıklarını/anlayamayacaklarını düşünüyorum.

biseksüellik de nasıl oluyoranlayamıyorum diyen yazarlar veya okuyucular olabilir. sen nasıl sadece erkeklerden hoşlanıyorsan, rüyanda erkek görüyorsan, adam da iki cinsi de görebilir. yalan söyleyecek hali yok, his bu. belki sen o durumda olacaksın ilerde, bilemessin.

gerçek biseksüeller için diyorum bunu tabiki yoksa 5 sene önce bi kızın elini tutmuş adam da kendine biseksüel diyor onlarla zaten muhatap olmayın. koyun götüne gitsin.
oto boka fobik yaftası yapıştırmaktan ileri gelir. eleştirmeyi biliyoruz! ama eleştirilince de anlamıyoruz, kestirmeden yaftayı yapıştırıyoruz. işimize gelen neyse o dur.
eşcinsel diye tek tip bir insan türü olmadığına göre biseksüel diye tek tip bir insan türü de yoktur ve bu durumda biseksüelleri eleştirmek anlamsız ve aptalca bir olgu olacaktır. sırf eşcinsel olduğu için birileri eleştirildiğinde buna nasılki homofobi diyorsak aynı durum biseksüeller açısından da geçerlidir. biseksüelim ve hayatıma onlarca gey girdi seks veya arkadaşlık olarak. bu geylerin hemen çoğu seks düşkünü, kendiyle barışmakta sorunlu, içsel homofobisi olan, sevgililerini bir şekilde aldatan ya da planlayan, cinsel yönelimini romantik şeylerden ziyade fiziksel noktada tutan, sevgililikten kaçınan ( tabii toplum baskısı, rol model eksikliği, içselleştirlmiş homofobi vb. nedenlerden ötürü)yeri gelince gey arkadaşlarına kazık atmaktan çekinmeyen, yaşamı ve hakları için mücadele etmeyi küçümseyen kişilerdi. işin ilginci bunca şeye rağmen bu gey arkadaşlarımın çoğu biseksüeller için, burada yazılan tonla saçmalığı yinelemekten kaçınmaz, ortada bir çelişki olduğunun farkına varmazlardı. bana da götümle gülmekten başka bir seçenek kalmıyordu haliyle. biseksüelim. en azından 13 yıldır kendimle gayet barışığım. her iki cinsiyete de duygusal-fiziksel ilgim var. hiçbir sevgilimi aldatmadım. beni aldatan gey sevgililerim oldu ama. imkanım olduğu halde hiçbir zaman evlenme isteğim olmadı. toplum baskılıyor diye bir kadını bir erkeğe tercih etmedim. hayatım boyunca homofobiyle uğraştım ama geylerin bifobisi kadar beni yaralamadı. '' dostun bir gülü yareler beni '' demiş pir sultan abdal .
mevzu biseksüel var oluşu eleştirmek değil.öyle anlaşılıyorsa komik bir algılama sisteminiz var demektir.eleştirilen konu genel davranışlarıdır.ama mağduriyetten gelen üstünlük ve farklı olduğunuzu varsaymanız size bu şekilde bir savunma sistemi kazandırmış.
her neyse sizden alası yok sizden mükemmeli hiç yok.eşcinseller ve heteroseksüeller hayatınıza renk katan şeyler.
  • /
  • 3