eşcinsellerin yaşlılık dönemi

birkaç gündür kafamı acayip kurcalayan konudur efendim. heterolar evleniyorlar. çocukları , torunları oluyor. bir kaza olduğunda, hastalandığında, elden ayaktan düştüğünde; kendilerine bakacak, destek olabilecek evlatları oluyor. bizim ise böyle bir şansımız yok. en iyi ihtimalle sevdiğin yanında olur ki bizim camiada sadakat kaçımızda var tartışılır. yine de biri diğerinden önce ölecek ve kalan hayatına tek devam edecek. hatta yüksek ihtimalle yalnız basına veda edecek. zor yani. düşündükçe sinirlerim bozuluyor, gözlerim doluyor acı gerçek karşısında. var mı bu konunun içinden çıkabilecek?
valla bu durum için en iyi strateji, "vah benim kara talihim" diye uzak ve kesin olmayan bir gelecek için endişelenip bugünü kendine zehir etmek yerine, elimdekilerle nasıl harika bir hayat yaşayabilirim, potansiyelimi nasıl sonuna kadar değerlendirebilir, nasıl imrenilir bir gelecek yaratabilirime enerjinizi harcamayı tavsiye ederim. sonuçta yaşlılık herkes için zor bir dönem ve çocuklarınızın olması yaşlılığınızın harika geçeceğinin garantisi değil. etrafınızda, yakın çevrenizde eminim hetero hetero yaşamış, çocuk yapmış ama yaşlılığında sefil kalmış bir sürü insan vardır. siz çocuk yetiştirmeye harcayacağınız parayı ve zamanı güzel ve faydalı bir hayat geçirmeye ve yaşlılığınızda rahat bir huzurevinde yaşayacak parayı biriktirmeye harcayın derim.
bir çift olan eşcinsel erkekler aynı anda andropoza girdiyse çok eğlenceli oluyor izlemesi. en azından izlediğim dizide böyleydi.
şu anda içinde bulunduğum dönem . hiç korkmayın yaşlı olduğunuzu anlamıyor ve kabullenmiyorsunuz. ateşin en arttığı dönem
bugünümüzden ne farkı olacak? belki biraz hastalık, belki ağrı sızı. en büyük fark anne babasızlık olacak.
ya bir de yaşlılığında mutlu olmanin garantisi çocuk sahibi olmaksa, bu da çok zor bir sey değil. düzgün bir arkadaş çevren varsa, elbette aralarinda birileri erkeklerle olan ilişkilerinden sıkılmış ve evlenip çocuk yapma umudunu yitirmiş, kendi kendine cocuk yapmayi düşünüyor oluyor. bunu konuşup sperm vererek ve hatta cocuk bakımını beraber ustleneceginizi söyleyerek, ve hatta evlenme teklif ederek, gül gibi aile kurabilirsin. bu senin düzgün bir sosyal çevren olup olmadığıyla da alakalı yani. önce sen kendin adam ol, sonra hetero olmasan da senden çocuk yapmak isteyen çıkacaktır. en büyük sıkıntı kaynağın buysa, bunun da çözümü var yani.