antalya

rusların mesken tuttukları güzel şehrimiz.
menderes türel döneminde çok hızlı ve modern gelişme gösteren şehir.... *

yazları kalabalıkta sıkıldığım, kışları yazlarını özlediğim her türlü sebze ve meyveden reçel yapılan narenciye şehrimiz...
en sonunda her yaz olduğu gibi doğusundan batısına her tarafını gezme vakti gelen şehir. *
kalınan pansiyonda herşeyin güzel ama bi cinayet olsa da şenlensek dediğim şehir. şöyle agatha christie romanlarındaki gibi yollar kapansa, gecenin köründe elektriksiz kalsak tam poker oyununun ortasında, mutfaktan bir çığlık gelse, almancıların * büyük kızı kırılmış bir bardağın yanında ölü bulunsa, ve sessiz sakin havuz kenarında kitabını okuyan ünlü dedektif dexter6 pardon hercule poirot olayı sabah şafak sökene kadar herkesi pansiyon personelinden, misafrlere kadar sorgulayıp olayı çözse mesela *.
benim sehrim güzel sehrim *
her klasik istanbullu gibi birgün yerleşmek planları yaptığım şehir.
en görgüsüz, en varoş turistleri kendine çeken, denizi hamam suyu, havası ayrı bir sıcak (bildiğimiz sıcak değil, daha dahası) şehir. iki kere havale geçirdiğim yerdir aynı zamanda (karpuzkaldıran'da)
staj yapmaya gelerek hayatımın en büyük hatasını yaptığım, sikimsonik şehir. yok mudur buradan ayıcan falan zaman geçirecek?
bana sorarsanız yazın çekilir çile değildir
burada çok güzel koylar vardır; şehir merkezinden uzakta. o tarafları gezmiştik birkaç sene önce. denizi sıcaktır ama sakin yerler keşfedip, bungalov tarzı ağaç evlerde kalırsanız hayatınızın en güzel anlarını geçirebilirsiniz.
deniz kenarın yaşanılası şehir gibi şehirdir. üniversitesinden hastanesine, ulaşımından temizliğine, sosyal imkanlarından kültürel aktivitelere kadar mini bir istanbul'u andırır. benim de emeklilik hayalimi taşır. belki bir gün.
sıcağına düştüm, temmuz ve ağustos aylarında cayır cayır yanarken iş için gidilir mi bu şehire,
paşa paşa gidilir...

yandım antalyam, su ver
torosların eteklerinde kocaman bir doğa harikası.yeşil,mavi ve gökkuşağının tüm renklerini görebileceğiniz güzelim şehir.* alanya,side,konyaaltı plajı,tarihi mekanlar,mitolojiden fırlamış gibi duran beldeler...yaşamayı istediğim şehirlerden biri bakalım zaman ne gösterecek.
illaki gidilecekse nisan-mayis veyuhut eylul-ekim aylarinin tercih edilmesi gereken. yaz sezonunda ise havasi sauna denizi hamam suyundan farksiz oldugundan sadece bir pestemal ile gezmek gerekir
kl08 numarali otobusle hicbir polemige gerek kalmadan sehrin bir ucundan oteki ucuna kadar tek biletle (1,75tl) gidebilirsiniz.
5-6 sene öncesine kadar her yaz ailecek tatil yaptığımız şehrimiz.hatırlıyorum bir keresinde manavgat şelalesi?ne en sevdiğim parmak arası terliğim düşmüştü.zorla sopa yardımıyla terliği aldırmıştım. * o kadar uğraştan sonra yarım saat geçmedi terlik koptu. * * *
ergenliğini insan burada geçirmişse kaleiçinde daha öğlen 2 de sarhoş olup rockbull tuvaletinde ayılmaya çalışmışlığı ve kaleiçinden çıkamamışlığı, antalya lisesinin yan sokağındaki takıcılardan siyah kolyeler alıp ışıklar caddesinde boş boş tüm gün dolandığı olmuştur, olmalıdır
  • /
  • 4