eşcinsel sözlüklerde homofobinin kralına maruz kalmak

bir kısım hetero olduğu iddia edilen sözlüklerde sırf eşcinsel diye sırf homoseksüel tanımlı entry girdi diye ötekileştirilen yer yer hakaret ve sinkafa uğrayan yazarın; aynını hatta daha fazlasını eşcinsel mecra sözlüklerde yaşaması halidir.

bu durum yavrusunu yiyen timsah gibidir aslında, kendi gibi olana kendi gibi olmasa bile eşcinsel temelli bir alanda yaşamak isteyene yapılan garezin yazı yoluyla yansımasıdır. zaten toplum olarak her türlü şiddet ve homofobi önellerine maruz kalıyorken aynını gay sözlüklerde yaşamak; hiç insancıl değil kanımca.
kendi cinsinden birisi ile iliski yaşanmasından ziyade escinsellerde başka bir ahlak sorunu olduğunu dusunuyorum. malesef turkiye'de eşcinseller ahlaktan yoksun bir yapi içerisindeler. kendimi de dahil ediyorum. sozluklerde yapılan da bu ahlak dışı yaklaşımların elestirilmesinden başka bir şey değil. buna mustahakiz. bunun homofobiyi koruklemesinden dolayı da uzgunuz!
xxxfobinin topluluklara değil, kişilere ait olduğu düşünüldüğünde hiç şaşırtıcı olmayandır. keza bahsettiğimiz sözlükler, topluluklar da sen, ben, o tarafından oluşturulmaktadır. dolayısıyla sırf aynı cinsel yönelim dolayısıyla bir araya gelmiş kişiler neticesinde "fobi-free" beklentisi polyannacılığın tepe noktasıdır. kabul etmek gerekir ki, kafamızın içindeki bu önyargı içine dahil olduğumuz gruplar, topluluklar tarafından değiştirilmesi mümkün olamayan çünkü değiştirilmesine kişisel olarak izin vermeyeceğimizdir.