sitges

barcelona ya çok yakın bir tatil beldesi. katalan bölgesinde. ve bir gün ispanya ya gidebilirsem özellikle görmek istediğim ilk yer. duyduğum kadarıyla tam bir gay cenneti hüviyetinde. sokakta bir erkekle öpüşmenin, kumsalında yiyişmenin filan yadırganmadığı bir yer düşünün. yeterince motive edici, değil mi?
barcelona'ya trenle 40 dakika uzaklıkta olan ufak kasaba. bir gay için yaz cennetinin tanımı bana kalırsa. bu yazımın büyük bir kısmını geçirdiğim bölge. gay yoğunluklu, gay ve sadece erkek gayler için olan koylara sahip. bunların içerisinde tamamen nudist olanlar da var. ancak 80 yaşında amcaların da olduğu gerçeğini gözden çıkarmamak gerek.
gay pride ının eğlenceli olduğu, gay barlarıyla ünlü küçük balıkçı kasabası. beni en çok şaşırtan sitges da gay pride günü yaklaşık 20 kişilik bir türk turist grubu görmemdi. oraya neden geldiklerini hadi madem geldiler neden eşcinsellere bakıp "öğk midem kalktı" edasıyla onları incelediklerini hiç anlamadım. onlarla aynı ülkeden olduğum için utanarak uzaklaştım yanlarından.
yaz aylarında gittiğinizde acaba buraya heteroseksüelleri almıyorlar mı diyecek kadar yuksek gay nüfusuna sahip tatil beldesi. gece hayatı aşırı renkli ve her zevke ve fetişe hizmet eden mekânlara sahip. yerel halk aşırı dost canlısı ve gaylere karşı hiçbir sorunları yok. merkezine yakın bir karışık nudist sahili ile merkezden taksi + yürüme dahil 45dk lik uzaklıkta sadece gaylere özel nudist beach de mevcut.