naturalistbear

Durum: 38 - 0 - 0 - 0 - 19.02.2021 15:57

Puan: 748 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 2

drag queen

zamanında dudakların cengi vardı bunun için madır öktiş önderliğinde. o da kapandı iyi mi

bear olma günlüğüm

selam, başlığı sildiğim için kusura bakmayın. özelime yapılan kötü yorumlar dahilinde kendi kendime bunu paylaşmadan yapmaya karar verdim. destek alıcam diye köstek çıkarmaya gerek yok. iyi günler

suikodencub

aşırı sexi bir yüzü var. inşallah bir gün tanışırım ve beni beğenir (utanma emojisi)

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yanlış coğrafyada doğmak tabi ki.

herkes başlık altında tek bir konuya yoğunlaşmış. bağlılık, açık ilişki, uzun süre bir ilişkinin devam etmemesi. kısacası hepiniz bir heteroseksüel ilişkide olduğu gibi bir aşk belki de bir resmiyet istiyorsunuz. bizim de ölene kadar yanımızda olacak bir aşkımız her saniye aşkla bakacağımız bir insan olsun istiyorsunuz. ama bir şey unutuyorsunuz yanlış coğrafya da doğdunuz.
bir hetero gibi sevgilinizi belkide hiçbir zaman ailenizle tanıştıramayacaksınız, evlenemeyeceksiniz, sokakta el ele tutuşmanız zaten imkansız, insanlar içinde rahatça bu benim sevgilim lan diye sarılamayacaksınız bile. bu bir şeylerin resmi olmaması, devletlerin bize verilen hakları aşırı kısıtlı tutması, toplumun bize bakış açıları böyle olduğu sürece türkiye'de sağlıklı uzun bir süreli ilişki beklemek imkansız. bundandır ki türkiyedeki bazı eşcinseller eşini sevmese bile zorunluluktan, toplum baskısından ve yalnız kalma korkusundan karşı cinsle evleniyor.

2 üstümdeki entry'de yazılanı bile düşünmek acı verici. şunu okurken gözlerim doldu dostlar. gittiğiniz otelde bile paranoyak olup 2 ayrı yatak alıyorsunuz. bu kadar gizlisiniz işte.

durum böyle olduğu sürece karşıdakinin size bağlılık göstermesi, hatta sizin bile karşıdakine bağlılık gösterceğinize tam emin olmamak daha iyisi. ortadoğu ülkesinde olduğumuzu unutmayalım.

ama ümitsizliğe kapılmayın. bir gün umarım sizi her daim sevebilecek insanı bulursunuz . ya da ne bileyim yurtdışına falan gider sizi sevebilecek birilerini bulursunuz.

tek yön

açılınca gideyim mi sizce sayın yazarlar. ben bear arıyorum. orada lubun twinkleri hiç çekemem valla. bear nüfusu bol mudur

android tip vücut

bu benim vücudum :( keşke yağlarım her yere eşit dağılsa

madır öktiş

yurtdışında mühendislik okurken ben sevdiğim bölüme gideceğim diyerek boğaziçi felsefe okuyan bir insan. videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. cinsiyet algılarını yerle bir ediyor. arkadaşlarını da tanıyorum. istanbulda lgbti adına oluşan etkinliklerin başlarında gelmekteler . harika samimi insanlar .

sitges

gitmeyi çok istediğim ispanya şehri. eylülde en büyük bear etkinliği oluyor ve on binlerce bear her yerden akın ediyor. hatta giden kişilerden gördüğüm kadarıyla burayı çok güzel bearlar kapatmış gibi. yani hetero insanlarda geliyor tabi ama daha çok bear nüfusu hakim .bu 5 sene içerisinde gitmeyi deli gibi istiyorum

17 nisan 2020 market çalışanını gözlerimle yemem

seks hayatınızı iki kelime ile anlatın

jet sosyete'deki eşcinsel karakterin tepkilere sebep olması

ben artık kaç kere -'sen eşcinselsin ama feminen değilsin'- 'gayet normal davranıyorsun..(artık normal neyse andavalın gözünde)' tarzı tepkiler aldığımı hatırlamıyorum. her feminen eşcinsel olmadığı gibi her eşcinselde feminen değildir. bu algıyı yaratanların da beynine sıçayım.

karantinaya bir kitap film dizi önerisi bırak

15 gündür aşşşırı sıkıldım sözlük. desteklerinizi bekliyorum . ben başlıyorum
kitap;yeraltından notlar
dizi ; after life
film ; the platform

çirkin gaylere tavsiyeler

@robertpaulsonunkocamemeleri +1 ne güzel yazmış

yazarların en etkilendiği iltifatlar

karşımdaki yavrum dediği zaman aşırı hoşuma gidiyor . çok sahiplenici geliyor kulağa

gelecek bir sonraki sevgiliden beklentiler

öyle olmalı ki , insan hayatta bir kere aşık olur algısını üzerimden atmalı. konuştuğum her insanda onu aramaktan bıktım. her şeyiyle öyle olmalı ki bu arayışımı yerle bir etmeli .

sait faik abasıyanık

@yumuklusucurta yıllardır bunu arıyordum :d:d dünyanın en güzel videosu bana göre

kaçan balık büyük olur

bear sevgilimi kaybettiğimde söylediğim söz

seks başlıklarından bunalmak

burası ayı ve ayı severlerin toplanıp muhabbet ettiği bir sözlük. elbet cinsel konular konuşulabilir lakin her gün açtığımda cinsel içerikli başlıklardan başka başlık kalmadığını görünce “õh” oluyorum . siteyi ayısözlük olarak bilmesem “sex sözlük” sanardım sanırım . .

heteroseksüel çiftlerin öpüşmesinin iğrenç olması

heteroseksüel bireylerin çoğu da homoseksüel bireylerin öpüşmesinden irrite duyuyor. çok garip

zirve düzenleme rehberi

  • /
  • 2

şabaniye

kemal sunal'ın kan davasından kaçmak için kadın kılığına giren, abartılı makyaj, elbise ve kadınsı tavırlar sergileyen şaban/şabaniye karakterlerine can verdiği çok başarılı bir yerli drag queen uyarlaması film.

erkeklerden (pavyonun sahibi ve kan davalı olduğu adamdan) kaçtıkca dikkatlerini çeker. yer yer sert iğneleyici davranır. sesi çok beğenilir assolist olur. konuşmalarında da çok bel altı espriler yapar.

şabaniye'nin aşık olduğu kadın da şaban'ın aksine töreye, kan davasına düşkün, erkeksi tavırlı bir karakterdir. bu açıdan film stereotipik cinsiyet rollerini eleştiren bir filmdir gözümde. şabaniye'nin film çekimlerinde sahilde kartal tibet'le koşup sarıldıkları sahne, erkeklerin sigarasını yakmak için yarıştıkları sahne hoştu...

filmdeki aşk üçgenini anlatan güzel bir görsel...

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

belli bölgelerde kendini kabul eden ve cinsel kimliğini yaşayan insan sayısının az olmasından dolayı sürekli herkesin birinin eski çıktığı olması kaçınılmazdır.bu ilişkiler, yaşantılar kaçınılmaz olarak insanın kendini tanıma sürecini oluşturduğu için de genelde herkes herkesi kötü lanse etmeye meyillidir. bir avuç insan topluluğunun sirkülasyonundan oluşuyor.

uzak mesafe ilişkileri de yine ufak bir komünite olmanın kaçınılmazları arasında.

şahsi olarak en dert yandığım şey şehir dışında beraber vakit geçirmenin zorluğudur. tatil için bir otele gitmek isterseniz çift kişilik yatak rezervasyonu yapmanıza rağmen iki tekli yatak verilince buna itiraz etmek zorunda bırakılmak rahatsız edici ki ülke sınırları içinde nasıl bir tepki alacağımızı bilemediğimiz için itiraz da etmiyoruz...
kaç şehir gezdiysek muhakkak yüzde yetmişinde tekli yatakları birleştirmek gece uyurken yatak arasına denk gelip uykudan olmak... tam bir rezalete dönüşebiliyor. otel çalışanlarının bu konuda daha düşünce sahibi olması bu kadar zor mu?
ayrıca polise verilen otel rezervasyon bilgilerine odanın yatak şekli de veriliyor mu merak ediyorum. bir nevi ifşa olarak görülebilir mi bu kayıtlar acaba? iki adam çift kişilik yataklı odada kalmış kimlik bilgileri de elinde polisin... biraz paronayakça da gelebilir...


gördüğünüz üzere hak mücadelesinden, cinsel yönelim eşitliğinden, toplum tarafından kabul görmekten umudunu kesip kendi kabuğunda yaşamaya evriliyor insan. kaderimiz olan coğrafya utansın.

fitness da ısınma yerine oryantal yapmak

bugün evde biraz spor yapayım dedim. en sevmediğim kısım da ısınma hareketleridir. ısınma hareketlerine başladıktan 2 dk. sonra aniden göbek atmaya başladım. sonra dedim ki neden olmasın bundan sonra ısınma hareketleri yerine oryantal yapıcam. herkese de öneririm çok daha eğlenceli bence.

ayı sözlük itiraf

dün rakı masasında dertlerimizi meze yapıyorduk yine.
yapıyorduk derken arkadaşlarım yapıyordu doğrusu. herkes çekilen dandik aşk acısı ağlaya ağlaya anlatıyor. dandik diyorum çünkü 1 çift memeye acılarını unutacak insanlar.
anlatıyorlar sözlük, sürekli bir şeyler diyorlar ama duymuyorum. okyanusun dibine çapa atmış gibi boşluğa bakıyorum. o kadar boğluyorum, sıkılıyorum ki anlatamam size.

derdimi anlatamıyorum, nasıl anlatayım ki hepsi kapalı kapılar arasında yaşanmış, yasak elmadan ibaret onlar için yaşadıklarım. içimden sadece siz ne anlarsıniz aşktan demek geçiyor ama yutkunuyorum.
muazzez abacı vurgun çalıyor öyle bir içten söylemişim ki "ulan yorgo derdin mi var sanki keşke senin gibi olsak" diyorlar, gülüyorum "benim derdimde dertsizlik işte" diyip geçiyorum.
çektiğim acının, yaşadıklarımın birazını yaşasalar keşke. keşke beni anlayabilecekleri bir gün olsa.

tanrı varsa şayet neden bu yaşadıklarımı bana reva gördü bilmiyorum. sınavsa şayet neden en zor kağıt bana geldi anlamıyorum. günden güne yok olmak bizimkisi.
sahi yok oluştan kurtuluş var mı?

arkadaşa eşcinsel olduğunu söylemek

gelecekteki dusmaniniza verilen büyük bir kozdur.

sait faik abasıyanık

zirve düzenleme rehberi

herkes diyemesek de belli bir kitlemiz, bir şekilde bir zirve altında toplanmak, görüşmek ve tanışmak istiyor. ancak çoğu zaman kimsenin elini taşına altına koyduğunu göremiyoruz. bunun aslında ne kadar kolay olduğundan bahsetmek isterim.

zirve nedir, neden düzenlenir, nasıl olmalıdır, kimler düzenleyebilir? ( sözlük kuralları değildir, şahsi yorum içerir)

zirve nedir?
ayı sözlük bazında konuşacak olursak, isteğe bağlı bir tema çerçevesinde ayı sözlük yazarlarıyla bir araya gelmek için düzenlenen etkinliklerdir.

neden düzenlenir?
bir araya gelindiğinde, birbirini tanımayan yazarların tanışmasını, yeni yazarların sözlüğe daha hızlı aidiyet hissini kazanmasını, halihazırda tanışan yazarların birbiriyle daha yakın ve samimi arkadaşlıklar kurabilmesini sağlayacağına inanıyorum. zirvenin teması ve etkinliklerine göre de beraber eğlenebildiğimiz bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

nasıl olmalıdır?
buna dair bir kural bence yoktur. beraber yapılmak istenen herhangi bir aktivite altında, birden fazla aktivite içeren bir etkinlik planı oluşturularak istendiği şekilde vakit geçirilebilir. yani kafanıza göre...

kimler düzenleyebilir?
zirve düzenlemek için sözlük sahibi, yöneticisi, editorü, moderatorü olmak gerekmiyor. sözlük yazarı olan herkes istediği şekilde, istediği zaman zirve düzenleyebilir. yapacağınız tek şey yer ve zaman belirleyip, ne için toplanacağınızı belirtmek geriye de konuyla ilgisi olan olmayan farketmez yazarların katılımı kalıyor.

uğraşacağınız şeyler mekana rezervasyon gerekiyorsa onu yapmak ve zirve içeriğine bağlı olarak düzenleyeceğiniz aktivite varsa organize etmek. düzenlenmiş eski zirvelere bakarak fikir edinebilirsiniz.

umarım zirve düzenleme konusunda biraz da olsa cesaret kazandırır bu yazı. sizin de bu sözlüğün bir parçası olan yazarlar olarak görüş ve yorumlarınız önemli olduğundan bu başlıkta paylaşmanızın katkısı olacaktır. beraber nice zirvelerde görüşmek dileğiyle...

gökkuşağı bayrağı

kesinlikle lgbt bayrağıdır, gay bayrağı değil. biseksüel bayrağı, ayı bayrağı vs. üretmekten vazgeçin bence. lgbt gökkuşağı bayrağı hepimize yeter.

eşcinsellik ne zaman oluşur

naturalistbear

doğa dostu yazarımız hoşgelmiş.

Toplam entry sayısı: 38

2019 yılı asgari ücreti

geçen dönemki asgari ücreti dolara vurduğumuzda 427 dolara karşılık gelmektedir . bu sene doların müthiş fırlaması sonucu , göze daha fazlaymış gibi görünen 2020 tlyi dolara vurduğumuzda 350 dolar civarında bir sayıya denk gelmektedir . malesef malum seçmen onca yaşanmışlığa rağmen hala şunu diyebilmektedir : “ben ekmeğimi dolarla mı alıyorum gardaşım “

malum partiyi tebrik etmek lazım . seçmenini iyi tanıyor ve nasıl oy kazanacağını iyi biliyor

yazarların enerjisini yükseltip mutlu eden şarkılar

benim için tek bir şarkı vardır umutsuz anlarda ruhunuzun elinden tutup ayağa kalkmasını sağlayacak . tüm sözlük yazarlarının bu şarkıyı dinlemesini dilerim

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

şarkı sözleri diyor başlıkta lakin paylaşmazsam öleceğim bir adam var ;


divan edebiyatı şairlerinden olan sümbülzade vehbi, "rücu" şiirleriyle de ayrı bir ün yapmıştı. bir gün padişah vehbiyi yanına çağırır ve "bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrayı okuyunca içimden seni öldğrmek, ikinciyi okuyunca ödüllendirmek gelsin" der ve ortaya şöyle bir şiir çıkar!
azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
***
eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
***
diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..
***
salınarak giderken arkandan ben sokam,
ard eteğin beline,olmasın çamur aman..
***
kulaklarından tutam,dibine kadar sokam,
sahtiyandan çizmeyi,olasın yola revan..
***
öyle bir sokayım ki,kalmasın dışarda hiç,
düşmanın bağrına,hançerimi nagehan..
***
eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,
yeterki sen kulundan lokum iste her zaman..
***
herkeze vermektesin,birde bana versene
avuç avuç altını,olsun kulun şaduman..
***
sen her zaman gelesin,ben vehbi'ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümüsselam...

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

şarkı sözleri diyor başlıkta lakin paylaşmazsam öleceğim bir adam var ;


divan edebiyatı şairlerinden olan sümbülzade vehbi, "rücu" şiirleriyle de ayrı bir ün yapmıştı. bir gün padişah vehbiyi yanına çağırır ve "bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrayı okuyunca içimden seni öldğrmek, ikinciyi okuyunca ödüllendirmek gelsin" der ve ortaya şöyle bir şiir çıkar!
azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
***
eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
***
diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..
***
salınarak giderken arkandan ben sokam,
ard eteğin beline,olmasın çamur aman..
***
kulaklarından tutam,dibine kadar sokam,
sahtiyandan çizmeyi,olasın yola revan..
***
öyle bir sokayım ki,kalmasın dışarda hiç,
düşmanın bağrına,hançerimi nagehan..
***
eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,
yeterki sen kulundan lokum iste her zaman..
***
herkeze vermektesin,birde bana versene
avuç avuç altını,olsun kulun şaduman..
***
sen her zaman gelesin,ben vehbi'ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümüsselam...

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

drag queen

zamanında dudakların cengi vardı bunun için madır öktiş önderliğinde. o da kapandı iyi mi

17 nisan 2020 market çalışanını gözlerimle yemem

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

seks başlıklarından bunalmak

burası ayı ve ayı severlerin toplanıp muhabbet ettiği bir sözlük. elbet cinsel konular konuşulabilir lakin her gün açtığımda cinsel içerikli başlıklardan başka başlık kalmadığını görünce “õh” oluyorum . siteyi ayısözlük olarak bilmesem “sex sözlük” sanardım sanırım . .