arkadaşa eşcinsel olduğunu söylemek

konuşma ve davranışlarınıza kadar büyük rahatlık sağlayan durumdur. arkadaşınızın homofobik olmadığından eminseniz yapabileceğiniz bir şeydir, yoksa kötü sonuçlar doğurabilir.
ben "gay" değilim, hiç bir yakın arkadaşıma gey olduğumu söylemedim onlr zaten hep biliyorlardı
tepkisini ölçüp biçersiniz önce. bu konu hakkındaki düşüncesini sezmeye çalışırsınız. arada bir bu konuyu açar yorumlarını dikkatlice dinlersiniz. o cesaret toplanıp söylendikten sonra onunla geçen zaman daha bir keyif verir, ya da tam tersi. bilinmez.
büyük kumarlardan bir tanesi. sonucu " ya hep, ya hiç" olarak biten diyaloglardan...
ben de soyleyip kurtulanlardanim.sakla sakla bir yere kadar.bokumu bilen bi adamdan gizlemek sacma geldi.sagolsun anlayisla karsiladi.ben senin tercihlerin icin degil,seni sen oldugun icin en yakin arkadasinim dedi.
yeterince yakın olduğunu hissediyorsam, yeterince inandıysam zamanı gelince söylerim. aslında sıklıkla tahmin etmiş olurlar. zira, o kadar yakınsanız zaten etrafınızda kız arkadaş olmadığını, habire erkeklerle dolandığınızı vesaire gözlemlemiş olurlar. çok ta şaşırtmaz yani. eğer arkadaşınız sizin özel hayatınızla değil sizinle arkadaşsa sorun olmayacaktır.
söyledim, bir nebze olsun rahatladım.
gay arkadaş dışında dertleşeceğin biri olması güzel bir duygu.
yurtta aynı odada kaldığım en yakın arkadaşıma, ikimiz okuldan dönerken söylediğimde yolun karşısındaki kaldırıma doğru kaçıp güle güle kaçmaya başlamıştı. zamanla alıştılar tabii.
yıllardır "arka masadaki hatun sana bakıyo ooolum" lafından sonra, yüzüne karşı söylemek isteyip de söyleyemediğiniz "yok be kanka ben hatunun yanındaki fırça bıyıklı amcaya bakıyorum" cümlesini artık rahatlıkla söyleyebilmektir.
ince dal gibi hatunları yakıştırmaktan vazgeçip, " oluuum şu şişkoya bak tam senlik " şeklinde adaptasyon sağlıyabilmekteler. fakat sizin gay olduğunuzu kimse ile paylaşmayacağını düşünseniz de. bir gün gelip, bu sırrı paylaşma ihtiyacından dolayı bir 3 cü kişiye söğleme olasılıkları yüksek.
kestiğiniz kamyoncu tipli adamları gören straight arkadaşlarınız. "oha, onu mu kesiyosun, oha oha" diye söylenmeleri
en yakın arkadaşı ise zaten seni her halin ile kabullenmiştir,bu açıklamayı yaptığımda uzaklaşmak istiyorsa keyfi bilir.
ki en yakın arkadaşlar zaten bunu yapmaz...
o insan eğer en yakın arkadaşınız ise; zaten cinsel tercihlerinizi anlamıştır. ya da en yakınınız değildir.

yinede zaman zaman düşündüğüm ama bunun ayı boyutunu da anlatmam gerekeceğini bildiğim için ciddiye alınmam diye itiraf etmekten vazgeçtiğim durumdur.
bütün galiz küfürleri peşpeşe yiyerek ve ardından bende bende diyerek, gelen bu şoku bir türlü üstünden atamamak..
ben söylemeyi planlarken o gelip bana söyledi... o nedenle kendimi çok kötü hissediyorum...
ben gayim demekle, ben de gayim demek arasında fark var gibi :))
peki en yakın arkadaş kız ise bile geçerli midir bu üstteki entryler?
söyledikçe söylüyorum kendimi durduramıyorum.dumur olmaları çok hoşuma gidiyor.ama onların eşcinseller hakkındaki fikirleri değişmiş oluyor.kafalarını açıyorum bi nebze
mehmet: ali ben gayim.
turgut: ali ben de gayim.
metin: ali ben gayim biliyor musun.
ali: e ben de gayim.
ayşe: hadi kızlar burası çok sıkıcı, baksanıza hepsi gay.
ali: durun gitmeyin ben biseksüeldim.

açıldıkça açılıyor herkes. şöyle iki lafın belini kıracak bir heteroseksüel de kalmadı.
askerde söylemiştim kankama, o bana hayalindeki kadınları anlatırdı fantazilerini bende askerdeki yakışıklıları bunun gideri var bacakları sağlam yüzü tırt gibisinden geyik yapardık.
hoşlandığım adamları gösterdiğimde ise
+ lan sen hani gaydin bunlar bildiğin koca adam
- ne sandın amk bütün gayler kuşum aydın mı?
+ama sana da benziyor bunlar
-hmm harbiden lan aslında benziyorlar!?
-off ama şunu var ya
+tamam çirkinleşme amk
  • /
  • 4