seni seviyorum diyebilmek

bana herzaman saçma gelmiştir seni seviyorum demek.
seni seviyorum iki dudak arasından çıkması kadar kolay olmamalı,daha doğrusu iki kelimeye sığdırılmamalı.
şayet ben seviyorsam bunu sözlerle değil ona olan hareketlerimle ona olan özlemimle sadakatlığımle,
sahiplenmemle o yanımda yok ken onunla olmakla hissettiririm sevmek bence bu...
ha...kimileri bu sözü duymak ister , sevildiğini bilmek ister,bazılarına bu durum hoşta gelmiyebilir tabi
bu hayatındaki insanı tanımasıylada farkındalık yaratır...
ben sevgimi sözle değilde ama dediğim gibi bende geçerli değil seni seviyorum demek.
çalışmadığınız halde çalışıyorum demek gibi bir durum.
" seni seviyorum " ağır laftır.
insan sadece gerçekten seviyorsa bunu söylemeli.

(bkz: kandırmak)
sadece iki kelimeden oluşan bir cümle..hatta cümlecik. ama hayatı sığdırabiliyor içine. ölümü sığdırabiliyor. nefes aldırtıyor. seviyorum demek zordue her zaman. boş bir laf gibi gelir
tehlikeli bir duruma sebebiyet verebilir. dikkatli kullanılması gereken sihirli değnek misali . ya götünüze kaçar ya bombok hayatını bahara çevirir kim bilirrrrr !
seviyorum demek zordur her zaman
boş bir laf gibi gelir
dur söyleme yalnızca bak bana
gözlerim söyler nasıl olsa

şeklinde bora öztoprak yorumunda özetlenmiş durumdur.
dediğiniz anda kaçabilecek çok insan vardır.
dünya nın en anlamlı sözlerindendir . zaten çoğu laf boş . sayılı sözlerdendir o yüzden . aşk , muhabbet , güven , sadakat , güzellik , hoşgörü , en çetin duygular , yaşama sevinci ve bunlara benzer nice hoşlukları barındıran kelimedir . öyle herkese söylenmez .
çok tanıdık ama bir o kadar yabancı bir cümle. nedense ağza pek yakışmıyor ya da ters geliyor gibi, direk yüze karşı söylemek zor mu geliyor, neden mesajda/mektupta yazarken daha kolay. seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum..
seni sefiom diye yazarak daha eglenceli olan lafff
çok güçtür. şu veya bu şekilde bunu başarırsanız eğer götünüzde patlama olasılığı da yüksektir. kişide göğsüne öküz oturmuş hissi uyandırması muhtemel karşılıklar alınabilir.

- seni seviyorum
- ...


- seni seviyorum.
- teşekkür ederim.


- seni seviyorum.
- ben seni değil, onu seviyorum.
söylenmesi çok kolay, gösterilmesi çok zor cümle.
genel olarak ağza sakız edilen değerli cümle. gerçekten sevdiğimiz birine kolay kolay söylenmez lal olunur.
zor bir şeydir, hele ki hayatınızda hiç kurmadıysanız bu cümleyi. iki kelimeyi şuan bile yanyana getirirken bir garip oluyorum. ağzıma yakışmıyor, üzerimde eğreti duruyor.

bunu söylemeye cesaret edebilmek kişiden kişiye değiştiği gibi, kişilerin bulundukları durumdan duruma da değişiyor. sevginize bulacağınız olumlu bir karşılığın yaşanma ihtimali ne kadar düşükse o kadar zorlanırsınız bu iki kelimeyi söylemeye.

ben söyleme cesaretini hiç bulamadım. çok sevdiğim birine bile “sana farklı duygular besliyorum” diyebildim sadece bir kere. bunlardan mahrum kalarak geçiriyoruz ya yıllarımızı, ne bileyim... üzülüyorum galiba.

her çocuk, her genç, her orta yaşlı, her ihtiyar “seni seviyorum” diyebilmeli. çekinmemeli, sevmekten korkmamalı. ben çocukluğumu ve gençliğimi korkarak harcadım, harcıyorum. belki ileride birinin kulaklarına fısıldayabilirim bu iki kelimeyi. kimse duymaz, yine de o duyar. yeter...
söylemek için biri olsa olması yetmiyor birde onun vereceği tepkiyi merak etmek var büyük tepki vermese bende o cesaret var mı hadi söyledim ne der uzaklaşır mı inanın bir gay iseniz ve türkiye'de yaşıyor iseniz hayat çok zor (biraz cedric gibi oldu ama )
söylemek ile hissettirmek arasında fark olan cümle. dudaklarından arasından her cümle çıkabilir bunu cidden hissetmeden söyleyebilen çok insan var.
önemli olan söylemek ve karşılık alabilmek değil, hissetmek ve hissetirebilmek.
içim titreyerek,korka korka diyebilmiştim sadece bir kişiye...lakin o tam tersi bir korkusuzlukla üstüme basıp geçmişti.o zamandan beri belimi doğrultamadım.

dramaqueenliğe giriş 101 dersi bu cumleyle başlıyor olabilir :)
  • /
  • 2