hdp

hdk bileşeni kurumlar:

-78'liler girişimi
-barış ve demokrasi partisi (bdp)
-cam keramik iş
-demokrasi ve özgürlük hareketi (döh)
-demokratik özgür kadın hareketi (dökh)
-demokratik pomak hareketi
-devrimci sosyalist işçi partisi (dsip)
-disk gıda iş
-emek partisi (emep)
-ezilenlerin sosyalist partisi (esp)
-filistin halkıyla dayanışa derneği (fhdd)
-gökkuşağı kadın derneği
-hevi lgbti
-istanbul lgbt
-işçilerin sesi
-kaldıraç
-kaos gl
-küresel eylem grubu (keg)
-limter iş
-marksist tutum
-munzur koruma kurulu
-nor zartonk
-özgür demokratik alevi hareketi
-partizan
-sosyalist dayanışma platformu (sodap)
-sosyalist demokrasi partisi (sdp)
-sosyalist yeniden kuruluş partisi (sykp)
-tekstil sen
-teori politika
-toplum ve kuram-lêkolîn û xebatên kurdî
-toplumsal özgürlük parti girişimi (töpg)
-tüm köy sen
-türkiye gerçeği
-yeşiller ve sol gelecek (ysgp)
aksarayda yaşanan olaylar sonucunda anlaşılmıştır ki kendisi 2014 yerel seçimlerine katılmaya hak kazanmış partidir. efendim biliyorsunuz ki bizim ülkemizde partiden sayılmanız için öncelikle diğer partili seçmenler tarafından saldırıya uğramanız gerekmektedir.
meclise girerse de bir iki kapatma davası açılmalıdır. bu da meclise hoş geldin, demektir bizim meclisimizde.
kemal kılıçdaroğlu tarafından "akp ile anlaşmış olduğu" açıklanan ve bu açıklamayı yalanlamayan partidir.
kendisini parti tüzüğünde şu şekilde tanımlamıştır: parti, tüm ezilenlerin ve sömürülenlerin; dışlanan ve yok sayılan bütün halkların ve inanç topluluklarının, kadınların, işçilerin, emekçilerin, köylülerin, gençlerin, işsizlerin, emeklilerin, engellilerin, lgbt bireylerin, göçmenlerin, yaşam alanları tahrip edilenlerin; aydın, yazar, sanatçı ve bilim insanları ile bütün bu kesimlerle birlikte mücadele yürüten güçlerin her türden baskı, sömürü ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve insan onuruna yaraşır bir yaşam kurmak üzere bir araya geldiği, demokratik halk iktidarını hedefleyen bir siyasi partidir.
yurtdışında olmam sebebiyle bugün 2015 genel seçimleri için oy verdiğim parti. kanımca türkiye'nin tüm bileşenlerini farklı kimlikleriyle kabul eden tek partidir de aynı zamanda. chp'nin seçim bildirgesinde bir köşeye iliştirilmiş cinsel kimlik ve yönelim eşitliğiyle ilgili tekil ifadenin yanında kendi bildirgesinde sadece lgbtiler için bir başlık ayırmış olması da kararımı pekiştirmeme yardım etmiştir.
terörist diyen beyinsizlerin olduğu parti.sen silahı bırak meclise gel diyorsun barajı geçincede teröröst yöö diye zırlıyorsun.afedersin siktir olup gidermisin?
başganları türkiyeli parti türkiye partisi diyor hala bölücü terörist eli kanlı diye goy goy yapıyorlar.evet akplilere göre terörist çünkü seçim barajını havaya uçurdular.hazmetseniz de etmesenizde seçilmiş legal bir partidir.ayrıca oyların heps kürtlerden değil türklerden de oy almıştır.
geçmiş olsun sevgili faşistler.

hdp'yi sevmesem de**, oy vermeye hiç yanaşmasam bile, bütün herkesin "hdp barajı geçecek mi, geçsin ya" diye düşünmelerini sağlamalarını, beni bile "acaba oy versem de akp iktidar olamasa mı" diye düşündürttüklerini hatırlayınca, siyasi olarak başarılı bir parti haline geldiklerini düşünmeye başladım. nereden nereye; adı bile anılmayan "terör örgütü destekçisi parti" sıfatından çıkıyorsunuz ve türkiye'nin çok önem verdiği bir parti haline geliyorsunuz. seçimin kaderini siz belirliyorsunuz. atatürk'ün partisi denilen chp bile yanında sönük kalıyor. aslında hiç sevmiyorum hdp'yi ama bu başarıları için kendilerini kutluyorum. açıkçası barajı geçmeleri beni de mutlu etti. verdiği sözler karşısında* dürüst olduğunu pek düşünmüyorum ama umarım dürüsttür.
2015 seçimleri için sloganları, "bizler meclise" ve "seni başkan yaptırmayacağız" olan partidir ve %13 lük oy oranıyla da bu sloganların işe yaradığı söylenebilir. ayrıca da "büyük insanlık: 2015 seçim bildirgesi" ile çok sayıda vaadi olan partidir.

kuruluşu ve propagandası açısından "katılımcı ve çoğulcu" demokrasiyi benimsemesi itibariyle vaat ettiklerinin karşılığında kendisine verilen oyların her biri için ayrı ayrı sorumludur. işte bu yüzden aşağıdaki milletvekillerinden gelecek 4 yıl için yine aşağıdaki bildirgede bulunan vaadler için sürekli hesap sormamız ve "oyumuzun arkasında olmamız" gerekir.

kısaca hdp'ye oy vermek (ya da vermemek- oy vermeyenleri de temsil edecekler nihayetinde!) diğer partilere oy vermek gibi olmaması gerekir.

bildirge: http://www.hdp.org.tr/images/UserFiles/D...
milletvekilleri: http://www.radikal.com.tr/secim-2015/sec...
rte'nin hesapsız-sınırsız örtülü ödenek bohçasının yasal bir zemine oturtulması veya kaldırılması için araştırma önergesi verme hazırlığında.
1 kasım seçimlerinden önce parti, asgari ücret vaadini 2000 tl olarak revize etmiştir.
öncelikle sözlükte bu kadar az entry girilmesi beni şaşırttı daha fazla bekliyordum açıkcası. 7 haziranda akp iktidar olmasın diye aldığı ödünç oyları bu seçimde alacak mı diye merak ettiğim parti. türkiye partisi olduğunu iddia ettiği kadar pkk ile arasında bağ olmadığına da insanları ikna etmek zorunda olandır.
oy verilmesi gereken parti. artık yok ama onlar terrrrörissst diye boş boş konuşanlarıda anlamak için einstein olmak gerek. herkes akp ile koalisyon yapıcak diodu bişi olmadı, hayatlarında ilk defa 80 kişi soktular meclise sonra bi anda pkk kafayı yedi. kimsede sormuo mu birader akp 400 alamayınca niye pkk delirio?

ama onlar terrrorrissuueeeaahhhh.
bugünkü barış mitinginde gerçekleştirilen saldırıyı, bu partinin üzerine atan ahmaklar vardır bu ülkede...
homolar bizim canımızdır ayol diyerekten lgbti bireylere yapay kucak açıp, hele dur onur yürüyüşüne katılayımda beni kendilerinden sansınlar zekasındaki bir parti.
bir kolu çok sevdiğimiz kankamız sayın abdullah öcalan'a dayanmaktadır. tabi ki de gönlümde taht kurdunuz. tabi ki de oyum size.

(bkz: oyum ak partiye)
(bkz: ayy pardon chpye)
(bkz: yok yok mhp)
(bkz: erkek milleti değilmisiniz hepiniz aynısınız)
oyumu severek verdiğim, a q p ye karşı ciddi bir alternatif olarak gördüğüm, eşbaşkanı selahattin demirtaş a ayrı bir sempati ve hayranlık duyduğum siyasi parti. pkk ile bağlarını bir türlü kopartamadığı için güven veren parti görünümünden uzaklaşmıştır ama gene de barış dilini en çok kullanan partidir.
hem akp'ye hem de apoya teslim olmuş, 7 kocalı hürmüze dönmüş.
chp gibi, sedat peker'e oturaklı bir misilleme veya yanıt oturtmaktan aciz.
  • /
  • 2