exiguous bear

Durum: 415 - 0 - 0 - 0 - 27.10.2015 21:04

Puan: 4170 - Sözlük Kezbanı

10 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

dı pörsın yu hev kold ken nat bi riğiç et dı momınt piliğiz tıray egeyn leytaaa.
  • /
  • 21

dilek doğan

neden ve nasıl vuruldu? hadi bu konuya bir açıklık getirelim.

dilek doğan , dhkp c üyesi ve uzun zamandır canlı bomba olarak arandığını bilmiyorsunuz belli ki.
polis özel harekat baskınında özel harekat polisinin elinden manevra yaparak silahını almaya çalışırken vurulduğunu da bilmezsiniz. çünkü siz onu galoş giymesini istediği için vuruldu diye biliyorsunuz.

öncelikle bilmeyenler için, dhkp c nedir?
dhkp c;
30 mart 1994 tarihinde devrimci sol örgütünün partileşme kararı alması ile dursun karataş liderliğinde kurulan yasadışı marksist- leninist partidir. parti dhkp siyasal faaliyetler ve propagandadan, cephe dhkc ise askeri örgütlenme ve silahlı eylemlerden sorumludur.
dhkp c; türkiye, amerika birleşik devletleri, birleşik krallık ve avrupa birliği'nin terör örgütleri listesinde bulunmaktadır. abd 2014 yılında örgütün üç önemli ismi musa asoğlu, zerrin sarı ve seher demir şen'in bulunmasını sağlayacak bilgileri veren kişilere 3'er milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır.
dhkp-c nihai amacını türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak marksist-leninist ilkelere dayalı devrimci halk iktidarı'nı kurmak olarak açıklamaktadır. türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propoganda eylemlerinin gerekliliğini savununan mahir çayan tarafından teorize edilmiş politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ni türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu silahlı propoganda birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

peki ibrahim çuhadar kimdir?
sultangazi polis karakoluna saldırı yapan dhkp c terör örgütüne mensup, komünist terörist.
canlı bombanın, 1973 doğumlu çorum alaca nüfusuna kayıtlı ibrahim çuhadar olduğu ortaya çıktı.
çuhadar'ın daha önce çeşitli yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde yattığı belirlendi.

peki ya dilek doğan'ın yürüyüş dergisi örgüt yayınının armutlu sorumlusu olduğunu biliyor muydunuz?

sorarsanız bu ikisinin ne alakası var? diye.
dilek doğan ve ibrahim çuhadar yürüyüş dergisi'nin tanıtımını ve yayılımını beraber üstlenmekteydiler.

koyun sürüsüne uymaktan vazgeçmeliyiz.
bildirmek isterim ki ak parti'yi tutmuyorum. ve şu an ki ülke durumundan hiçte memnun değilim.

dünya ahiret fuck buddy

(bkz: fuck buddy)

gündelik sexten ziyade, open ilişki ile adlandırdığımız düz mantık kuralının daha aralıklı versiyonu / vaziyetidir.
günümüzde bu olay çok daha yaygındır. iki samimi insanın stabil bir seviyede birbiri ile yatmasıyla / sekse yeltenmesiyle gerçekleşir. aslında bütün özellikleriyle karşılıklı hoşlantı olmasına rağmen çokta duygusal bir eğilim yaşamazlar. karakterlerindeki sınırları zorlaya bilir, kavgada edebilirler ama kesinlikle diğer bir yönden birbirlerine ihtiyacı olduğunu bildikleri için olayları pekte büyütmezler. işte bu ilişkiye verilen bir diğer ad ise;
(bkz: dünya ahiret fak badimsin)

extended mix

herhangi bir şarkının daha geniş konsept ile uzatılıp, değişikliliğe uğramasıdır.

extended

ormanda seks

doğal olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. ekstra zevke getiren bir mekan. daha hırçın ve daha azgın bir mod'a sokuyor insanı. kendini vahşi bir hayvanmış gibi hissetmenize neden oluyor.

olmadı sevişiriz

aradığı tipi bulup onca saat konuşup profil yapısının istediğinin zıttı olduğunu gördükten sonra; ben daha bakireyim açılmaya korkuyorum olmadı sevişiriz ayağıdır.

yazarları tanımlayan cümleler

sik gibi başlık

içinde sik, göt, göğüs vb. kelimeler barındırılmamakla beraber yazarları herhangi bir şevke getirmediği için rağbeti az olan başlıktır.

bearxtra

keşke sürekli yanımda olsa da, her anımız ortak olsa dediğim yazar. *****

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

parazit takıntısı

bu bir akıl hastalığıdır. kişi, derisinin altında bakteri, parazit ya da böceklerin yaşadığını düşünüyor ve bu duyguyu zihninden atamıyor. kökeni psikolojik olsa da, verem ya da frengi gibi fiziksel hastalıklar sonrasında kişide belirebiliyor. hastalar, çoğunlukla derilerini yüzerek ya da kimyasal maddelerle bu hayal ürünü organizmaları vücutlarından dışarı atmaya çalışıyorlar. bıçak ya da cımbızla kendilerini yaralayanların oranı bir hayli yüksek.

alveoler hydatid

tilki, kır kurdu ve köpeklerde bulunan mikroskobik tenya larvalarının enfeksiyonundan kaynaklanıyor. insanlarda enfeksiyon nadir görülse de, tedavi edilmediği taktirde ölümcül olabiliyor. karaciğer, akciğer ve beyinde parazit tümörlerinin gelişmesine yol açıyor. ahd, çoğunluğu kuzey bölgeleri olmak üzere dünyada yaygın şekilde görülüyor. orta avrupa, kuzey amerika, çin ve japonya'da vakalara rastlandı. ahd, topraktan hastalığın bulaştığı bitki ve meyvelerin toplanması ya da yine topraktan bu paraziti alan evcil hayvanlardan yayılıyor.

etyoloji

neden olmanın, nedenselliğin, nedenin incelenmesidir.

(bkz: neden bilimi)

nöroblastom

sinir hücrelerinden çıkan tümördür.
genellikle bir yaş altı bebeklerde görülen bu tümör, çocuk yaşlarda görülen kanser türlerinin yaklaşık % 10'luk bir kısmını oluşturur. primitif nöral krest hücrelerinden kaynaklanan nörblastomun, biyolojik davranışında değişkenlik sunması nedeniyle, agresif bir yol izlemesinden dolayı prognoz sağaltımı sorunlu olabilmektedir.

türk mitolojisi

tarihi türk halklarının inanmış oldukları mitolojik bütüne verilen isimdir. eski efsaneler, türk halklarının eski ortak inancı tengricilikten öğeler taşımaktan ziyade sosyal ve kültürel temalarla doludur. bunların bazıları sonradan islâmî öğeler ile değiştirilmiştir. dünyanın en eski edebi belgelerinden biri olarak geçen dede korkut destanlarının orijinal yapıtları, vatikan ve dresden kütüphanelerinde bulunmaktadır. ege ve anadolu uygarlığı mitolojisi ile benzerlikler taşımaktadır.
türk mitolojisi, birçok araştırmacıya göre aynı tengricilik'te de olduğu gibi tektanrıcı bir temelden, zamanla çoktanrıcı bir biçime doğru gelişmiştir. ayrıca tarihi türk halklarının temasa geçtikleri zerdüştlük, mani dini ve budizm de türkler'in mitolojisinden izler devralmıştır. bu yüzden genel bir tanım olan türk mitolojisine, inançtaki farklı unsurlar göz önünde tutulursa türk mitolojileri demek daha doğru olabilir.

ejderha dansı

çin'e özgü geleneksel bir dans türüdür.
genellikle şenlik ve kutlamalarda sergilenir. dansta, dansçılar ellerinde tuttukları sopalar araclığıyla ejderha maketini taşırlar. grubun lider dansçıları, ejderhanın baş hareketlerini kontrol ederler. ejderhanın kumaştan yapılmış bedeni onlarca metre uzunluğunda olabilir. bu dans davul, simbai ve gong gibi geleneksel müzik aletlerinin çalındığı müziklerle yapılır.

ejderha dansı'nın orijinal halinin yin ile yang iki ejderha ustalarından çıktığı kabul edilir. sergilenmesi, sembolik olarak yavaşlatılmış dövüş sanatlarına benzer. bu dansı konu alan the last airbender/ avatar adlı animasyon filminde ve dans figürlerinin belirtildiği çoğu çin filmlerinde ejderha dansının orijinal hali izlenebilir. günümüzde ise maketlerle canlandırılır. ejderhaların ateşin atası olduğu kabul görür. bu dövüş ustaların ilk savunma hareketleridir. ejderha dansı diye adlandırılan bu gösteri efsanelerde kalan, günümüzde ise simgeseldir.

evren

türk mitolojisinde söylencesel dev sürüngendir. kanatlıdır, korkunç bir görünümü vardır. bazen devasa bir yılandır. yeraltındaki mağarada yaşar ve orada bulunan hazineyi korur. sularda veya ormanda yaşadığı da anlatılır. bazen ateşin içinde barınır. ağzından ateş saçar. kuraklığın ve ölümün simgesidir. masallarda suyun önünü keser ve bırakmak için karşılığında kurban ister. su yaşam demektir, dolayısıyla onu kendi denetimine alarak yaşama sahip olacaktır. bir başka açıdan bakıldığında susuz bıraktığı yeryüzüne ölüm ve kaos getirir. öteki taraftan bunları elinde bulundurduğu için aynı zamanda bereketi refah ve güç simgesidir. altay inanışlarında bükrek adlı iyicil bir ejderha ile sangal adlı kötücül bir ejderin birbirleriyle yaptıkları savaşlar anlatılır.

(bkz: ejderha)

ejderha

ejder olarak da bilinir, yarasa kanatlı, dikenli kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ya da yılan biçimindeki efsanevi canavar. tarih öncesinin ejderhayı andıran dev sürüngenleri hakkında hiç bilgi yokken bile bu yaratıkların varlığına inanılırdı.
avrupa'da uğursuzluk getirdiklerine inanılır, fakat uzakdoğuda uğur ejderha ile bir tutulur. çin'de oniki burçtan biri ejderhadır. avrupa'da pek çok efsanede kötü karakterdir, fakat uzakdoğuda ejderhaların sonsuz iyilik ve bilgelik getirdiklerine inanılır. pek çok insan tarafından ejderhaların gerçekte yaşayıp yaşamadığı konusunda tartışmalar yapılmıştır ve hala yapılmaktadır. hatta ejderhalar hakkında belgeseller bile yapılmaktadır. şüphesiz ki geçmişte bulunan ve ejderha iskeleti sanılan iskeletler dinozor iskeletleridir. efsanelere göre yumurtlarlar. bazı mitlere göre yavrularına karşı şaşırtıcı derecede iyi anne olabilirler. hazine biriktirirler ve onları korurlar. dünyanın hemen her yerinde ejderha efsanelerine rastlamak mümkündür.

dinozor

150 milyon yıl civarında dünya hayatına egemen olmuş hayvanlardır. dinozor, yunancada korkunç kertenkele anlamına gelen iki sözcüğün birleştirilmesinden oluşturulmuştur. bunun nedeni, geçmişte bilimadamlarının dinozorları bir cins kertenkele sanmalarıdır. türkçede yaygın; fakat yanlış olarak dinazor diye hitap edildiği de olur. dinozorlar yeryüzünde ilk kez 230-225 milyon yıl önce göründüler. 65 milyon yıl önce ise çok sayıda dinozor türünün nesli tükenmişti.

okeanos

yunan mitolojisinde, uranus ile gaia'nın ilk çocuğu ve ilk titan'dır. tüm okyanusların kişileşmiş hali olan okeanos, genelde kaslı bir adamın uzun sakallı ve boynuzlu yüzüyle simgelenirdi. okeanos'un alt kısmı bir yılanı andırıyordu.
  • /
  • 21
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 415

ayı sözlük yazarlarının penis boyları

nöroblastom

sinir hücrelerinden çıkan tümördür.
genellikle bir yaş altı bebeklerde görülen bu tümör, çocuk yaşlarda görülen kanser türlerinin yaklaşık % 10'luk bir kısmını oluşturur. primitif nöral krest hücrelerinden kaynaklanan nörblastomun, biyolojik davranışında değişkenlik sunması nedeniyle, agresif bir yol izlemesinden dolayı prognoz sağaltımı sorunlu olabilmektedir.

ayı sözlük yazarlarının penis boyları

sen kilo almışsın diyen insan

bana demişse iyi demiş, iltifat gibi, ilaç gibi gelir. bir anda götümün kalkmasına sebep olur.

(bkz: merci canım)

nöroblastom

sinir hücrelerinden çıkan tümördür.
genellikle bir yaş altı bebeklerde görülen bu tümör, çocuk yaşlarda görülen kanser türlerinin yaklaşık % 10'luk bir kısmını oluşturur. primitif nöral krest hücrelerinden kaynaklanan nörblastomun, biyolojik davranışında değişkenlik sunması nedeniyle, agresif bir yol izlemesinden dolayı prognoz sağaltımı sorunlu olabilmektedir.

nefret söylemi

kanınız bozuk. haysiyetiniz ve şerefiniz yok sizin çocuk. birer ermeni veyahut birer hristiyansınız ama hiç bir zaman kürt olamayacaksınız. eliniz kan lakin iki yakanız bir araya gelemeyecek. vatan hainisiniz ve kelleniz bile değersiz. pkk pyd ypg ve daha adını sayıpta insanlık dışı olan o mide bulandırıcı görüntünüz gözlerimin önüne gelmesin. siz kimsesizsiniz. bi lavuğun sözünde takılı kalan birer robotsunuz. diyecek ve kusacak o kadar çok cümlem var ki. devamını leşleriniz artış durumunda dile getireceğim.

(bkz: pkk ve yandaşları önce asılsın sonra yakılsın )

ayı sözlük'teki pkk yandaşları

(bkz:#257161) nolu entry'mde
-spo-

kanınız bozuk. haysiyetiniz ve şerefiniz yok sizin çocuk. birer ... veyahut birer ... ama hiç bir zaman kürt olamayacaksınız. eliniz kan lakin iki yakanız bir araya gelemeyecek. vatan hainisiniz ve kelleniz bile değersiz. pkk pyd ypg ve daha adını sayıpta insanlık dışı olan o mide bulandırıcı görüntünüz gözlerimin önüne gelmesin. siz kimsesizsiniz. bi lavuğun sözünde takılı kalan birer robotsunuz. diyecek ve kusacak o kadar çok cümlem var ki. devamını leşleriniz artış durumunda dile getireceğim.

(bkz: pkk ve yandaşları önce asılsın sonra yakılsın )
-spo-

beni eksileyen arkadaşa selamlar.

yerin de dolmuyor ki

yazın başında çıksaydı, kesinlikle yaza damgasını vurur ve bütün gece kulüplerinde ısrarla mixlenmesi istenecek bir sound olurdu.

internet üzerinde şarkının sözleri doğru yazılmamış üşenip copy-post modunda herkes.

melis kar - yerin de dolmuyor kiyalnızlık mı kaldı bende,
senden sonra bilmesende.
yaktın kalbi zaten aşktan,
gel yanıma sar canına.

yüreğim durmaz,
durmaz atar baharına.
kim bilir çıkarmıyız,
sağ salim yarına.

kader ayazları kalbime vurmuş,
yarayı sarmıyor ki.
her gece uğruna şişelere vurdum,
yerin de dolmuyor ki.

şu gönül işine akıl sır ermez,
ne yapsam olmuyor ki.
adını koymaya yüzümde tutmaz,
dilim de varmıyor ki.

hdp

homolar bizim canımızdır ayol diyerekten lgbti bireylere yapay kucak açıp, hele dur onur yürüyüşüne katılayımda beni kendilerinden sansınlar zekasındaki bir parti.
bir kolu çok sevdiğimiz kankamız sayın abdullah öcalan'a dayanmaktadır. tabi ki de gönlümde taht kurdunuz. tabi ki de oyum size.

(bkz: oyum ak partiye)
(bkz: ayy pardon chpye)
(bkz: yok yok mhp)
(bkz: erkek milleti değilmisiniz hepiniz aynısınız)

dilek doğan

neden ve nasıl vuruldu? hadi bu konuya bir açıklık getirelim.

dilek doğan , dhkp c üyesi ve uzun zamandır canlı bomba olarak arandığını bilmiyorsunuz belli ki.
polis özel harekat baskınında özel harekat polisinin elinden manevra yaparak silahını almaya çalışırken vurulduğunu da bilmezsiniz. çünkü siz onu galoş giymesini istediği için vuruldu diye biliyorsunuz.

öncelikle bilmeyenler için, dhkp c nedir?
dhkp c;
30 mart 1994 tarihinde devrimci sol örgütünün partileşme kararı alması ile dursun karataş liderliğinde kurulan yasadışı marksist- leninist partidir. parti dhkp siyasal faaliyetler ve propagandadan, cephe dhkc ise askeri örgütlenme ve silahlı eylemlerden sorumludur.
dhkp c; türkiye, amerika birleşik devletleri, birleşik krallık ve avrupa birliği'nin terör örgütleri listesinde bulunmaktadır. abd 2014 yılında örgütün üç önemli ismi musa asoğlu, zerrin sarı ve seher demir şen'in bulunmasını sağlayacak bilgileri veren kişilere 3'er milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır.
dhkp-c nihai amacını türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak marksist-leninist ilkelere dayalı devrimci halk iktidarı'nı kurmak olarak açıklamaktadır. türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propoganda eylemlerinin gerekliliğini savununan mahir çayan tarafından teorize edilmiş politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ni türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu silahlı propoganda birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

peki ibrahim çuhadar kimdir?
sultangazi polis karakoluna saldırı yapan dhkp c terör örgütüne mensup, komünist terörist.
canlı bombanın, 1973 doğumlu çorum alaca nüfusuna kayıtlı ibrahim çuhadar olduğu ortaya çıktı.
çuhadar'ın daha önce çeşitli yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde yattığı belirlendi.

peki ya dilek doğan'ın yürüyüş dergisi örgüt yayınının armutlu sorumlusu olduğunu biliyor muydunuz?

sorarsanız bu ikisinin ne alakası var? diye.
dilek doğan ve ibrahim çuhadar yürüyüş dergisi'nin tanıtımını ve yayılımını beraber üstlenmekteydiler.

koyun sürüsüne uymaktan vazgeçmeliyiz.
bildirmek isterim ki ak parti'yi tutmuyorum. ve şu an ki ülke durumundan hiçte memnun değilim.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.