exiguous bear

Durum: 426 - 0 - 0 - 0 - 28.10.2015 13:31

Puan: 3224 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Çaylak.

dı pörsın yu hev kold ken nat bi riğiç et dı momınt piliğiz tıray egeyn leytaaa.
  • /
  • 22

dilek doğan

ne kadar üzücüdür ki gün geçmiyor türkiye'de okuma kıtlığı çoğalıyor. yazılan yazılar saptırılıyor.

dilek doğan

pöh'ler oraya katletmeye değil tam aksine tutuklamaya gitti, ortada herhangi bir infaz yok. normaldir bir insanı tutuklamaya giderken ellerinde silah olması. infaz etmek isteyen orda öldürürdü hastaneye kaldırtmazdı ya da buna izin vermezdi. ben gerekli açıklamayı ve detayı üst girimde yaptım. anlamadıysan tekrar okumanda fayda var.

dilek doğan

neden ve nasıl vuruldu? hadi bu konuya bir açıklık getirelim.

dilek doğan , dhkp c üyesi ve uzun zamandır canlı bomba olarak arandığını bilmiyorsunuz belli ki.
polis özel harekat baskınında özel harekat polisinin elinden manevra yaparak silahını almaya çalışırken vurulduğunu da bilmezsiniz. çünkü siz onu galoş giymesini istediği için vuruldu diye biliyorsunuz.

öncelikle bilmeyenler için, dhkp c nedir?
dhkp c;
30 mart 1994 tarihinde devrimci sol örgütünün partileşme kararı alması ile dursun karataş liderliğinde kurulan yasadışı marksist- leninist partidir. parti dhkp siyasal faaliyetler ve propagandadan, cephe dhkc ise askeri örgütlenme ve silahlı eylemlerden sorumludur.
dhkp c; türkiye, amerika birleşik devletleri, birleşik krallık ve avrupa birliği'nin terör örgütleri listesinde bulunmaktadır. abd 2014 yılında örgütün üç önemli ismi musa asoğlu, zerrin sarı ve seher demir şen'in bulunmasını sağlayacak bilgileri veren kişilere 3'er milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır.
dhkp-c nihai amacını türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak marksist-leninist ilkelere dayalı devrimci halk iktidarı'nı kurmak olarak açıklamaktadır. türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propoganda eylemlerinin gerekliliğini savununan mahir çayan tarafından teorize edilmiş politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ni türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu silahlı propoganda birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

peki ibrahim çuhadar kimdir?
sultangazi polis karakoluna saldırı yapan dhkp c terör örgütüne mensup, komünist terörist.
canlı bombanın, 1973 doğumlu çorum alaca nüfusuna kayıtlı ibrahim çuhadar olduğu ortaya çıktı.
çuhadar'ın daha önce çeşitli yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde yattığı belirlendi.

peki ya dilek doğan'ın yürüyüş dergisi örgüt yayınının armutlu sorumlusu olduğunu biliyor muydunuz?

sorarsanız bu ikisinin ne alakası var? diye.
dilek doğan ve ibrahim çuhadar yürüyüş dergisi'nin tanıtımını ve yayılımını beraber üstlenmekteydiler.

koyun sürüsüne uymaktan vazgeçmeliyiz.
bildirmek isterim ki ak parti'yi tutmuyorum. ve şu an ki ülke durumundan hiçte memnun değilim.

dünya ahiret fuck buddy

(bkz: fuck buddy)

gündelik sexten ziyade, open ilişki ile adlandırdığımız düz mantık kuralının daha aralıklı versiyonu / vaziyetidir.
günümüzde bu olay çok daha yaygındır. iki samimi insanın stabil bir seviyede birbiri ile yatmasıyla / sekse yeltenmesiyle gerçekleşir. aslında bütün özellikleriyle karşılıklı hoşlantı olmasına rağmen çokta duygusal bir eğilim yaşamazlar. karakterlerindeki sınırları zorlaya bilir, kavgada edebilirler ama kesinlikle diğer bir yönden birbirlerine ihtiyacı olduğunu bildikleri için olayları pekte büyütmezler. işte bu ilişkiye verilen bir diğer ad ise;
(bkz: dünya ahiret fak badimsin)

extended mix

herhangi bir şarkının daha geniş konsept ile uzatılıp, değişikliliğe uğramasıdır.

extended

ormanda seks

doğal olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. ekstra zevke getiren bir mekan. daha hırçın ve daha azgın bir mod'a sokuyor insanı. kendini vahşi bir hayvanmış gibi hissetmenize neden oluyor.

olmadı sevişiriz

aradığı tipi bulup onca saat konuşup profil yapısının istediğinin zıttı olduğunu gördükten sonra; ben daha bakireyim açılmaya korkuyorum olmadı sevişiriz ayağıdır.

yazarları tanımlayan cümleler

sik gibi başlık

içinde sik, göt, göğüs vb. kelimeler barındırılmamakla beraber yazarları herhangi bir şevke getirmediği için rağbeti az olan başlıktır.

bearxtra

keşke sürekli yanımda olsa da, her anımız ortak olsa dediğim yazar. *****

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

parazit takıntısı

bu bir akıl hastalığıdır. kişi, derisinin altında bakteri, parazit ya da böceklerin yaşadığını düşünüyor ve bu duyguyu zihninden atamıyor. kökeni psikolojik olsa da, verem ya da frengi gibi fiziksel hastalıklar sonrasında kişide belirebiliyor. hastalar, çoğunlukla derilerini yüzerek ya da kimyasal maddelerle bu hayal ürünü organizmaları vücutlarından dışarı atmaya çalışıyorlar. bıçak ya da cımbızla kendilerini yaralayanların oranı bir hayli yüksek.

alveoler hydatid

tilki, kır kurdu ve köpeklerde bulunan mikroskobik tenya larvalarının enfeksiyonundan kaynaklanıyor. insanlarda enfeksiyon nadir görülse de, tedavi edilmediği taktirde ölümcül olabiliyor. karaciğer, akciğer ve beyinde parazit tümörlerinin gelişmesine yol açıyor. ahd, çoğunluğu kuzey bölgeleri olmak üzere dünyada yaygın şekilde görülüyor. orta avrupa, kuzey amerika, çin ve japonya'da vakalara rastlandı. ahd, topraktan hastalığın bulaştığı bitki ve meyvelerin toplanması ya da yine topraktan bu paraziti alan evcil hayvanlardan yayılıyor.

etyoloji

neden olmanın, nedenselliğin, nedenin incelenmesidir.

(bkz: neden bilimi)

nöroblastom

sinir hücrelerinden çıkan tümördür.
genellikle bir yaş altı bebeklerde görülen bu tümör, çocuk yaşlarda görülen kanser türlerinin yaklaşık % 10'luk bir kısmını oluşturur. primitif nöral krest hücrelerinden kaynaklanan nörblastomun, biyolojik davranışında değişkenlik sunması nedeniyle, agresif bir yol izlemesinden dolayı prognoz sağaltımı sorunlu olabilmektedir.

türk mitolojisi

tarihi türk halklarının inanmış oldukları mitolojik bütüne verilen isimdir. eski efsaneler, türk halklarının eski ortak inancı tengricilikten öğeler taşımaktan ziyade sosyal ve kültürel temalarla doludur. bunların bazıları sonradan islâmî öğeler ile değiştirilmiştir. dünyanın en eski edebi belgelerinden biri olarak geçen dede korkut destanlarının orijinal yapıtları, vatikan ve dresden kütüphanelerinde bulunmaktadır. ege ve anadolu uygarlığı mitolojisi ile benzerlikler taşımaktadır.
türk mitolojisi, birçok araştırmacıya göre aynı tengricilik'te de olduğu gibi tektanrıcı bir temelden, zamanla çoktanrıcı bir biçime doğru gelişmiştir. ayrıca tarihi türk halklarının temasa geçtikleri zerdüştlük, mani dini ve budizm de türkler'in mitolojisinden izler devralmıştır. bu yüzden genel bir tanım olan türk mitolojisine, inançtaki farklı unsurlar göz önünde tutulursa türk mitolojileri demek daha doğru olabilir.

ejderha dansı

çin'e özgü geleneksel bir dans türüdür.
genellikle şenlik ve kutlamalarda sergilenir. dansta, dansçılar ellerinde tuttukları sopalar araclığıyla ejderha maketini taşırlar. grubun lider dansçıları, ejderhanın baş hareketlerini kontrol ederler. ejderhanın kumaştan yapılmış bedeni onlarca metre uzunluğunda olabilir. bu dans davul, simbai ve gong gibi geleneksel müzik aletlerinin çalındığı müziklerle yapılır.

ejderha dansı'nın orijinal halinin yin ile yang iki ejderha ustalarından çıktığı kabul edilir. sergilenmesi, sembolik olarak yavaşlatılmış dövüş sanatlarına benzer. bu dansı konu alan the last airbender/ avatar adlı animasyon filminde ve dans figürlerinin belirtildiği çoğu çin filmlerinde ejderha dansının orijinal hali izlenebilir. günümüzde ise maketlerle canlandırılır. ejderhaların ateşin atası olduğu kabul görür. bu dövüş ustaların ilk savunma hareketleridir. ejderha dansı diye adlandırılan bu gösteri efsanelerde kalan, günümüzde ise simgeseldir.

evren

türk mitolojisinde söylencesel dev sürüngendir. kanatlıdır, korkunç bir görünümü vardır. bazen devasa bir yılandır. yeraltındaki mağarada yaşar ve orada bulunan hazineyi korur. sularda veya ormanda yaşadığı da anlatılır. bazen ateşin içinde barınır. ağzından ateş saçar. kuraklığın ve ölümün simgesidir. masallarda suyun önünü keser ve bırakmak için karşılığında kurban ister. su yaşam demektir, dolayısıyla onu kendi denetimine alarak yaşama sahip olacaktır. bir başka açıdan bakıldığında susuz bıraktığı yeryüzüne ölüm ve kaos getirir. öteki taraftan bunları elinde bulundurduğu için aynı zamanda bereketi refah ve güç simgesidir. altay inanışlarında bükrek adlı iyicil bir ejderha ile sangal adlı kötücül bir ejderin birbirleriyle yaptıkları savaşlar anlatılır.

(bkz: ejderha)

ejderha

ejder olarak da bilinir, yarasa kanatlı, dikenli kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ya da yılan biçimindeki efsanevi canavar. tarih öncesinin ejderhayı andıran dev sürüngenleri hakkında hiç bilgi yokken bile bu yaratıkların varlığına inanılırdı.
avrupa'da uğursuzluk getirdiklerine inanılır, fakat uzakdoğuda uğur ejderha ile bir tutulur. çin'de oniki burçtan biri ejderhadır. avrupa'da pek çok efsanede kötü karakterdir, fakat uzakdoğuda ejderhaların sonsuz iyilik ve bilgelik getirdiklerine inanılır. pek çok insan tarafından ejderhaların gerçekte yaşayıp yaşamadığı konusunda tartışmalar yapılmıştır ve hala yapılmaktadır. hatta ejderhalar hakkında belgeseller bile yapılmaktadır. şüphesiz ki geçmişte bulunan ve ejderha iskeleti sanılan iskeletler dinozor iskeletleridir. efsanelere göre yumurtlarlar. bazı mitlere göre yavrularına karşı şaşırtıcı derecede iyi anne olabilirler. hazine biriktirirler ve onları korurlar. dünyanın hemen her yerinde ejderha efsanelerine rastlamak mümkündür.
  • /
  • 22
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 426

aslında ben

ailem tarafından hiç sevilmedim. o zamanlar daha 9 yaşında sınıfının ileri gelen zeki çocuklarından biriydim. dışarıdaki hayatı ekmek almaya veyahut çöp atmaya giderken tanırdım. köpekten kediden çok korkar, aile baskısı yüzünden diğer insanlara hep bi şüpheyle bakardım. yüzüm bir an olsun gülmez, sürekli içimde aile sevgisinden yoksun büyürdüm. günlerden bir gün evde kimse yok iken kaçamak yapıp dışardaki o eğlenceli hayatı görmek istedim. evden çıktım ve merdivenleri koşar adım, büyük heyecanlarla indim. dış kapıyı araladım. bir an kalbim yerinden kopacakmış gibi oldu. sarsıldım, ilk defa yüzümde tebessümler oluşmuştu. dışarıya ilk özgür adımımı atmıştım artık. arka sokaktaki sesler dikkatimi çekmişti ve gizli gizli seyretmek için o yöne doğru yöneldim.yüzlerini tanıyıp isimlerini tek tük bildiğim yaşıtlarım güle oynaya vakit geçirirken aslında evde nasıl bir acımasız çocukluk yaşadığımı o an anladım. birden biri kolumdan tutup beni yaşıtlarımın olduğu yere getirdi. saf ve biraz da çekingendim. ama o an ki heyecanla ortamdaki herkesi tanıyormuşcasına onlarla güldüm eğlendim. o kısa süre zarfı içerisinde tanıştık ve kaynaştık. mutluydum. ama eksik olan birşeyler vardı. benim dizlerim diğerlerine göre fazla kusursuzdu. kiminin ki yeni yaralanmış, kiminin ki ise eski ama olabildiğince fazlaydı. korktum ama ilk defa acı çekmek istedim. onlar gibi olmak istedim. 10 dakika 20 dakika derken işte o an geldi, düştüm. kolumda ve bacaklarımda olabildiğince fazla yaram vardı. bunlar benim ilk yaralarımdı. ilk defa dayaktan değilde, kendi acılarımdan ağladım. kendi çapımda olgunlaşmış atabildiğim en büyük adımı atmıştım. aslında ne yalan söyleyeyim acılarım bir anda öyle arttı ki deneyimsiz bedenim bu acıya o kadar da dayanamadı. eve gitmek istedim. vedalaştık ve eve doğru yol aldım.merdivenleri tüm güçlükle çıktı. paspasın altına bıraktığım anahtarı aldım. evin kapısını açtım ve dizlerime kendi usulümce ıslak bezle pansuman yaptım. o kadar yorulmuştum ki koltukta uyuya kalmıştım. ama gözlerimi açtığımda karşılaştığım manzara hiçte hoş değil ve sonu dayakla bitecekmiş gibiydi. bu sefer korkmadım. karşı gelemezdim ama kendimi savunabilirdim. yaptım da, savundum. o kadar hakarete o kadar lafa rağmen başımı eğmedim. ağladım ama çocukluğumda yaşadıklarımaydı göz yaşlarım. babamın ağzından o arada bir laf seçtim " şu salağı tuvalete kitlede aklı başına gelsin ". o gün aileme ilk defa kin besledim. ilk defa bir şeyden nefret ettim. babamdan. onu hiç affetmeyecektim...

one tree hill

mark schwahn tarafından yaratılmış, türü dram olan bir gençlik dizisidir. abd yapımı olan dizi ilk defa 23 eylül 2003 tarihinde abd'deki the wb television network kanalında gösterime sunulmuştur. the cw television network 'te yayın hayatına devam etmekte olan dizinin 6.sezon finali, 18 mayıs 2009 tarihinde gerçekleşmiştir. türkiye 'de cnbc-e kanalı tarafından yayınlanmakta olan dizi, abd yayınından yaklaşık 10 ay geriden gitmektedir ve genellikle cuma akşamları 21:00'de yayınlanıyor. 7.sezonu 2009 sonbaharında yayınlanmaya başlamış olan dizide büyük bir revizyona gidileceği, başrol oyuncularından chad michael murray ve hilarie burton 'ın diziden ayrılacağı ve iki yeni karakterin dizi kadrosuna alınacağı açıklanmıştır. yeni karakterleri ile yeni bir ivme yakalayan dizi 8.sezon için de anlaşmayı sağlamıştı. türkiye 'de şu an 9. sezon yayınlanıyor. abd'de ise 9. sezon bitmiş ve dizi final yapmıştır.

türk mitolojisi

tarihi türk halklarının inanmış oldukları mitolojik bütüne verilen isimdir. eski efsaneler, türk halklarının eski ortak inancı tengricilikten öğeler taşımaktan ziyade sosyal ve kültürel temalarla doludur. bunların bazıları sonradan islâmî öğeler ile değiştirilmiştir. dünyanın en eski edebi belgelerinden biri olarak geçen dede korkut destanlarının orijinal yapıtları, vatikan ve dresden kütüphanelerinde bulunmaktadır. ege ve anadolu uygarlığı mitolojisi ile benzerlikler taşımaktadır.
türk mitolojisi, birçok araştırmacıya göre aynı tengricilik'te de olduğu gibi tektanrıcı bir temelden, zamanla çoktanrıcı bir biçime doğru gelişmiştir. ayrıca tarihi türk halklarının temasa geçtikleri zerdüştlük, mani dini ve budizm de türkler'in mitolojisinden izler devralmıştır. bu yüzden genel bir tanım olan türk mitolojisine, inançtaki farklı unsurlar göz önünde tutulursa türk mitolojileri demek daha doğru olabilir.

ölüm ertesi

birden gözlerin kararıyor. kimseyi duymuyor, kimseye duyuramıyorsun. kendini ifade edemiyorsun. anlatamıyorsun çaresizliğini. pişmanlıklarınla baş başa kalmış, ebedi yalnızlığın temelini atmışsın. gerçek şu ki geri dönüşün de yok. her hangi bir hissi de eylemleştiremiyorsun. ağlayamıyor, gülemiyor, gıdıklanamıyor, acı çekemiyor, sevemiyor, nefret edemiyorsun. çok garip değil mi? o kadar yaşıyorsun ama saniye bile sürmeyen bir olay sonrası bütün faaliyetlerini kaybediyor, kapalı bir kutuya tıkılıyorsun. hayat gerçekten çok acımasız.

kalıcı hasar

etkisini sürdüren (hastanede, araç kazalarında, aile içi kavgalarda vb.) eylemlerde kullanılan bir terim'dir.

(bkz: beyinde kalıcı hasar söz konusu )

hdp

homolar bizim canımızdır ayol diyerekten lgbti bireylere yapay kucak açıp, hele dur onur yürüyüşüne katılayımda beni kendilerinden sansınlar zekasındaki bir parti.
bir kolu çok sevdiğimiz kankamız sayın abdullah öcalan'a dayanmaktadır. tabi ki de gönlümde taht kurdunuz. tabi ki de oyum size.

(bkz: oyum ak partiye)
(bkz: ayy pardon chpye)
(bkz: yok yok mhp)
(bkz: erkek milleti değilmisiniz hepiniz aynısınız)

gönlü orospu olmak

cnm sen hyrdr

sevdiğim insanı benden daha çok güldüren,
sülük gibi yapışan,
onu öpen,
ona sarılan,
aşırı laubali olan,
üstüne üstlük benden kıskanan herkesi, bu kelimenin ardından kıvılcım çıkartana kadar kafasını duvarda sürtmek istiyorum.
bu bi' gerçektir.

nefret söylemi

kanınız bozuk. haysiyetiniz ve şerefiniz yok sizin çocuk. birer ermeni veyahut birer hristiyansınız ama hiç bir zaman kürt olamayacaksınız. eliniz kan lakin iki yakanız bir araya gelemeyecek. vatan hainisiniz ve kelleniz bile değersiz. pkk pyd ypg ve daha adını sayıpta insanlık dışı olan o mide bulandırıcı görüntünüz gözlerimin önüne gelmesin. siz kimsesizsiniz. bi lavuğun sözünde takılı kalan birer robotsunuz. diyecek ve kusacak o kadar çok cümlem var ki. devamını leşleriniz artış durumunda dile getireceğim.

(bkz: pkk ve yandaşları önce asılsın sonra yakılsın )

dilek doğan

neden ve nasıl vuruldu? hadi bu konuya bir açıklık getirelim.

dilek doğan , dhkp c üyesi ve uzun zamandır canlı bomba olarak arandığını bilmiyorsunuz belli ki.
polis özel harekat baskınında özel harekat polisinin elinden manevra yaparak silahını almaya çalışırken vurulduğunu da bilmezsiniz. çünkü siz onu galoş giymesini istediği için vuruldu diye biliyorsunuz.

öncelikle bilmeyenler için, dhkp c nedir?
dhkp c;
30 mart 1994 tarihinde devrimci sol örgütünün partileşme kararı alması ile dursun karataş liderliğinde kurulan yasadışı marksist- leninist partidir. parti dhkp siyasal faaliyetler ve propagandadan, cephe dhkc ise askeri örgütlenme ve silahlı eylemlerden sorumludur.
dhkp c; türkiye, amerika birleşik devletleri, birleşik krallık ve avrupa birliği'nin terör örgütleri listesinde bulunmaktadır. abd 2014 yılında örgütün üç önemli ismi musa asoğlu, zerrin sarı ve seher demir şen'in bulunmasını sağlayacak bilgileri veren kişilere 3'er milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır.
dhkp-c nihai amacını türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak marksist-leninist ilkelere dayalı devrimci halk iktidarı'nı kurmak olarak açıklamaktadır. türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propoganda eylemlerinin gerekliliğini savununan mahir çayan tarafından teorize edilmiş politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ni türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu silahlı propoganda birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

peki ibrahim çuhadar kimdir?
sultangazi polis karakoluna saldırı yapan dhkp c terör örgütüne mensup, komünist terörist.
canlı bombanın, 1973 doğumlu çorum alaca nüfusuna kayıtlı ibrahim çuhadar olduğu ortaya çıktı.
çuhadar'ın daha önce çeşitli yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde yattığı belirlendi.

peki ya dilek doğan'ın yürüyüş dergisi örgüt yayınının armutlu sorumlusu olduğunu biliyor muydunuz?

sorarsanız bu ikisinin ne alakası var? diye.
dilek doğan ve ibrahim çuhadar yürüyüş dergisi'nin tanıtımını ve yayılımını beraber üstlenmekteydiler.

koyun sürüsüne uymaktan vazgeçmeliyiz.
bildirmek isterim ki ak parti'yi tutmuyorum. ve şu an ki ülke durumundan hiçte memnun değilim.
Henüz takip ettiği biri yok.