do and co

avusturya'da kurulmuş, yemek, uçak ve tren yemek hizmetleri, organizasyon, otelcilik gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirket. merkezi viyana'da bulunmaktadır.

adını kurucusu attila doğudan'nın soyadının ilk iki harfinden ve ingilizce şirket anlamına gelen " company" kelimesinin ilk iki harfinden almaktadır.

türk iş adamı atilla doğudan tarafından 1981 yılında avusturya'nın başkenti viyana'da küçük bir şarküteri olarak kurulmuş, organizasyon ve çeşitli yeme-içme hizmetleriyle büyümesini sürdürmüştür. 1987 yılında eski formula 1 pilotu niki lauda ile tanışması sonucu lauda'ya ait lauda air'de yemek ikramına başladı. 2014 yılı itibariyle avusturya havayolları, british airways, emirates, etihad, qatar, singapore, cathay pacific gibi havayolu şirketlerine yemek ve ikram hizmetleri sağlamaktadır.

2007 yılı itibariyle türk hava yolları ile birlikte thy do & co ikram hizmetleri a.ş. adı altında ortak bir şirket kurarak türkiye'nin çeşitli yerlerinde ikram hizmeti vermeye başlamıştır. ayrıca 1998 yılından beri halka açık olan şirketin hisseleri viyana menkul değerler borsasında işlem görmektedir.