mor kalem

Durum: 341 - 0 - 0 - 0 - 13.06.2014 11:35

Puan: 3715 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

who here feels like they have no idea what they are doing?
  • /
  • 18

rihanna

sesinin güzelliği, dans yeteneği, sahne şovları bir yana haksızlığa karşı gösterdiği tavırlada gönlümde yer etmiş siyahi şarkıcı.

soma için yaptığı desteği biliyoruz. bir keresinde amerika'da ırkçı saldırıya uğrayan siyahlar içinde aynı duruşu sergilemiştir. peki filistin için yaptığına ne demeli? kadın açık açık israil'in ortasında, tel aviv konseri sırasında tüm yahudilere filistin'i desteklediğini söylemiş. ayrıca birleşik arap emirliklerinde cami ziyaret edip tesettüre girmesi de çok hoşuma gitti.

bu da haber linki. 26 ekim 2013.

http://istekadin.org/513-ISte-MODA--MAGA...

erkek götünün kadın götünden daha güzel olması

açık bir şekilde ortada olan gerçektir.

+18the great gatsby

f. scott fitzgerald amerika'nın caz çağını anlattığı romanı. kitap bir aşk hikayesinden çok amerikan rüyasını eleştiren didaktik bir eser. ayrıca "ne zaman birine nasihat verecek unutma, herkes senin imkanlarınla dünyaya gelmedi," gibi mükemmel bir cümleyi edebiyat alemine kazandırmıştır.

aynı zamanda bir baz luhrman filmi. romeo ve juliet ve moulin rouge'u sevdiyseniz bu filmide kesinlikle seversiniz. dokuları neredeyse aynı.

2013 yılı çekilmiş filminin soundtrack'ına adını veren müthiş* albüm. için jay z, beyonce, lana del rey, will.i.am, fergie, gotye, sia gibi pek çok önemli isminin şarkıları bulunmaktadır.

ahmed-i hani

kürtçe ehmede xani, 1650 yılında hakkarinin han köyünde dünyaya gelen kürt yazar, divan şairi. yaşadığı yörede zaman zaman şeyh olarak kabul edilmiştir. türkçe, kürtçe, arapça ve farsça bile ahmed-i hani, eserlerinin dönemin edebiyat dili olan farsça yerine kürtçe yazmıştır.
en ünlü eseri 2012 yılında tc kültür ve turizm bakanlığı tarafından çıkarılan, 17. yüzyılda kaleme alınmış mem u zin isimli eseridir. kürtçenin kurmanci lehçesiyle kaleme aldığı bu eser emir zeynettin'in güzellikleriyle ünlü iki kızı zin ve sti'nin, mem ve tajdin isimli iki delikanlıyla olan aşklarını anlatır. kültür ve turizm bakanlığının bastığı kitap kürtçe, arapça ve türkçesini içermektedir.

(bkz: mem u zin)

sia

chandelier klibi pink'in try klibini anımsatmaktadır. bir tek ben mi böyle düşünüyorum bilmem.

zaten pink'in try klibinin ilk saniyelerinde bir adet chandelier* görmek mümkün.

pink try


sia chandelier

eminem

rihanna ile çok başarılı düetler yapmış adam. ayrıca (bkz: 8 mile )

the monster

peçe

en azından laik ülkelerde acilen yasaklanmasını düşündüğüm örtü bir çeşit aksesuar. çünkü bu örtüyü takan kişinin profili belli olmuyor ve bu örtünün altında işlenecek bir suç, suçlunun tanınmamasına sebep oluyor.

muhteşem yüzyıl kösem

kösem sultan rolü için meryem sahra uzerli'nin oynayacağı söylentiler arasındadır.

yalnız gay

eğer yalnızlığı seneleri aşıyorsa ben nerede yanlış yaptım diye düşünmesi gereken geydir. çevredeki geylerin 4'te 3'ü yalnızken, aslında hepsi kendilerine bu soruyu sormaları lazım. ben neyim ne bekliyorum? karşımdan istediğimi geri verebilecek miyim?
ayrıca yalnızlığı bir sevgili/eş eksikliği olarak görüyorsak biraz nefes alıp arkadaşlarımıza odaklanmamız gerekir. çünkü ilişki durumları aramayla bulunmuyor. bir zaman geliyor ve "sen hep buradaymışsın," diyorsunuz. arkadaşlarda insanı yalnız hissettirmiyorlar.

evli biriyle sevişmem insanı

işin duygusal boyutundan çok adamın eşinden gizli mi yoksa açık bir şekilde mi ilişki aradığı önemlidir. ayrıca karısıyla beraber becerilmek istenen adamlar tanıdım. onları nereye koyacağız?
eğer eşinden gizliyse kesinlikle uzak dururum. çünkü ilişkilerimde çok sadığımdır ve karşılığında sadakat beklerim. kendimi eşinin yerine koyarım ve uzak dururum.

gezide solcu licede faşist takılan tip

gene bir faşist. gene bir cahil. hayatında hiç coğrafya dersi görmedin mi? yakılan ormanlar güneydoğu'da değil. zira güneydoğu'da orman olmaz. iklimi musait değil. yaktiginiz ormanlar batıda, muğla'da. teröristler muğla'da mi saklandıniz. böylelikle bir fasistin daha ne kadar cahil oldunu kanıtladım. şimdi aç biraz kitap oku sonra git biraz balık yağı iç. zira fasistlerde çok ciddi omega eksikliği var.
not: bu entry silinen entrynin yerine girildi. sebep küfür içermesiymis. yukarıda adam küfür edip durmuş o pkk'lı diye laf yok tabii.

facebookta ülkeyi kurtarmak

sokağa çıkıp masum terörist demeden kürtleri öldürmeyi düşünmediği için alay edilen iyi insan. ama unutmayın yeri gelince bu insanlar sokağa inmeyide bilirler.

gezide solcu licede faşist takılan tip

coğrafya bilgisi sıfır olan faşist tarafından kaleme alınmış. benzer bir faşist tarafından kopyalanması. çünkü bunların alayı cahil. lan mal güneydoğu bölgesinde orman olmaz zaten. oraların iklimi buna musait değil. muğla'da yakılan ormanda mi saklandıniz teröristler. muğla nere şırnak nere? cahilsiniz lan.
gerisine cevap vermeye bile gerek yok. şimdi git biraz kitap oku öyle tespit sıç.

edit: küfürlerimi sildim.

friends

jeneriği ile insanı mutlu etmeye yeter.


cizre’de 6 yaşındaki çocuk gözünden gaz bombasıyla vuruldu

sorumlusu pkk ve kck'dır. annesi ilk açıklamasında bdp'yi suçlamıştır. ki haklıdır. şehrin için masum insanları düşünmeden molotofları atarsan, polislerle çatışırsan olan masumlara olur. allah şifa versin.
teröristlerde bir yerlerine kına yaksınlar. gene en büyük zararı kürtlere verdiler.

smellycat

her gördüğümde çöp kutusundan fırlayıp smelly smelly smelly its not your fault diye haykıran kızlar aklıma geliyor.

air wick

daha çok iş yerlerinde ve beş yıldızlı otellerde tercih edilen marka. bu marka sadece spreyden ibaret değildir, mumlarıda vardır.

son kez bir erkekle yatıp cinsiyet değiştireceğim

hafta sonu balkonda yapılan kahvaltı

çeşmedeki yazlıkta en keyiflisi yapılan kahvaltı. yeşilliklerin arasında denize nazır kurulmuş bir sofrada ailenizle yapacağınız kahvaltı paha biçilemez.

bayrak hassasiyeti

daha kıçında bokunu tutamayan bayraksızların eleştirdiği hassasiyet. he yavrum he. o feysbukun ileti girmekle yetinen insanlarda sokağa inmeyi bilirler ancak terörist ruhlu olmadıkları için teröristlerin yanında bu vatanın bir ferdi olmaktan gurur duyan kürt arkadaşları için inmiyorlar.
  • /
  • 18
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 341

gusül abdesti alan geyler

içlerinde bulunduğum gey grubu. kusura bakmayın ama ergenliğe girdiğim günden beri gusül abdesti almaya alışmış, abdestsiz gezdiği an kendini gerçek anlamda "pislik" hisseden birisiyim. iç çamaşırım ağırlaşıyor, sikim donuyor sanki. her neyse bu benim kendi inancım, abdestsiz yapamıyorum. size ne? sevişme gardaşım* zaten sizler gibi inancıma saygılı olmayan kişilerle işim olmaz. yataktan kalkıp abdest alıyormuş?! yahu senin sikiştiğin iki üç adam seni seks objesi olarak görüyor, yıkanıp yanında gidiyorsa ne diye tüm gusül abdesti alan geyleri tek tipleştiriyorsun. ben eski erkek arkadaşımla beraberken seviştikten sonra kalkıp hemen gusül abdesti almıyordum. o anın tadını çıkarıyorduk. sonra kalkıp beraber duşa girdikten sonra boy abdestlerimizi alıp çıkıyorduk.

adamın biri iki tecavüzcü gey ile tanışsa geylerin hepsi tecavüzcüdür dese hoşunuza gider mi? öteki, öteki, öteki.

ilk eşcinsel ilişkiden sonra yapılanlar

kendimi yolun karşısında ki avm'nin tuvaletine atmıştım. ağlaya ağlaya elimi yüzümü yıkayıp şoku üzerinden atmaya çalışmıştım. bundan sonra ne yaparım, ailem yüzümden anlar mı acaba, o kişi benden hoşlandığını düşünmüştü peşime düşer miydi acaba, sokakta annemle gezerken onla karşılaşır mıydık gibi saçma sapan bir sürü soru geliyordu. kafamı kaldırıp aynaya her bakışımda bir değişiklik arıyordum. ben hala aynı ben miyim diye.
sonra eve gitmiştim. üzerimde seviştiğim adamın kokusu vardı. bana ait olmayan bir kokuydu. eve girer girmez kıyafetlerimi üzerimden çıkarmalı banyo yapmalıydım. doğruca banyoya girdim, kaynar suyun altında yıkandım. boy abdesti aldım. tövbe ettim. hevesimi aldım, bitti artık dedim.
banyodan çıkınca, kurulanırken kirliler sepetinde duran çıkardığım çamaşırları gördüm. aklıma 1 saat öncesi geldi. kendimi kötü hissettim tekrar. bir poşete doldurup hepsini çöpe attım.
o sırada televizyonda yalan dünya oynuyordu, eve çıkıp ailemle onu izledim.

m. sarıgül ile yumruk vakti

ideal başkan adayı, örnek demokrat, insan hakları savunucusu mustafa sarıgülün, karşıt görüşlülere saldırdığı vakittir. sinirlenince tutmasınlar başkanımızı. o yumruk atacak demokrasi yerini bulacak. zaten demokratik ülkelerde insanlar sorunlarını yumruklarla çözerler, hukuk sistemi ne ki?

erdoğanın yaptıklarının çoğunu desteklemiyorum, anti-demokratik hareketleri oldukça fazladır lakin bir vatandaşa ananı da al git diyen birini yerden yere vuran bu milletin bir başkan adayından çok smack downcı edasıyla dolaşan sayın sarıgülü de hoş karşılamayacağını düşünüyorum.eşcinsellerde görülen kişilik bozuklukları

genel olarak eşcinsel bireylerde gözlemlediğimiz kişilik bozukluklarıdır. kendimizde veya çevremizde gördüklerimizdir.

-facebook hesabında, bir adamın yüzünü bile göstermediği bir fotoğrafa bakarak kumaş parçasını arzulamak.
-kendisine hiç yakışmayan saçma sapan kıyafetleri takıp takıştırarak ikoncan olduğunu sanmak.
-aynanın karşısında anlamsız fotoğraflar çekmek.
-saplantılı biçimde aşık olmak.

not: biliyorum ilk taşı günahsız olanınız atsın demiş bir büyüğümüz. ben de günahsız olduğumu iddia etmiyorum lakin bu başlık altında belki sorunlarımızı fark edip düzeltmeye çalışabiliriz diye düşünüyorum. eh bir başka büyüğümüz de dediği gibi zararın neresinden dönsen kardır!

anal seks

eşcinsel bir sözlük yazarı olarak şöyle söyleyebilirim: eşcinseller arasında bile yaygınlığı tartışılan bir seks türüdür. anal sekste kadınlar ancak mastürbasyon yoluyla zevk alabilir; veya aktif olan erkeğin penisi (veyahut, aktif olan kadının dildosu) vajinanın arka duvarını deli gibi uyardığı için dolaylı yoldan vajinal orgazm olabilir.

erkekler, anal sekste aktif olduklarında inanılmaz bir zevk alırlar. vajina içi sıcaklık 36 derece falanken, ağız içinde sıcaklık 37'nin biraz üzerindedir, anüs içi sıcaklık ise 38-39 derecedir. bu yüzden de, anal seks aktif partneri yakar kavurur çıldırtır. oral seks de aktif partner açısından iyidir; ancak anal seksin bir dolu avantajı vardır.

erkekler, anal sekste pasif olduklarında inanılmaz bir zevk alırlar. erkeklerde zevk sinir uçlarının en yoğun olduğu bir bölge penis başı ise, bir bölge de prostat bezidir. prostat bezi arkadan uyarıldığında, erkek eşcinsel olmasa da zevkten çıldırır. erkeklerin çok büyük bir bölümü, erkekliklerine bok sürdürmemek için anal uyarılmadan aldıkları bu zevki inkâr ederler. hâlbuki ortada inkâr edilebilecek bir durum yoktur. erkeklerde anal seksten alınan zevk büyük ölçüde anatomiktir. içeriye penis de girse, dildo da girse, heteroseksüel bir erkek de eşcinsel bir erkek de çıldırır.

vajinanın içi, kendiliğinden, ilişkiyi kolaylaştıracak bir mukus sıvısıyla kaplıdır. içeride doğal kayganlaştırıcı var yani. giriş çıkışlar sırasında vajinaya dışarıdan bir penis veya dildo girişi olduğunda vajina, vajinismus durumu haricinde kendisini kasmıyor. dolayısıyla vajinal seks, çok çok kolay bir seks çeşidi. yaptım, oradan biliyorum. vajina geniştir.

anüs ve rektumun varlık amacı, sindirilmiş besinlerden suyun geri emilmesini sağlamak ve dışkıyı mümkün olan en katı hâlde dışarıya atmaktır. bu yüzden, mantık olarak, anüsün içi kupkuru olmalıdır. ishal gibi durumlar haricinde, anüsün içi kupkurudur ve kayganlıktan fersah fersah uzaktır. ayrıca, anüse gelinceye kadar bağırsaklarda sürekli olarak "peristaltik hareketler" görülür. dışkı yaparken ıkınırsınız, peristaltik hareketler dışkıyı dışarıya kadar getirir.

kalın bağırsakların dışarıya açıldığı yerde yanılmıyorsam iki tane halkasal sfinkter kası bulunur. bu kaslardan birisi istemli olarak hareket eder, bu sayede dışkınızı tutabilirsiniz. bir tanesi ise istemsiz olarak hareket eder, dışkınızı tutmanızı sağlamaz, geldiğinde dışarı atar. işte, anal sekste acı duyulmasına yol açan kas, istemli olarak hareket eden kastır. istemsiz olarak kasılıp gevşeyen kas, içerden veya dışardan baskı uygulanması durumunda gevşer... istemli olan kas ise, partnerin kendisini rahat hissetmesine göre, partnerin isteğine göre kasılır veya gevşer.

anal sekse başlamadan önce, benim taktiğimdir, yarım litrelik bir su şişesini ağzına kadar doldurun, hava kabarcığı kalmayacak şekilde. isterseniz sabunlu suyla doldurun, isterseniz musluk suyuyla doldurun. domalın, anüsün giriş bölümüne şişenin ağzını dayayın. şişeyi bastırın, kenarlardan su sızmasını önleyin. içeriye doğru suyu zerk edecek şekilde şişeyi etrafından sıkın. yüksek basınçlı su bir anda içeriye girecek ve kalın bağırsakları yıkayacaktır. sonra, içine su gönderilen partner zaten dışkılama ihtiyacı hissedecektir. bu "yıkama" işlemini en az 4-5 kez tekrarlayınca içerde hiçbir dışkı kalıntısı kalmaz. içerde gaz kalabilir; ancak o da zaten dışkılama esnasında büyük ölçüde çıkar.

bağırsak lavajı yapılan partner, karnındaki ve bağırsaklarındaki rahatlamayı hissedecektir. bu rahatlama anal seks öncesinde çok önemlidir. karnı ağrıyan bir insanla değil anal seks, hiçbir şey yapılamaz. bağırsakları boşalan pasif partner, kendisini hafiflemiş ve rahatlamış hissedecektir. bu durum, "kontrolün tamamen aktif partnere verilmesi" açısından oldukça önemlidir. pasif partnere göre daha yapılı ve güçlü bir aktif partner, ilişkide kontrolü daha rahat ele alabilir.

bağırsak lavajı sonrasında bağırsaklar temizlenmiştir; ancak birlikte banyo yapılması ve partnerin duş jeliyle ve lif yardımıyla iyice temizlenmesi tavsiye olunur. her iki partner de birbirini yıkayarak temizlikten iyice emin olabilir. bu sayede, aktif partner pasif partnerin anüsünü dille uyarmak veya yalamak istediğinde, temizlikten emin olabilir.

banyo sonrasında yatak odasına geçilir. sağlık bakanlığı'nın su bazlı kayganlaştırıcıları var, bedava temin edilebilir. eşcinsel dernekleri falan dağıtıyor. ayrıca, cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemeye yönelik seminerlerde falan da çokça dağıtılıyor bunlar. ayrıca, eczanelerde durex'in ve diğer firmaların jel şeklinde kayganlaştırıcıları var. su bazlı olan bu kayganlaştırıcılar hem anüs içi dokuya zarar vermez, hem de prezervatife zarar vermez. risk oluşmaz yani.

kayganlaştırıcı, hem prezervatif takılmış penisin üzerine bolca sürülür, hem de anal seks yapılacak anüsün içine de bolca sürülür. ilk kez anal seks yapacak olan pasif partner, mümkün olan en bol miktarda kayganlaştırıcıyı parmak ya da başka yollarla içine almalıdır. önce tek parmakla denenir. olmuyorsa partner anüsü havaya kalkacak biçimde amuda veya havaya kalkar. aktif partner, görece biraz daha açılan anüse doğru yerçekimi etkisiyle kayganlaştırıcı döker. kapiler etkiyle (kılcallık etkisi) kayganlaştırıcı bir miktar daha içeriye sızar. bu kısım yorucu ve zahmetlidir.

anüsü dil yoluyla uyarılan partnerde, anüsteki sfinkter kasları genişler ve gevşer. istemsiz olan kas zaten hazırdır, istemli olan kas da alınan zevk sonucunda açılır. farklı pozisyonlar denenerek pasif partnerin içine girebilir. partner çok fazla enerji harcamayacağı bir pozisyona getirilmelidir. internetteki farklı sitelerde anal seks pozisyonları resim ve açıklama içerecek şekilde tarif edilmiştir.

aktif partner altta, pasif partner üstte ise, pasif partner aktif partnerin penisinin ya da dildosunun üzerine oturur ve gelgit hareketi yapar. aktif partner erkek ise, pasif partnerin kalçalarından kavrayarak gelgit hareketine küçük bir katkıda bulunabilir. anal sekste pasif partnere sert davranmak, seksin kalitesini ve sürekliliğini azaltabilir. acıyı ters bir harekette hisseden pasif partner, sekse devam etmek istemeyebilir. pasif partner, kendisine özellikle sert davranılmasını istiyorsa bile, "kontrollü" bir sertlik iyidir.

pasif partner altta ve sırtı aktif partnere dönük ise, partnerler birbirlerinin yüzünü görmüyor demektir. yüzü dönük ise, partnerler seks esnasında öpüşebilir, karşılıklı zevk alabilir. tabii ki seks esnasında pozisyon değiştirilebilir, ve her iki tarafın da beğendiği pozisyonlara geçilebilir.

anal seks esnasında kondom veya prezervatif kullanılması şiddetle tavsiye edilir. cinsel yolla bulaşan hastalıkların en kolay bulaşabildiği yer anüs ve rektumdur. ayrıca, bağırsak florasındaki bakteriler, veya penis üzerindeki siğilin sebebi olan syphilis gibi hastalık yapıcılar kondom kullanımıyla önlenebilir. "içe boşalma" fantazisi yaygındır; ancak ekstra bir zevki yoktur. kondom takılıyken kondomun içine boşalabilirsiniz, hiçbir farkı yoktur.

sağlam kondomlar kullanın. ilişki esnasında yırtılacak, ucuz, uyduruk kondomlar hiçbir işe yaramaz.

anal seks esnasında pasif partnerin cinsiyetine göre vajinası-klitorisi ya da penisi fiziksel temas yoluyla uyarılırsa, pasif partnerin ilişkiden aldığı zevk de artar. cinsellik bencillik üzerine kurulamaz. karşılıklı zevkin olmadığı cinsellik olsa olsa tecavüzdür. toplam zevki arttırmak için her iki partnerin de fedakârlığı, özverisi gereklidir.

aktif partner, pasif partnerin belini kavrayıp kendine doğru çekebilir. pasif partner de, aktif partneri kalçalarından tutup kendine doğru bastırabilir. her ikisi de benim tarafımdan denenmiş ve başarıya ulaşmış yöntemlerdir.

iki partner aynı anda orgazm olursa ve aynı anda boşalırsa muhteşemdir. tecrübe edilmiştir.

http://eksisozluk.com/entry/19899458

lice'de katliam var

doğrusu lice'de terör eylemleri var. devletin kendi topraklarında ne yapacağına karar vermeye çalışan 4 terörist öldürüldü olacaktır. o şanlı türk ordusu, teröristleri her defasında uyarmaktadır siviller var burada karışıklık çıkarmayın diye ama sözde kürtlerin hakkını arayan teröristler hiç önemsemeden şehir içinde saldırmaya devam etmektedirler. he yavrum he siz bizim devletimizde terör estireceksiniz, bizim şehirlerimizde bizim askerimize polisimize saldıracaksınız biz de kuzu kuzu şehirlerimizi size bırakacağız öyle mi?

gittikleri hastanede dicle üniversitesi devlet hastanesidir. devlet hastanesi hani. katil devlet. hıhı evet güzelmiş aklın güle güle kullan.

gezide solcu licede faşist takılan tip

gene bir faşist. gene bir cahil. hayatında hiç coğrafya dersi görmedin mi? yakılan ormanlar güneydoğu'da değil. zira güneydoğu'da orman olmaz. iklimi musait değil. yaktiginiz ormanlar batıda, muğla'da. teröristler muğla'da mi saklandıniz. böylelikle bir fasistin daha ne kadar cahil oldunu kanıtladım. şimdi aç biraz kitap oku sonra git biraz balık yağı iç. zira fasistlerde çok ciddi omega eksikliği var.
not: bu entry silinen entrynin yerine girildi. sebep küfür içermesiymis. yukarıda adam küfür edip durmuş o pkk'lı diye laf yok tabii.

mustafa sarıgül

akp iktidarına son vermek isteyen insanlar tarafından desteklenen başkan adayı. ne kadar üzücü değil mi, sizin geleceğe dair hiçbir planınız olmasın, adaylık konuşmanızda dişe dokunur hiçbir konuya değinmeyin ama sırf iktidar partisine gününü göstermek için oyları toplayın. işsizlik olsun, sağlık sorunu olsun, kadın hakları olsun ülkenin o kadar eksiği varken sizin halka verebileceğiniz tek şey iktidar partisinin dedikodusu olsun. sayın sarıgülde ne yazık ki apartman toplantılarında siyaset konuşan amcalardan bir adım öteye gidememiş, tek yaptığı iktidarın arkasından konuşmak olmuştur.
anti-demokratik hareketlerine değinmiyorum bile. yeri gelince solcu yeri gelince sağcı olan bu adam, karşısından başka bir partiyi savunan birisi olunca yumruk atmaktan da geri kalmamıştır. yalnız karşıt görüşlü de değil, kendi parti toplantısını bile fight clup'a çevirecek potansiyele sahiptir.

(bkz: m. sarıgül ile yumruk vakti )

evet, ne demiştik sağcı mı solcu mu olduğu belli değil. bunun ülkenin her vatandaşına hitap etmeye alakası yok, daha on yıl bile olmadı chp'nin kara çarşaflılara rozet takma omurgasızlığını gördük. ha diyeceksiniz insanların görüşlerin değişir, chp'de olgunlaştı; mecliste türbana neden karşı çıktılar onu sorarım?
lgbt vatandaşların chp'ye oy verirken bu yüzden iki kere düşünmeleri gerekir. bugün lgbt bireylere rozet** takan bu siyasi partinin yarın meclise giremezsiniz** demiyeceği ne bellidir.

sarıgülün yumruklarını beğenebilirsiniz, sarıgülün kafa karıştıran siyasetini beğenebilirsiniz, sarıgülün mitinglerde tek yaptığı iktidar dedikodusunu beğenebilirsiniz ancak sarıgülü eğer iktidarın faşistliğinden kurtulmak için seçerseniz kumar oynamış olursunuz ve kumarda ne kadar kaybedeceğiniz hiç belli olmaz. oyna girip elinizdekilerden olmakta var.

not. unutmayalım ki bir zamanlar rte'de lgbt bireyleri desteklediğini açıklamıştı.

bir ateist niye iyilik yapar

önce iyilik nedir diye sorgulanması gereken soru.

ben filozof değilim, ygs'de felsefe sorularını her ne kadar tam yapmış olsamda lisede felsefe derslerine pek katıldığım söylenemezdi ama bu iyilik konusunda bir kaç şey söyleyebilirim sanırım.

benim aklıma ilk gelen soru, iyilik neye göre iyilik neye göre kötülük? bugün dünyamızda ki iyi kavramının genel anlamıyla kutsal kitaplara dayandığını biliyoruz. aileye iyi davranmak, fakire yardım etmek, hayvanları sevmek gibi örneklerle çoğaltılabilir. evet bunları bir ateist yapmaz diyemeyiz ama bu şeylerin aynen kutsal kitaplarda yazdığını da inkar edemeyiz.

kutsal kitaplar inmeden önce pedofili normal karşılanıyordu mesela. platon'un dostluk-şölen kitabını okuduysanız orada platon'un bir arkadaşı için 12 yaşlarında bir oğlan çocuğunu ayarlamaya çalıştığını göreceksiniz. platon'un kutsal kitap okumadığına eminiz ve orada kendi aklınca iyilik yapmaktadır. ihtiyar bir adama seks yapsın diye 12 yaşlarında küçük bir oğlan çocuğu ayarlamaya çalışmaktadır. evet, bunu lisede arkadaşı berkcan'a yelda'yı ayarlamaya çalışan koray kıvamında yapar.

bugün ise en temelinde kutsal kitapları inkar eden bir ateistin, asla pedofiliyi desteklemeyeceğini iddia etmemde bir sakınca yoktur diye düşünüyorum. çünkü pedofili ahlaksızlıktır, kötülüktür. günümüzde iyilik sınıfına girmez.

günümüz ahlak kurallarında ise kutsal kitapların gücünü inkar edemeyiz. eşcinselliğin ısrarla kötülenmesi gibi.

işte bu iki şey birleşince bir ateist ancak bu toplumda yetiştiği için iyilik yapar. iyiliği belki bir tanrı için yapıyorum demez ama o tanrının kurallarına göre yetiştiği için bir fakire yardım etmenin iyilik olduğunu düşünür. işte bir ateist bu yüzden iyilik yapar.

islam'da eşcinsellik

günah mıdır değil midir bilmiyorum ama islamın şartlarından birisi olmadığına eminim. yani islam için olmazsa olmaz değildir.

sahabelerden birisi bir gün hz. muhhamed (sav)'e cennete girmek için ne yapması gerektiğini sorar.
hz. muhammed (sav) cevap olarak islamın beş şartını söyler ve bunlardan çıkmamasını tembihler. islamın beş şartı neydi?

1.şehadet getirmek
2.namaz kılmak
3.zekat vermek
4.oruç tutmak
5.hac'ca gitmek

allah'a karşı temel görevlerimizi yerine getirmemiz için eşcinsellik bir engel değildir. şüphesiz bunda da bir ibret vardır.

not: eksi oy veren, yazdığımın neresi yanlışta eksi verdin. gerçeklere gelemiyorsan o ayrı.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.