oreo

dünyanın en güzel bisküvisi. yamulmuyorsam 100 yıllık bir bisküvi firması. sabah kahvaltılarında sütle, ders arasında, film izler, ders çalışırken... bağımlılık yapan bisküvi.
klasik olarak kakaolu, kremalı fakat normalden biraz daha sert ve yoğun tadı olan amerikan biskivi markasıdır. zaman içerisinde zilyon çeşitleri çıkmıştır. tadı kendine hastır. yakın zamanda migrosta bulunabilen bisküvi yine ortadan kaybolmaya başlamıştır. buna kayıtsız kalmayan fason türk firmaları da borneo adında şok ve bim lerde çakmasını piyasaya sürmüşlerdir. hele hele ben and jerry's'in oreo parçacıklı karamelli dondurması ile orgazmik bir tad sunan bomba bir yiyecektir. şu an burada rencide etmek istemiyorum ama sözlükten bir arkadaşın paket paket yiyip, tuvalette nasıl bir etkiyle karşılaştığını bile bilirim. * *

(bkz: o kendini biliyor) *
15-16 yaşların ölüp bittiği çok bir özelliği olmayan bisküvi, he birde diğerlerine göre pahalı
ara öğünlerde 2-3 paket yemeden kendime gelemediğim püskevit.
glikoz surubu kullanan, gdolu soya lesitini kullanmaktan da cekinmeyen vasat biskuvi. illa buna benzer birsey yemek istiyorsaniz gidin eti negro alin. optum, kib, bye...
kusura bakmayın da, hakkaten eti negro'nun yanında halt etmiş bir bisküvi. bunu ayıla bayıla yiyen türklere anlam veremiyorum. hani amerikalı olursunuz da, oranın zaten birbirinden iğrenç şekerlemelerine alışkın olursunuz (mesela herhangi bir hershey's ürünü), o zaman tadı kötü gelmez de, ülker'le eti'yle büyüyen insanlar için valla garip geliyor bana.
nalet olası amerika!!! utanmasanız sınır dışı edeceksiniz bu ne yahu? bir insan pekala oreo ve negro yemiş nihayetinde oreo'da karar kılmış olabilir. bu kişinin damak tadı ile alakalı, yani tüm türkiye olarak aynı şeyleri yiyerek büyümediğimiz ve aynı zevklere sahip olmadığımız için negro'nun üzerine gayet tercih ediyorum ki zaten genel olarak yediğim tek bisküvi kremalı olarak, diğerlerinin tadı hoşuma gitmiyor ve bu çok doğal bir şey, üzgünüm ayı sözlük gurme team..
oreo > negro şeklinde ifade edebileceğim,çok lezzetli bisküvi.
ama negronun yeri de ayrıdır.
oreo'lu milkshake resmen depresyon ilacı gibi bir şey.*

şu da şurada dursun:

oreo'lu enfes 5 tarif

http://www.sonbisey.com/oreolu-enfes-5-t...

ayrıca (bkz: zenciye negro uzatmak)
ırkçı püskevütümüz negro varken oreo da neymiş, hep migros macrocenter oyunları bunlar
(bkz: overrated)

türkiyede bol bol çakması olan bisküvidir. bunları başında eti negro, halk borneo, ülker rondo black gelir.

yine de hiçbiri bir eti burçak sütlü kremalı yulaflı bisküvi değildir.