bir ceza yöntemi olarak sikmek

son derece hastalıklı ataerkil toplum ürünüdür. bu ürünün kafasında insanlar birbirlerini "sikerim" diye tehdit ederler. korkutmak için sikmeyi kullanırlar. hatta bazen ileri gidip düşmanlarını gerçekten sikerler. (bkz: kayseride ağasının götüne çubuk sokan çoban )

bu akşam odamın bahçesinden arkadaki mahalleyi izlerken bir grup çocuğun tek bir çocuğu duvara sıkıştırıp becerir gibi yaptıklarını gördüm. çocuklar daha 8-9 yaşlarında olmasalardı polisi arayacaktım. ben şokumu atlatamadan kurtulan çocuk zayıf gördüğü bir çocuğu yakalayıp aynı hareketi yapmaya çalıştı. ta ki duvarına yasladıkları evin reisi çıkıp "siktirin gidin lan eşşolu eşşekler!" diye onları kovalayana kadar.

bu tamamen tecavüz kültürüdür. edilgen olmak aşağılanırken etken olmak yüceltilir. böyle aşağılık bir şeyi nedene bağlamak istemiyorum ancak eskiden savaşlarda kazanan tarafın diğer tarafı aşağılamak için yaptığı hareketler ne yazık ki hala geçerliliğini sürdürüyor.

(bkz: tecavüz kültürü )
cinsel içerikli her kavramın aşağılayıcı olarak belletilmesinden kaynaklanmaz; iyi olan birçok şeyin kötü olarak belletilmesinden kaynaklanır. örneğin eşek, öküz, inek, köpek, koyun, keçi gibi insan dostu hayvanların adı en yaygın küfürlerdendir. son zamanların popüler küfrü çakal, dişisi ölünce kusarak yavrularını besleyen erkeklere sahip bir hayvan türüdür. yine yaygın bir küfre isim babalığı yapmış ayıların eşleri öldürülünce köy basacak kadar acı çektiği bilinir… tıpkı yılanlar gibi! dahası, yılan tıbbın ve eczacılığın sembolü olacak kadar gizemlerle dolu bir hayvandır. alet yapan, yumurtlayınca erkek ve dişi sıra ile kuluçkaya yatan karga, "besle kargayı oysun gözünü" şeklinde anılacak kadar haksızlığa uğrar. doğadaki en acımasız canlılardan olan karınca ise çocuklara örnek olarak yansıtılır. sanılanın tersine son derece savaşçı bir hayvan olan at "yiğitler yoldaşı" biçiminde lanse edilir. örnekler bol… okka altına giden sadece gayler ve seks değil görüldüğü gibi…
nefret seksidir, kıymetini bilin bulan var bulamayan var.
aklıma öncelikle toplumsal cinsiyet sebebiyle kadını * aşağılayan ve erkeği yücelten yaklaşım yerine bdsm ilişkiler geldi ve "yeteri kadar iyi ceza değil, o da zevk alıyor sonuçta, daha iyi alternatifler var" diye düşündüm.

sanıyorum bu aralar yeteri kadar ayrımcılık yaşamıyorum.
ceza mı, yoksa bir ödül mü kişiye ve yerine, koşullara göre değişebilir
henüz ceza yasamızda yer almayan uygulanması halinde yer yer ödül de olabilecek müeyyide.