lice'de katliam var

doğrusu lice'de terör eylemleri var. devletin kendi topraklarında ne yapacağına karar vermeye çalışan 4 terörist öldürüldü olacaktır. o şanlı türk ordusu, teröristleri her defasında uyarmaktadır siviller var burada karışıklık çıkarmayın diye ama sözde kürtlerin hakkını arayan teröristler hiç önemsemeden şehir içinde saldırmaya devam etmektedirler. he yavrum he siz bizim devletimizde terör estireceksiniz, bizim şehirlerimizde bizim askerimize polisimize saldıracaksınız biz de kuzu kuzu şehirlerimizi size bırakacağız öyle mi?

gittikleri hastanede dicle üniversitesi devlet hastanesidir. devlet hastanesi hani. katil devlet. hıhı evet güzelmiş aklın güle güle kullan.
bebek katillerini, hırsızları, kaçakçıları, ekmeğini yediği suyunu içtiği yaşadığı ülkeye ihanet edenleri öldürmek katliamsa yaşasın katliam !!! yarası olan gocunur .
devlet ve tsk uygun gördüğü yere ister karakol yapar, ister karargah kurar. buna itiraz etmek kolluk kuvvetlerine mukavament göstermektir ve tabiikide gereği yapılır.
20 yıla yakın süre önce evimize, yaşlı teyzeme bakması için bir genç kız geldi. lice'liydi. lice adını ilk ondan duymuştum. lıce diye söylerdi. evdeki ikinci saati sonunda ilk yaptığı -kapağı üzerinde kabartma melek figürleri olan- pek pahalı, pek havalı porselen şekerlikteki divan çikolataları yemek oldu. ciddiyim! resmen gitti, kapağı açtı ve yedi. küçük vahşi bir hayvan gibiydi. babam kafası bozulan ev halkını azarlamış "canı istemiş, yemiş" demişti. adı emineydi.

iki yıl bizimle kaldı. bu sürede teyzem vefat etti. ben bir hanımla yaşamaya başladım. (o zamanlar heteroydum.) onu da yanıma aldım. iki yılın sonunda ben ve hatun gece çıkarsak evde yalnız kalıp sıkılmasın diye yanımıza alır, arkadaşımız diye tanıtırdık. adı artık nezin'di. kendi seçmişti bu adı. konuşana dek (şivesi düzelmedi o sürede doğal olarak) hiç kimse sadece iki yıldır istanbul'da olduğunu anlamazdı.

bir gün ağabeyi geldi... aldı götürdü. ağlayarak ayrıldı. "döneceğim, söz" dedi...

bir daha görmedik.

en küçük detayına dek gerçek bir olaydır bu.

kıssadan hisse...

sadece insanlar değil, tüm canlıların özü bir: hücre.

sadece canlılar değil, tüm varlıkların özü bir: atom.

neyse...

ha, aklıma bir de söz geldi, her niyeyse: "kötü şartlar, kötü insanlar yaratır."