mustafa sarıgül

gelecek seçimler için kritik olarak görülen ve chp'lilerin "sarıgül gelirse istanbul'u kazanırız" düşüncesiyle zaman ihraç ettikleri partiye yeniden kattıkları siyasetçi. saçları boyalı ve sanırım biraz da estetik müdahale de var. kemmal kılıçdaroğlu'na ciddi tehdit aslında, zira chp'ye adımını atar atmaz ilk parti seçimlerinde parti başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. şişli için canını dişine takan, karizmatik ve güvenilir bir lider görünümü çizen ve insanların sevdiği bir lider görünümünde. ciddi bir oy potansiyeli olduğu için, bir gecede çıkarılan bir kararla şişliye bağlı semtlerden iki üç tanesi şişliden ayrılmış ve sarıgül'ün alanı daraltılmıştır. insanlar "o da çalıp çırpıyor ama en azından çalışıyor" düşüncesinde. *
seçimlerin yaklaşırken, hayat hikayesini anlatan kitabını çıkararak şimdiden halkı kalbinden vurmak için girişimlere başlamış, kampanyaları hızlandırmış siyasetçidir de aynı zamanda.
chp'nin kurtarıcılığına soyunmuş şişli belediye başkanı. birilerinin bu adama new york değil istanbul belediye başkanlığına aday olduğunu hatırlatması lazım. amerikan tarzı seçim kampanyalarını, çalışmalarını istanbul'da yapıyor adam. sonuçta da bu kadar itici görüntüler çıkıyor ortaya.

mevcut hükumete olan kızgınlığından dolayı değil de gerçekten icraatlarını, kişiliğini, güvenilirliğini, seçim çalışmalarını ve vaatlerini beğendiği için kaç kişi sarıgül'e oy verecek merak ediyorum.
kendisi gayet liberaldir. gosteri amacli ortaya konumustur. digerleri gibi piyondur tek farki zenginlerin yaninda oldugu apacik bellidir.
chp için "denize düşen yılana sarılır" deyiminin can bulmuş hali olan siyasetçi, çare sarıgül denmesi ne acizene bir durumdur ülke olarak ne acınacak hale geldiğimizin resmidir de sarıgül... kendisi magazinin gülü zenginin dostu bir eleman olup geçmişi temizlenemeyecek kadar kirlidir öyle bir türdür ki bu adam nerede düğün dernek cenaze en önde bayrak taşıyarak gider kamera gördümü ışığa koşan ateş böceği gibi en kendini durduramaz karşında biter. çok ibretlik bir hayatmış gibi birde biyografisini yazdırmıştır bir zamanlar seda sayan programlarının da kapı komşusu kıvamlı konuğuydu...
akp tarafından sahte belgelerle karalamalara maruz kalan istanbul belediye başkanı adayı. şuan için akp siyasetinden arınabilmek için oy verilecek en doğru kişidir. mantık olarak hedeflerin gerçekleşmesi için öncelikle bu düşünülmeli. türkiye için istanbuldaki yerel seçimi kimin kazanacağı oldukça önemlidir.
yumruk atmasına "hadi neyse" desek bile , kendisi çıkıp" yumruk atmadım , varsa görüntüleri çıkarın" demesiyle yalancı durumuna düşmüş chp den istanbul büyükşehir belediyesi başkanı adayı. sanırım hep aday olarak kalacaktır. inşallah öyle olacaktır ,evet.
akp iktidarına son vermek isteyen insanlar tarafından desteklenen başkan adayı. ne kadar üzücü değil mi, sizin geleceğe dair hiçbir planınız olmasın, adaylık konuşmanızda dişe dokunur hiçbir konuya değinmeyin ama sırf iktidar partisine gününü göstermek için oyları toplayın. işsizlik olsun, sağlık sorunu olsun, kadın hakları olsun ülkenin o kadar eksiği varken sizin halka verebileceğiniz tek şey iktidar partisinin dedikodusu olsun. sayın sarıgülde ne yazık ki apartman toplantılarında siyaset konuşan amcalardan bir adım öteye gidememiş, tek yaptığı iktidarın arkasından konuşmak olmuştur.
anti-demokratik hareketlerine değinmiyorum bile. yeri gelince solcu yeri gelince sağcı olan bu adam, karşısından başka bir partiyi savunan birisi olunca yumruk atmaktan da geri kalmamıştır. yalnız karşıt görüşlü de değil, kendi parti toplantısını bile fight clup'a çevirecek potansiyele sahiptir.

(bkz: m. sarıgül ile yumruk vakti )

evet, ne demiştik sağcı mı solcu mu olduğu belli değil. bunun ülkenin her vatandaşına hitap etmeye alakası yok, daha on yıl bile olmadı chp'nin kara çarşaflılara rozet takma omurgasızlığını gördük. ha diyeceksiniz insanların görüşlerin değişir, chp'de olgunlaştı; mecliste türbana neden karşı çıktılar onu sorarım?
lgbt vatandaşların chp'ye oy verirken bu yüzden iki kere düşünmeleri gerekir. bugün lgbt bireylere rozet** takan bu siyasi partinin yarın meclise giremezsiniz** demiyeceği ne bellidir.

sarıgülün yumruklarını beğenebilirsiniz, sarıgülün kafa karıştıran siyasetini beğenebilirsiniz, sarıgülün mitinglerde tek yaptığı iktidar dedikodusunu beğenebilirsiniz ancak sarıgülü eğer iktidarın faşistliğinden kurtulmak için seçerseniz kumar oynamış olursunuz ve kumarda ne kadar kaybedeceğiniz hiç belli olmaz. oyna girip elinizdekilerden olmakta var.

not. unutmayalım ki bir zamanlar rte'de lgbt bireyleri desteklediğini açıklamıştı.
adam çok sevimsiz ve samimiyetsiz, gerçekten ona oy verdikten sonra kendimden kısa süreliğine bir tiksinme hissedeceğim. ama mustafa sarıgül iyi bir politikacı. "iyi" den kastım iyi bir insan olması değil iyi politikacı olması yani iyi yalan söyleyebilmesi, iyi tribünlere oynayabilmesi, iyi bir popülist olması falan. ama bence bütün bunlara hiç gerek yoktu. şu an kim gelse mustafa sarıgül ile hemen hemen aynı oyu alırdı. hatta belki daha bile fazlasını yapabilirlerdi. insanların politikacılara güvenini kaybettiği bir dönemdeyiz. aslında kimse oy verdiği partideki adamlara güvenmiyor. böyle bir dönemde yapılması gereken en mantıklı şey daha önce politikaya bulaşmamış ama tanınan ve sevilen insanları aday göstermek olurdu. mesela gezi eylemlerinde yıldızı parlayan ve herkes tarafından sevilen mehmet ali alabora, levent üzümcü gibi karakterler mustafa sarıgül'ün yaptığından daha iyi bir sonuç çıkarırlardı, bundan hiç şüphem yok.
samimiyetsiz yapay plaza çakalı tipli politikacı.rte kadar itici,narsist,ego sahibi bir adam.
chp'nin içinde o kadar değerli ve sağlam bir adam varken bunu aday yapmaları içler acısı.*yolsuzlukdan dolayı kapı dışarı ettikleri adamı sırf popülaritesi uğruna partinin adayı yapmak acizce yapılan bir davranış.sağcı tipli sağcı zihniyetli bir solun temsili olacak.
geçtiğimiz günlerde istanbul için 28 projesini açıklamıştır. istanbul'da seçilebilecek ve oy verilebilecek en uygun adaydır kendisi.

http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/mustafa-sarigul-istanbul-icin-28-projesini-acikladi
bugün kadir topbaş'a bir twit attı. henüz kadir'den cevap gelmedi.

ahanda o tweet; https://twitter.com/m_sarigul/status/445291491326689281
"ben ters bir adamım" diye ifşaatta bulunmuş politikacıdır. varın gerisini sizi düşünün.

ancak -sanırım 2002 yılıydı- teşvikiye yılbaşı halk konserine katılmış ve şampanya patlatmıştı. çıldırmıştık o zaman.

çok yıl sonra yine yılbaşında, niş. caddelerine -bizce insan dostu hayvanların önde gideni olan- inek/öküz imajlarını süsleyip koymuştu.

özetle: bence negatif yanı olan bir insan. yine de belki de çevredeki yönetenlerle sadece bu enerjideki insanlar başa çıkabilir... kim bilir? bekleyip göreceğiz.
akp'deki muadili recep tayyip erdoğan ile melih gökçek arası bişi olan insan... hani bunu uzun zamandır düşünüyorum. seçimler falan bahanesiyle değil. şişli ve civarını gökdelenler - plazalarla dolduran adam bütün istanbul'u eline geçirirse kim bilir neler yapar...

ayrıca şişli belediye başkanlığı'ndan ne kadar para kazandığını da merak etmiyor değilim. iki göz odalı üç evin olduğu anadolunun nüfus memurlarınca bile gözardı edilen en ücra köşelerinde "çare sarıgül" saçmalığını gördüğümden beri bu soru aklımdan gitmiyor...
yumruk showlarıyla tanınır.
reklam filmi eksik olan insan.toplumun çeşitli katmanlarından insanları temsilen birer kişi konulmuş.gözlerim lgbt bireyi aramadı değil en azından açıkça olmasa bile gök kuşağı simgesi subniminal olarak koyula bilirdi.chp'nin lgbt açılımın da samimi olduğunu kanıtlardı.bu arada sondaki oyumu sarıgüle veriyorum diyen teyze çoh datlı.
açıkçası bu entry'i oyunu sarıgül'e verme konusunda çekinceleri olan insanları ikna etmek için giriyorum. (bkz: yalan yok)

elimden geldiğince kısa ve öz yazmaya çalışacağım. lütfen okuyun.

-oyumu sarıgül'e vermek istemiyorum çünkü sarıgül'ün iyi niyetine güvenmiyorum.

ben de güvenmiyorum güzel arkadaşım. ancak ben hiç bir politikacının iyi niyetine güvenmiyorum zaten. belki hepsi politikaya atıldığında haklı bir davaları vardı ama artık mesleki deformsyon mudur nedir bu işi uzun süre yapan insanların "kirlenmeden" bu işi sürdürebilmelerinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. aynı şeyi emlakçılar için de söyleyebilirim mesela.

-sarıgül'e oy vermek gezi hareketine ihanettir

bu argümandaki haklılık payını inan fazlasıyla farkındayım. ancak bir düşün istanbul'u akp'nin alması daha büyük bir ihanet değil midir? her şeyi geçtim. mustafa sarıgül'ü sevin sevmeyin, bu adam insanların nabzını yoklamakta gerçekten iyi. aksi takdirde bu kadar uzun süre mecidiyeköy gibi bir yeri dtp gibi ölmüş bir partinin çatısı altında tutabilmesi mümkün olmazdı. normal bir seçim olsaydı bu, mustafa sarıgül betonlaşmanın öncüsü olabilirdi ancak gezi olaylarından sonra bunu istese de yapamaz, gezicilerin uslu durmayacağını bilecek kadar iyi nabız tutyor ve istanbul'da gerçekleştireceği her proje gezicileri memnun etme gayesi güdecek. lütfen şu ankete bir göz atın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

http://mustafasarigul.com/anket/

-chp'nin lgbt bireylerine vaad ettiği hiç bir şey yok niye bu partiye oy vereyim?

şimdi haklarını yemeyelim adamların yalancıktan da olsa chp eşcinsel açılımı yaptı, buradaki samimiyete benim de inandığım söylenemez ama en azından bir başlangıç yapıldı diyebiliriz. minimal düzeyde de olsa görmezden gelinme ve nefret suçları gibi konularda yol almaya başlayacağımızdan kuşkum yok, hele hele o partide şafak pavey gibi bir insan varken! doğrusunu isterseniz lgbt'nin siyasette etkin hale gelmesi x partisinin ittirmesiyle de olabilecek bir şey değil bence. aramızdan bir harvey milk çıkana kadar siyasette pasif kalmayı sürdüreceğiz.

şimdilik aklıma gelen karşı argümanlar bunlardı, belki daha sonra ekleme yaparım.
üzdün bizi sarıgül başkan :(

seçimlerden sonra ilk açıklaması ;
http://inciswf.com/volkankonak.swf
  • /
  • 2