sia

tam adı sia kate isobelle furler olan avustralya doğumlu şarkıcı, kendisi biseksüeldir. six feet under'ın finalinde breathe me ile tanımıştım bu hatunu, daha sonrasında ise zero 7 ile iyice sevmiştim. geçtiğimiz senelerden güzel bir videosu: *
clap your hands
beni en derinden etkileyen parçası olan you have been loved ;

geçmişten gelen sağlam bir dinleyici kitlesine sahip, david guetta ile yaptığı çalışmalar ile de artık popüler olan şarkıcı. some people have real problems albümü bir baş yapıttır. we are born ile de gönüllerde sağlam bir taht kurmuş kişidir.
avustralya'dan çıkan eşsiz seslerden sarı civciv. 5 albümü olmasına rağmen kemik kitlesi dışında çokta populer değildi ki david guetta ve flo rida sayesinde hak ettiği populerliği elde etmiş oldu. kemik kitle fanları bundan hoşnut olmasa da sia için işler tıkırında saat gibi işliyor ve bunu çekinmeden para için yaptığını da gizlemiyor.
elektronik kraliçeye dönüştüğü ilk deneyim için:

(bkz: drink to get drunk)
bu kadın breath me yi söylediği için zaten sevilmelidir,şu an yaptığı şarkıları beğenmeyebiliriz ya da beğenebiliriz ama bu kadın o şarkıyı söylemiştir,ve o şarkıda herkes aynı şeyi yaşar ve bu milyonları bağlar
tapınılası bir kadın. altın değerinde albümleri, güzelim besteleri, benzersiz bir sesi ve tarzı var.
david guettayla yaptığı işleri çok beğenmesek de, güzel sesini her bir yerlerde duymaktan hoşnutuz. çok çok para da kazansın elbet, lakin "yüzdeyüz sia" albümlerine de saklasın, ayırsın kendinden isteriz.
öperiz.
lgbt dostu ve sanırım biseksüeldir.
sia müziğin başına gelmiş bir hediye , şiir gibi bir ruhu var. o söyler , siz hissedersiniz.üzgünseniz , romantikseniz , yalnızsanız ... bu arada bu kadının mutlu şarkısı var mı? ben hiç denk gelmedim.bilen bana ulaşsın.

''you loved me and i froze in time'' diyişi vardır ki , çok tapılasıdır.gerçi bu kadın bu ses ve tarzla anlamsız şeyler söylese bile dinlenir öyle duru bir sesi var.david guette ile olan şarkıları popüler kültürün yan etkisi gibidir fakat kesinlikle çok güzeldirler. keşke daha akustik şeyler yapsa sia , böyle bir piano eşliğinde söylese şarkılarını tekno müzik kullanmak yerine.ama üzücüdür ki , sanatçıların bile tutunması için kendinden bir şeyler vermesi ve değişmesi gerekiyor.

olsun iyidir sia.
muhteşem sesiyle kafamda rihanna imajı yaratan ancak gördüğümde ajda pekkanın makyajsız halinin tıpkısının aynısıyla karşılaştığım şarkıcı. severek dinliyoruz sizi ailecek.
chandelier zaten çok başarılı ama benim için sia'nın en güzel, en derin parçası i'm in here, özellikle de akustik/piyano versiyonu. sizi alır çok başka yerlere götürür
chandelier klibi pink'in try klibini anımsatmaktadır. bir tek ben mi böyle düşünüyorum bilmem.

zaten pink'in try klibinin ilk saniyelerinde bir adet chandelier* görmek mümkün.

pink try


sia chandelier
aynı zamanda birine nazikçe siktir git demek için kullanılan sie sözcüğünün farklı tonlanmış halidir.
siayı rihannanın diamonds ile duyan biri olarak söylüyorum ki bu kadını dinledikten sonra rihanna dinlemekten feci şekilde soğudum.sanki rihannanın her şarkısını bu kadın söylese daha içten daha güzel şarkılar olacakmış gibi geliyor artık.sanki gerçekte olan bu kadındı mtv bu kadını susturdu önümüze rihannayı attı gibi fantastik bir düşünceye sahibim
sia bana canlı canlı breath me söylemezse çocuğumu keserim.

(bkz: az mı ağladık be )
2015 yılının müzikal anlamda sia yılı olacağına dair aklıma fikir düşüren şarkıcı. bu sene 57. grammy ödüllerinde pek çok dalda aday olan şarkıcı zaten chandelier'i bohçasına koyup şu sıralar o ödül töreni senin bu ödül töreni benim dolaşmakta. kime el attıysa ev bark sahibi etti biraz da kendi küpünü doldursun canım.
big girls cry parçasının video klibi yayınlanmış. çok iyi güzel olmuş.

geçen sene boyalı filan bir klibiyle keşfedip chandelier ile hastası olduğum, şarkıları kadar klipleriyle de göz dolduran * kliplerinde genellikle küçük çocuk oyuncu maddie ziegler'ı oynatan, shia labeauf ile küçük kızı bir kafeste bir koreografi ile birlikte getirdiği elastic heart şarkısının klibinde çocuk pornosu mu yapıyon lan sen şeklinde biizm ülkede olmasına alıştığımız tepkilere maruz kalan ve bu yüzden özür dileyen, o klipte insanın içindeki iyiyle kötünün resmedilmeye çalıştığını anlatan bence son derece estetik ve anlamlı bir klibin sahibi avustralyalı güzel sesli güzel görünüşlü şarkıcı *
sesine bayıldığım kişi. çok güzel çok içten söylüyor. klipleri de bir o kadar güzel. şarkıları bağımlılık yapıyor dinlemeden önce hazırlıklı olun derim.
  • /
  • 2