hdp

oyumu severek verdiğim, a q p ye karşı ciddi bir alternatif olarak gördüğüm, eşbaşkanı selahattin demirtaş a ayrı bir sempati ve hayranlık duyduğum siyasi parti. pkk ile bağlarını bir türlü kopartamadığı için güven veren parti görünümünden uzaklaşmıştır ama gene de barış dilini en çok kullanan partidir.
hem akp'ye hem de apoya teslim olmuş, 7 kocalı hürmüze dönmüş.
chp gibi, sedat peker'e oturaklı bir misilleme veya yanıt oturtmaktan aciz.
bütün umutların bağlandığı ama ne yazık ki o başlardaki sağlam, dandandan çizgisini sürdürmeyi başaramamış partidir. ellerinde çok güzel bir fırsat vardı ama hiç oldu. gene de oy verdiğime hiç pişman değilim.
sedat pekmez hakkında soruşturma açılmasını isteyen partidir.
tabii, sultanahmet katliamında*, meydana ambulanslar gelmeden yayın yasağı gelen bir ülkede, kimsenin bundan haberinin olmaması gayet doğal.
kuzey kore'ye döndü ülke. ülkenin ahvalinden haberin olsun diye haberleri izliyorsun, ama big bıradır'ın emirlerinden başka bir şeyle karşılaşmıyorsun.
en karanlık fantazilerimde bile böyle bir ülke yok yeminle.


edit:
selo başgan, bunu okuyorsan bir zahmet bana ulaş, tu çavê minî! konuşmamız gereken şeyler var.
sanırım 7 haziran seçimlerinde topladığı tüm kredileri bozuk para gibi harcamış partidir.
partide başa kim geçiyorsa tutuklanıyor, eş genel başkanlar, parti sözcüleri vs. nasıl bir sessizleştirmedir, baskıdır. tutuklananların da davalarında hatrı sayılır bir suç da yok gibi görünüyor. mhp'nin dağılmasından sonra mecliste en çok vekili olan 3. partiyi de bu şekilde vekilliklerini düşürülerek bitiriyorlar.
teroristleri destekliyor
kürt kardesimin hakkini savunmuyor
pkk ya bogun eymistir öcalana bas gosteriliyor
samimi olsalar baris konusunda pkk ile baglantilarini koparsalar benim kurtlerle kurtceyle derdim yok fakat onlari kullanip sosyalist bir kisveyle kurt vatandaslarimizi somururlerse o zaman affim yok...
izmir milletvekili adayları lgbti haklarını savunacağına dair taahhütname imzalamış parti. el altından değil açıkça savunma girişimleri takdir edilesi. diğer partilere de örnek olur umarım.
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=25937
  • /
  • 2