vasfiye teyze

yalan dünya dizisinin son bölümünde çıkan gülse birselin yarattığı şu ana kadar, dizideki en iyi kadın karakter.--- spoiler---

bir anadolu kadını, kendisi mutsuz olduğu için belki de herkesin mutsuz olmasını isteyen, bundan umarsızca bir zevk alan, kötü kalpli, dedikoducu, çirkin teyzedir. herkesin mahallesinde ya da yakın çevresinde mutlaka böyle bir vasfiye teyze tipi vardır ve sevilmezler genel de.

--- spoiler ---
yalan dünya karakter geçidine dönüştü. her bir karakter harikulade ama şu ana kadar vasfiye gibisini görmedim. gerçi servet'in gerek çamaşır suyukoliği* olması gerek italyanca konuşması ve gerekse tam bir anadolulu anne imajını yansıtması sevdirtiyor kendini. ama vasfiye teyze de olmuş.
ne çektin be gülistan repliğiyle gülme krizine sokan yalan dünya tiplemesi. dizide daha fazla görünmesi lazım...

ps: vasfiye den geliyor: oldu demiyoruuum, öyle mi diyeydim diyorum!
insanların gerçeklerini yüzüne yüzüne vurarak konuşan mahallenin teyzesi. herşeyden haberdar. ayrıca da özel şöförü var. ne çektin be gülistan ama napcan mecbur.
çok başarılı bir tipleme kesinlikle. ama her bölüm olacaksa olmasın ki hoş diziyi izlemiyorum 3,4 bölüm sonrasından beri. zira daha şimdiden baydı gibi*, her bölüm ne çektin, ne çektin diye. tadında bırakılmalı.
ne çektiniz be ibneler* ama ne yapacann.

diziyi uzun süredir izleyemediğimden kimmiş bu vasfiye teyze diye youtube videolarına bakıp baktığıma pişman olduğum karakter. o nasıl bir oyunculuktur, nasıl bir dile takılmadır. bütün gün kuzenimle evde ne çektin be diye başlayan cümleler kurup yarılmamıza sebep oluyor kendisi. bizim mahallede bir güllü teyze var gülse birselin kendisini nerede tanıdı bilmem ama ondan etkilenip yarattığına emin olduğum karakter*
bir gay ikonu olarak vasfiye teyze konu başlığıyla hürriyette yer alan madi kadın
o kadar gerçekçi ve rastlanabilecek bir teyze tipi, o kadar güzel ve abartılmadan oynanıyor ki, insanın ister istemez gülesi geliyor. gülse birsel'in gözlemci dehası, gonca vuslateri'nin abartısız oyunculuğu ve şimdiden sloganlaşan sözleri ile son zamanlarda ortaya çıkmış en eğlenceli karakter...
karakter süper lakin biraz daha orta yaş bi hatun oynasa daha gerçekçi olacakmış. ama yine de güzel.
"iki görüp bakacak da, iki hoş söz edecek diye o aynanın karşısında dünyayı denedin be yavrum. ne çektin sen be.. ne çektin .." repliğini söylediğinde çay yudumunu ağzımdan püskürten yalan dünya dizisi karakteridir.
ay mükemmel bir felaket yaratıcısı, faydalanıcısı, ortalık karıştırıcısı, millet kavga ederken çekirdek çitleyerek izleyip sonrasında sinsi müdahalelerle anti yatıştırmacısı, ben öyle mi dedim bir karakter. canım sıkıldıkça izliyorum.
başlığını görünce öldü sandığım efsane yalan dünya karakteri.yıllardır kendisinden haber almamıza rağmen keşke jet sosyete nin kenarından köşesinden fırlayıp karakterleri histeri krizine soksa da bizde keyifle izlesek.
yalan dünya dizisindeki ruh emicidir. kimsenin mutlu olmasını istemez. ara bozucudur. selahattinle dalga geçip foyasını ortaya çıkarmayı sever. serveti ağlatmaya bayılır. gülistanla ise sürekli didişir. tüm bunları yapmasına rağmen 7/24 tam teçhizat misafirliğe gelir. evde kimse olmasa bile misafirliğe gelebiliyor çünkü evin anahtarını çoğaltmıştır. ne çektirdi insanlara be! açılayı intihara sürüklemişti bi keresinde. hayır ölecen demiyorum yaşasan nolur diyorum.