pembe hayat kuirfest

27 Entry Daha
pembe hayat lgbtt dayanışma derneği’nin düzenlediği pembe hayat kuirfest beş yaşında! 14-21 ocak’ta ankara’da, 22-24 ocak’ta istanbul’da takipçileriyle buluşacak olan festival, tayland’dan isveç’e, güney afrika’dan vietnam’a yaklaşık 20 ülkeden 50’nin üzerinde filmin yanı sıra sergileri, atölyeleri, söyleşileri ve partileriyle yeni yılın festival sezonunun fitilini ateşliyor.

kuirfest yeni yaşına dün akşam kızılay büyülü fener sineması’nda gerçekleşen açılış etkinliğiyle merhaba dedi. açılış gecesine kuirfest izleyicilerinin yanı sıra, amerikan büyükelçisi john r. bass, norveç büyükelçisi janis bjorn kanavin ile belçika büyükelçiliği, meksika büyükelçiliği, alman büyükelçiliği, portekiz büyükelçiliği, goethe enstitüsü, fransız kültür merkezi, çankaya belediyesi, kaos gl, gökkuşağı koalisyonu’ndan temsilciler ile pembe hayat lgbtt dayanışma derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı.

kuirfest’in açılış gecesinin sunuculuğunu hadsiz, kendini beğenmiş, lafını esirgemeyen tavrı ile güldüren; 60 cm’lik beli, kaşık kadar suratı, el değmemiş gonca bir gül gibi oluşu ile doğal güzellik denilince akla ilk gelen isim matmazel coco üstlendi. salonun davetlilerle dolup taştığı geceye matmazel coco’nun sunumunun yanı sıra drag queen performanslar da damgasını vurdu.

festival takipçileri, geceyi köpek (2015) filminin gösterimi ile kapattı. gösterimin ardından filmin yönetmeni esen işık, yapımcı emrah gamsızoğlu ve oyuncu çağla akalın’ın katılımıyla, sinema yazarı engin ertan’ın kolaylaştırıcılığında bir söyleşi gerçekleşti.

not: alıntıdır.
20 Entry Daha