pembe hayat kuirfest

şahane bir kısa video yayınlamışlar, umarım bir sorun çıkmaz da katılabilirim.

https://www.facebook.com/video.php?v=740325822704201

(bkz: serra yılmaz)
(bkz: gonca vuslateri)
iş güç yüzünden katılamıyorum ve oldukça üzgünüm. fırsatı olanlar kaçırmasın derim.
geyli lezbiyenli filmlerin festivali afedersiniz.

14-21 ocak 2016 ankara: kızılay büyülü fener, çankaya belediyesi çağdaş sanatlar merkezi, torun
22-24 ocak 2016 istanbul: pera müzesi, fransız kültür merkezi, göthe enstitüsü

http://www.pembehayatkuirfest.org/
pena octoberer ve bv bear ile çağdaş sanatlar merkezindeki kısa filmler gösterimine katıldığımız süper geyli lezbiyenli gestival, yippi!!
bir şekilde halledip gideceğim festivaldir. 22 ocakta hem annemin hem yakın arkadaşımın doğum gününü ayarlamaya çalışırken kuirfest'in 22 ocakta başlayacağını duymak üzmedi değil. 25inden itibaren bütlerimin başlaması da cabası.
22-24 ocakta istanbulda düzenlenecek festival.
yalnız pera müzesi ve goethe enstitüsündeki film gösterimleri ücretsiz olacakmış.ve rezervasyon da kabul edilmiyor doğal olarak.izlemek isteyenlerin sanırım erkenden salonda olmaları gerek.salonlar fazla büyük olmadığı için yer bulma sıkıntısı olacaktır muhtemelen.
pembe hayat lgbtt dayanışma derneği’nin düzenlediği pembe hayat kuirfest beş yaşında! 14-21 ocak’ta ankara’da, 22-24 ocak’ta istanbul’da takipçileriyle buluşacak olan festival, tayland’dan isveç’e, güney afrika’dan vietnam’a yaklaşık 20 ülkeden 50’nin üzerinde filmin yanı sıra sergileri, atölyeleri, söyleşileri ve partileriyle yeni yılın festival sezonunun fitilini ateşliyor.

kuirfest yeni yaşına dün akşam kızılay büyülü fener sineması’nda gerçekleşen açılış etkinliğiyle merhaba dedi. açılış gecesine kuirfest izleyicilerinin yanı sıra, amerikan büyükelçisi john r. bass, norveç büyükelçisi janis bjorn kanavin ile belçika büyükelçiliği, meksika büyükelçiliği, alman büyükelçiliği, portekiz büyükelçiliği, goethe enstitüsü, fransız kültür merkezi, çankaya belediyesi, kaos gl, gökkuşağı koalisyonu’ndan temsilciler ile pembe hayat lgbtt dayanışma derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı.

kuirfest’in açılış gecesinin sunuculuğunu hadsiz, kendini beğenmiş, lafını esirgemeyen tavrı ile güldüren; 60 cm’lik beli, kaşık kadar suratı, el değmemiş gonca bir gül gibi oluşu ile doğal güzellik denilince akla ilk gelen isim matmazel coco üstlendi. salonun davetlilerle dolup taştığı geceye matmazel coco’nun sunumunun yanı sıra drag queen performanslar da damgasını vurdu.

festival takipçileri, geceyi köpek (2015) filminin gösterimi ile kapattı. gösterimin ardından filmin yönetmeni esen işık, yapımcı emrah gamsızoğlu ve oyuncu çağla akalın’ın katılımıyla, sinema yazarı engin ertan’ın kolaylaştırıcılığında bir söyleşi gerçekleşti.

not: alıntıdır.
istanbuldaki tarihleri bana uymadığı için katılamadığım fest. inanılmaz üzgünüm. müsaitseniz çıkın çıkın gidin!
bu seneki etkinliklerden kendi özel sorunlarımla boğuşurken son anda sevgili mimar sayesinde haberdar oldum. bizleri ilgilendiren bu etkinlikten sözlükte daha önce bahsedilmemiş olması gerçekten üzdü beni. istanbuldaki etkinlikler 24 ocak'a kadar devam edecek imkanınız varsa etkinlikleri takip edin derim, çok keyifli vakit geçireceğinize eminim.
çok sevgili bv bear kardeşimin muhteşem gala gecesinde çıkıp gelerek beni o enteresan kalabalıkta yalnız bırakmadığı festival oldu. gala güzeldi müzeldi de, valla tek başıma gitmiş olsam über sıkılmış olurdum kimseyi tanımadığımdan, bv bear hem beni kurtardı hem de olayın keyfini çıkarmamızı sağladı, sağolsun.

yalnız elbette ben bunun sözlükte duyurusunu çoktan yapmıştım, yalnız pembe hayat kuirfest başlığında yaptım. daha sonra bize katılan başka yazarlar ile daha da keyifli oldu zaten. umarım bir sonraki festivalde daha da kalabalık oluruz sözlük ankara grubu olarak. saygılar sevgiler.
istanbul ayağı bugün başladı. bu cumartesi ve pazara plan yapmamış olanlar için alın size plan yapılabilecek bir festival istanbul'a, ayağımıza kadar geldi.

http://www.pembehayatkuirfest.org/1611/pembe-hayat-kuirfest-istanbulda/

fransız kültür merkezi gösterim çizelgesi
pera müzesi gösterim çizelgesi
goethe-institut gösterim çizelgesi
6. kuirfest ücretsiz düzenleniyor. 12-19 ocak tarihleri arasında ankara’da çankaya belediyesi çağdaş sanatlar merkezi ve alman kültür merkezi’nde, 27-29 ocak tarihleri arasında ise istanbul’da pera müzesi’nde gerçekleşecek.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/26/pembe-hayat-kuirfest-bu-yil-ucretsiz/
ankara ve istanbul programları açıklanmış.

ankara http://www.pembehayatkuirfest.org/wp-content/uploads/ankara.jpg
istanbul http://www.pembehayatkuirfest.org/wp-content/uploads/istanbul.jpg
bu perşembe ankara galası olacak olan süper festival. galadan sonra da eskiyeni'de after partysi var. ilgilenen herkesi bekliyoruz.
istanbulda olamayışımdan ve gideceğim yere gelmeyişlerinden katılamıyorum. biri nolur benim yerime katılsın.
ankara etkinlikleri bitti. 26-28 ocak tarihleri arasında istanbul’daki gösterimleri için pera müzesi, fransız kültür merkezi ve feminist mekan'da etkinlikleri devam edecek.
7. kuirfest için başvurular başlamış, 1 eylül 2017 başvurular için son tarih.

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/06/...
demhat buradaysa en çok ona selam.
british council ile beraber lgbti+ konusu içeren kısa film yarışması düzenliyorlar. derece alanlar bfi flare londra lgbt film festivalinde ve çeşitli bir çok ülkede gösterim şansı da yakalayacaklar.

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/07/...
  • /
  • 3