aksam yildizi

Durum: 105 - 0 - 0 - 0 - 17.05.2017 14:24

Puan: 1570 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

'ey sevgili, eğer bir gün evime gelirsen bana bir lamba getir ve mutlu kalabalığı seyredebileceğim bir pencere'
  • /
  • 6

ben sana göre biri değilim

"biz birbirimize göre değiliz" kalıbını tercih ettiğim hede.

terk edilmemek için terk ediyorum

böyle bir durumda insanların karşısındaki insanın kendisinden ayrılmasını beklediği durumlarla da karşılaştım *. bana kalırsa terk edilenin -eğer bu kişinin bok atılabilecek çok bir şeyi yoksa- yoluna devam etmesi daha kolay oluyor çünkü sorumluluk gitmek isteyene atılıyor kısmen. elbette bu her zaman doğru değil, şu an yan kulvarımdaki bir hayat bu yazdıklarımı yalanlıyor ama böyle durumlarla çok karşılaştım.

dengesiz insan

"neden?", "neydi ki sebebi?" diye bile sormanıza gerek olmayan insan tipi
ama aslında hepimiz biraz dengesiz değil miyiz !?

herkes alkol alırken kola içmek

herkes alkol alırken türk kahvesi/soda/filtre kahve içmek
soda içilirken sek vodka içtiğinizi zanneden arkadaşlarınız olacak çünkü siz emekli olmuş eski bir vodka insanısınızdır *

üçüncü dünya savaşı

albert einstein'ın "üçüncü dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama dördüncüsü taş ve sopa ile yapılacak." sözündeki tüyler ürpertici haklılığı...

frozen

bazen çok duygusala bağladığımı daha bir fark ettiren kaliteli animasyon. (bkz: disney)'den (bkz: olaf)'ın anahtarlığı ile kupasını aldım. "her anahtarını çıkardığında bir insan nasıl sırıtır" adlı şiirimi yazacağım yakında.
--- spoiler ---
anna'yı kurtaran gerçek sevginin elsa tarafından olması güzel olmuş. sevdiği adamın kurtarmasındansa kardeş sevgisinin anna'yı kurtarması orjinal. anne ve babalarının mezar taşının büyüklüğüne arkadaşlarım gülerken "aileleri parçalandı." diye orda üzülen gözü yaşlı kişi de bendim.

--- spoiler ---
aynı zamanda o sırada -hala- ablamın yurtdışında yaşaması da etkilemiş olacak ki (bkz: let it go) şarkısını açıp açıp ağlamıştım birkaç gün boyunca.
ikinci filmi olacakmış hem de elsa'ya kız arkadaş gelsin diye (bkz: twitter)'da bir furya vardı bir süre önce.

yazarların şu anki ruh halleri

böyle mutlu ve huzurluyum ama saniyelik bir anda şarampolden yuvarlanıyor gibi hissediyorum, nefes alamıyorum denizin altında kalıyorum ama saniyeler sonra bir bakıyorum yine mutlu ve huzurluyum.* tuhaf bir döngü içinde yuvarlanıp gidiyorum.

churros

uzun zamandır yemediğimden dolayı özlediğim, istanbul'da nerde yapıldığına bakıp (bkz: moda)'da bir yer bulup sonrasında hiç yemek yapmayan ben, "ben bunu yaparım yea" diyerek yemeye gitmediği, karamellisinin daha bir güzel olduğu tatlı çeşidi. yaptım mı? hayır. demek ki o kadar da özlememişsin. ben burdan bu sonucu çıkardım * *

fazıl say

(bkz: aşık veysel)'in (bkz: kara toprak) türküsünü yorumlayışı insanın içini bir kavun gibi oyulmasına sebebiyet veriyor resmen. her bestesi ayrı güzel. bu ay konserine gideceğim için de bayağı heyecanlıyım.

orange is the new black

hep izleyeceğim izleyeceğim diye arka plana atıp donald trump'ın başkanlık seçimini kazanmasıyla izlemeye başladığım * ve şu an 3. sezonunda olduğum dizi. piper'dan giderek soğumaya başladım. sophia ve poussey karakterlerini beğendim.

ayı sözlük itiraf

lütfen kendi güzelliğinizi koruyun. karşınızda çirkinleşen insan gelip geçicidir. kendinizi kabul edin. sert olmanız gerekiyorsa sert olun ama çirkin değil. sert ama güzel olun. herhangi bir tartışmadan çıkarken ne kadar güzel olduğunuzu görün ve yola devam edin. karşınızdakilerin sizi kirletmesine izin vermeyin. hep sevgiyle kalın, ondan güç alın.

ayı sözlük itiraf

insanlar söylediğin söylemediğin şeylere nasıl bu kadar kör ve sağır olabiliyor? nasıl karşıdaki insanı bir anlık bile olsa anlama peşinde olmuyor? nasıl bu kadar rahat bir şekilde çirkinleşebiliyorlar. hadi beni geçtim ama kendine saygın da mı yok? nasıl bir insanı böyle kırmaya çalışırsın? insanlar nasıl kendi hatalarını görmeden bir insanı direkt suçlar? nasıl kendinizi kandırıyorsunuz? nasıl bir ikna şekli bu?
hayatınıza alacağınız kişileri seçerken bir düşünün bir şeyleri anlamaya cesareti var mı? kendisiyle, vicdanıyla karşılaşma cesareti ve yüreği var mı diye yoksa gerisi zaman kaybı.

sevgiliyle yapılacak en güzel eylemler

duvar boyayın
yemek yaparken onu izleyin hatta birbirinize yemek yedirin
gittiğiniz restoranda aynı yemekleri almanıza rağmen birbirinizin tabaklarından yiyin -inanın bana yemek daha lezzetli olacak-
saatin kaç olduğuna bile bakmadan adalara gidip şöyle güzel bir dondurma alıp yüzüne bulaştırmak
geceleri heyecanlı iki kişilik playstation oyunlarından oynayın harry potter, bi de pizza güzel olur -merak etmeyin birlikte kilo alınırsa sorun olmaz*-
birbirinize hikayeler, şiirler okuyun
kampa gidin
ders bile çalışın artık ne diyeyim!

ayı sözlük itiraf

sabahtan beri iş yerinin bahçesinden yavru kedi miyavlaması geliyor. bulamıyorum kedileri çıldıracağım!

geçmişe dair silmeye kıyamadığınız fotoğraflar

ne siliyorum, ne de bakıyorum dediğim fotoğraflar. fotoğrafları göz ucuyla gördüğümde ise içi boş kavun gibi oturup, boş boş bakıp geçiyorum. *

sevgiliyle tavla oynamak

sevgiliyi tavla oynarken sabote etmenin tercih edileceği durumdur. hem tavlada hangi renk olduğunu unutturmak yenmekten daha eğlenceli.

ayı sözlük üçüncü heybeliada zirvesi

heybeliada'da sizi kısırımla karşılamak istediğim zirve. kısır nasıl olsun? acı?

bir erkek bir kadına neden vurur

çok afedersiniz erkek değil, erk*k olduğu için *

sevgiliden duyulan en acı söz

ayı sözlük ilanlar

pamuk elleriniz bir tık beğeni olarak beni sziget festivali 'ne götürse olmaz mı!? çok rica ediyorum şu linkten yarışmaya katıldığım fotoğrafımı beğenir misiniz? * *
http://www.facebook.com/ISICTurkey/photo...
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 105

ayı sözlük itiraf

lütfen kendi güzelliğinizi koruyun. karşınızda çirkinleşen insan gelip geçicidir. kendinizi kabul edin. sert olmanız gerekiyorsa sert olun ama çirkin değil. sert ama güzel olun. herhangi bir tartışmadan çıkarken ne kadar güzel olduğunuzu görün ve yola devam edin. karşınızdakilerin sizi kirletmesine izin vermeyin. hep sevgiyle kalın, ondan güç alın.

peron yuzyirmisekiz

hoş gelmiş, iyi ki gelmiş.

sadık hidayet

1903-1951 yılları arasında yaşamış, kör baykuş ve aylak köpek gibi değerli eserler bırakmış olan modern iran edebiyatı kurucusu.
paris'te havagazlı bir apartmanda intihar etmiştir. arkadaşı bozorg alevi "paris'te günlerce, havagazlı bir apartman aradı, championnet caddesinde buldu aradığını. 9 nisan 1951 günü dairesine kapandı ve bütün delikleri tıkadıktan sonra gaz musluğunu açtı. ertesi gün ziyaretine gelen bir dostu, onu mutfakta yerde yatar buldu. tertemiz giyinmiş, güzelce tıraş olmuştu ve cebinde parası vardı.yakılmış müsveddelerin kalıntıları, yanı başında yerde duruyordu." diye anlatmıştır.
maalesef eserlerinde dönemin iran politikasını ve monarşisini eleştirmesi sebebiyle iran'da sansürlenmiş ve islamcı çevrelerce fazlasıyla eleştirilmiştir.
intiharından en çok etkilendiğim yazarlar arasındadır.
aynı zamanda yalnızlar mektebi dergisi 15. sayısında sadık hidayet'in daş akol öyküsünü farsça'dan türkçe'ye çevirerek bizleri mutlu etmiştir!

ayı sözlük üçüncü anadolu yakası muhabbet zirvesi

iyi ki gitmişim dediğim zirvedir. gökkuşağı gibi rengarenk ve bir o kadar da güzel olan insanlarla tanışmış olmaktan çok memnun oldum . bugün güneşe eşlik eden bir yağmur olmamasına rağmen karanlık, soğuk ve filtre kahvesi dahi olmayan bir barda kocaman bir gökkuşağına tanık oldum. o masadan bütün dünya mutfağı yemeklerinden yemiş gibi tok kalktım.* aslında midemi değil kalbimi doyuran bir zirve oldu. iyi ki bu sözlükte yazmaya başlamışım dedim içimden bugün.

sürekli sevgiliden izin alan insan modeli

Henüz takip eden biri yok.